A Jobbik milyen kapcsolatban van más európai radikális,
szélsőjobboldali pártokkal?
Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 16:25
1/7 anonim válasza:
Kiváló kapcsolatban. Miért?
2014. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Némelyikkel jóban, némelyikkel kevésbé jóban.
Minden országnak mások a problémái...
2014. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Belga Nemzeti Front, Fiamma Tricolore, svéd Nemzeti Demokraták, bolgár Nemzeti Demokraták, portugál Nemzeti Megújulás és a spanyol Republikánus Mozgalom
akikkel közös európai szövetségben vannak Kovács Béla vezetésével.
A spanyol fasisztákkal való szövetségre lépés számomra megbocsájthatatlan, mivel épp a baszk és katalán nacionalisták támogatják és segítik pl a székely autonómiát, és ők azok akiket a spanyol fasiszták évszázadok óta elnyomnak, ahogy a magyarokat a románok vagy a szlovákok. Velük meg az írekkel kéne szövetségre lépni a magyaroknak, nem neonácikkal meg fasisztákkal.
2014. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
"megbocsájthatatlan"
"j" nélkül írandó, te libbantagyú....
2014. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
„A bocsát az eredeti alak, s ma is ez a köznyelvi: útra bocsát ’enged’; vkinek a rendelkezésére bocsát vmit. De már a XVIII. század elején feltűnik [...] a j hangzóval bővült változat [...]. Ez a forma enyhén népiesnek számít, de egyre inkább terjed a köznyelvben is. Ugyanígy az igekötős származékban: megbocsát – megbocsájt; kibocsát – kibocsájt.”
te sznob városi náci. és rohadtul nem vagyok liberális.
2014. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 Dick Esmen válasza:
A nyugatiak egy részével nincs jóban arab-barátsága miatt.
2014. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
A Görög arany-hajnallal nem állnak szóba, a francia és angol szélsőjobb a Jobbikot túl szélsőségesnek tartja, viszont a lengyel szélsőjobbal kiválóak a kapcsolatok, közös közép európai hosszútávú összefogásról beszélnek, egymás listájára tesznek "csere" politikusakat. A Jobbiknak kiváló kapcsolatai vannak továbbá Törökországgal, Azerbajdszánnal, Lenygyelországgal, Iránnal, van Jeruzsálemi székhelyük, ahonnan a palesztinokkal tartják a kapcsolatot. Kapcsoaltok Oroszországgal, Kínával, és talán még Kazahsztánnal is. A Jobbik külpolitikája nem attól függ feltétlenül, hogy az adott ország aktuális kormánya hova tartozik, hanem hogy Magyarország számára mit jelent az adott országgal való esetleges kapcsolat. Külpolitikai elhatározás: Hatalmi háromszög közepén való lavírozás, melyek: Németország-Törökország-Oroszország, továbbá egy tengertől- tengerig tartó közép eupai tengely kiépítése Lengyelországgal kezdődően át Szlovákián, egészen Horvátországig, hogy mint egy fal mérsekelni tudjuk közösen a kelet és nyugat gazdasági óriásainak, politikai-gazdasági erejét.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!