Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az '56-os forradalom valódi...

Az '56-os forradalom valódi oka a Szuezi csatorna volt?

Figyelt kérdés

dr. Drábik elmondta amerikai forrásokból, hogy az amerikaik szándékosan provokálták ki az 56-os forradalmat, hogy a szovjeteket lekössük és ők a Szuezi csatornán elérjék céljukat. Pl az is bizonyítja, hogy az összes fegyverraktár nyitva volt az első nap ! Igen érdekes ez -.-


Azért bukott meg a forradalom, pusztán mert nem volt az amcsik érdeke a Szuezi ügyleten túl fenntartani. gyakorlatilag beugrattak minket. Ez igaz lehet ? http://www.youtube.com/watch?v=9aeMIzG4tfU


2014. máj. 22. 17:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem! Ezt anno Berecz János találta ki a könyvében.
2014. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

idő hiányába nem néztem meg a vidit, de 56-os forradalom oka nem a szuezi csatorna volt, a nép elégedetlen volt nyomor és terror uralkodott és ez ellen lázadtak fel.


A másik amire a vidi gondolhatott az akkori amerikai elnök kijelentette az oroszok kivonulása után hogy nekik nincs semmilyen érdeke beavatkozni bármi is történjék. És ekkor fordult meg az orosz haderő miután biztosak voltak abban hogy az amerikaiak nem avatkoznak a dolgokba.

2014. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Olyan szintű cenzúra mellett, el nem tudom képzelni, hogyan sikerült volna ennyi embert provokálni távolról.

Az '56-os forradalom oka az általános elégedetlenség volt, mely aztán különböző irányba haladt. Így szerintem sosem érhette volna el a célját, hiszen nem volt egységes cél.

2014. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem,de jól jött mindkét félnek(amcsik,oroszok),más-más okból.
2014. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 rémuralom ***** válasza:
7%
Nos, ismerve az USA módszereit, nem tartom kizártnak, hogy a ravaszt végül az amerikai titkosszolgálatok felforgatómunkája húzta meg, de a puskaport bizony a szovjetek és az itteni helytartóik töltötték szorgalmasan a feléjük fordított puskacsőbe éveken keresztül. Valódi ok nem lehetett Szuez, mert a magyar forradalmárok pont leszarták Szuezt.
2014. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Nem! Ezt anno Berecz János találta ki a könyvében"


Ő is mint DRÁBIK valami feloldott titkos CIA iratból szedte


" nép elégedetlen volt nyomor és terror uralkodott és ez ellen lázadtak fel. "


Ma még nagyobb a nyomor és nincs lázadás. Sőt nyomor mindíg van


"Olyan szintű cenzúra mellett, el nem tudom képzelni, hogyan sikerült volna ennyi embert provokálni távolról"


Beépített embereken keresztűl + a szabad európa rádió heccelte az embereket


"Nos, ismerve az USA módszereit, nem tartom kizártnak, hogy a ravaszt végül az amerikai titkosszolgálatok felforgatómunkája húzta meg, de a puskaport bizony a szovjetek és az itteni helytartóik töltötték szorgalmasan a feléjük fordított puskacsőbe éveken keresztül. Valódi ok nem lehetett Szuez, mert a magyar forradalmárok pont leszarták Szuezt"


A forradalmároknaknem mondták szuezt, csak hogy talpra magyar

2014. aug. 24. 17:58
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

E. S. Fischer: A magyar forradalom titkos története.

A neten is megvan. A szerző több évtizedes kutatás, kérdezősködés után mesterséges eseménynek tartja 56-ot, de pont szovjet érdek miatt, bár szuezzel kapcsolatban. Amióta elolvastam, nehezen tudok őszintén lelkesedni a "pesti srácok tiszta forradalma" verzióért.

2014. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is pont arra gondoltam, hogy a pesti srácok hátszél nélkül semmire se jutottak volna, hisz spontán volt és szervezettség nélkül ilyet nem lehet kivitelezni, azonkívűl elvben mindíg lázadtak a pesti srácok előtte, utána miért pont a Szuezi eseményekkor lett ebből forradalom.
2014. szept. 1. 19:21
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

A szuezi válságban az az USA-nak annyi szerepe volt, hogy közölte az inváziót végrehajtó Brit és Francia kormánnyal, hogy nem támogatja őket, ezért azok visszavonultak.

Ezzel kb. befejeződött a válság.

Az oroszok - mivel elkötelezettek voltak az akkori egyiptom irányába - véletlenül egyet akartak az USA-val. Tehát az általad leírtakkal ellentétben az amerikaiak nem táomgatták a megszállást.

A Magyarországra érkezett Szovjet légi szállítású egységek katonái, a leszállást követően azt kérdezgették a magyar emberektől hoyg...SZUEZ?...SZUEZ?. Mivel arra készültek, hogy ott vetik be őket.

2014. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Folytatva az előzőt:

Tehát az 56-os forradalomnak Szuezhez, kb annyi köze volt egymáshoz, mint az ukrán válságnak Sziriához.

2014. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!