Fidesz uralja a titkosrendőrséget, a felderítést, a nemzetbiztonságot? Tehát bármikor bárkiről bármit elő tudnak ásni, vagy el tudnak temetni ha igaz, ha nem? Az ügyészséggel karöltve. Folyamat lent!
Gondolok itt a mostani Jobbikos ügyre, de a Simon Gábor ügy, vagy a 2010-es ügyek is ide tartoztak. Sőt még a 1998-as megfigyelési ügyre vagy robbantásokra is gondolhatunk végső soron.
A folyamat a következő:
- épp politikailag kockázatos időszak következik
(választás, vagy nehéz politikai lépés a Fidesznek)
- a Magyar Nemzet leközöl egy "oknyomozó" újságcikket valaki gyanúba keverésével aztán
- hirtelen az ügyészség megalapozott gyanút alapján őrizetbe veszi az illetőt - mert a nyomozás épp abba a szakaszba érkezett közlik.
- az egész média elkezd vele foglalkozni
- Fidesz eléri célját besározza az ellenfelét, vagy eltereli a figyelmet a neki kockázatos ügyről
- fél év, vagy évek múltán kiengedik a célszemélyt megalapozottság hiányában, elejtik a vádat, vagy bírósági szakaszba sem jut, vagy felmentik
- de a választási eredményen már nem lehet változtatni, az ellenfél a süllyesztőben stb.
Kérdező:
"köszi a linket de evvel pont alátámasztja azt hogy akkor veszik elő amikor épp fontos választás van hogy leégessék ellenfelüket."
Azért a kreálás és a publikussá tevés között azért van némi különbség, morális és büntetőjogi tekintetben is. Hogy a pártsajtó csak parancsra szivárogtat és csahol, az büntetőjogilag nehezen (egyáltalán nem) megfogható, sőt erkölcsileg is védhető a dolog, függetlenül attól hogy a sajtószabadsággal erőteljesen ellentétes a dolog. Ellenben a sebtében koholt vádak alapján lefolytatott koncepciós perek tömege azért ennél egy kicsit súlyosabb vád.
"Persze 1998-után valahogy eltüntek ezek a támadások. Hát? "
Tényleg választás volt a dologban, csak éppenséggel nem hazánkban zajlott ez le. Még Orbánra is rálicitáló Vladimir Meciart nem választották újra Szlovákiában, (illetve a választást megnyerte ahogy négy éve múlva is, csak senki nem volt hajlandó semmilyen feltételekkel koalíciót kötni vele) így a szlovák titkosszolgálat is visszavonul hazánkból, mert a nagykoalíciós kormány igyekezett minden eszközt kicsavarni a kezéből. Persze Pintérék ezt hatalmas sikerként könyvelték el, de sok közük hozzá igazából nem volt. Az meg csak puszta véletlen, hogy a baloldali háromnegyed egy időben futott le Meciar hatalmi zenitjével, akinek meg megvoltak a saját nem éppen finom eszközei.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!