Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a hazaárulás?

Mit jelent a hazaárulás?

Figyelt kérdés
Leírnátok hogy számotokra mi számít hazaárulásnak, és meg is indokolátok? (annyian dobálóznak itt is hazaárulással, mintha divat lenne ez a szó, de sokan azt sem tudják mi számít annak, így ostoba módján vagy lekomcsizzák az embert vagy hazaárulózzák. Kb eddig terjed nagyon sok ember politikai gondolkodásmódja)
2014. máj. 18. 09:36
1 2
 11/11 Banya62 ***** válasza:

Mi is a hazaárulás....Nos, itt adtak számtalan választ, és bekerült a BTK paragrafusa is.Én azt írnám le konkrét példákkal, hogy érthetőbb legyen, nekem személy szerint mi tartozik a fogalomba.

1. A privatizációnak keresztelt rablássorozat, ahol szándékosan tönkretették az ipart, hogy fillérekért külföldi cégek, és magyar hiénák kezére játsszák, majd a pénz szőrén-szálán eltűnt.

2.Amikor az unijóós csatlakozás feltételeként leépítették a mezőgazdaságot, pénzért kivágták a gyümölcsösöket, ritkították az állatállományt, parlagon hagyták a művelés alatti földek egy részét, hogy helyet csináljanak az unijóós termékeknek.

3. Az MNB 2001-es függetlenségi törvényével lemondtunk A pénzteremtési jogunkról, lehetővé tettük, hogy Az EKB beleszólhasson az MNB működésébe, vagyis külföldi érdekeknek rendeltük alá.

4. Külföldi bankok beengedésével egy pénzszivattyút hoztunk létre, ahol is az általunk megtermelt érték elhagyja az országot.

5. Az unijóós szerződéseink nagy része gyarmati rendszerbe helyezte az országot. Kiemelném a földről szóló részt, ami lehetővé teszi, hogy kivásárolják alólunk a magyar földet. Márpedig akié a föld, azé az ország! Németországban azért hiába lesz bármennyi török, és más náció, megmarad Németországnak, mert földet csak német vehet.

"Nézzük a termőföldet, ami a puszta emberi LÉTezés egyik alapja. Nélkülözhetetlen. Mi volt a szabályozás a termőföldet illetően? Elmondták nekünk? A tagállamok földjogi önrendelkezését az EUMSZ 345. cikke szavatolja. Már ez a kizárólagos hatáskör is annak az EU Alaptörvényben írt garanciái egyértelműen bizonyítják, hogy a Csatl. Szerződés csak a közösségi jog számos alapvető intézményének durva megsértésével szüntethette meg az utolsó 10 tagállam földjogi önrendelkezését. DE a közösségi jogsértéseken belül minőségi különbségek vannak a 18-as, másfelől a Tízek felől. A tagállam földtulajdon szabályozására fenntartott törvényes önrendelkezését ugyanis az EGK már azzal jogsértően számolta fel, hogy 1988-tól az ingatlant TŐKÉnek minősítette, és ezzel kizárta forgalmazásának nemzeti korlátozását. Ez ugyan az EUMSZ 345. cikkébe ütközik, viszont uniós jogszabályokon alapul. De a 18-aknak szerzett joguk a földpiac megnyitása alóli mentesítésük, mi több, ez beépült az Alapszerződésbe, ami a közösségi jog szerves része, így csak annak módosításával lehetne megszüntetni, ha arról lemondanak. A 10-ek belépésénél az EU a Csatl. Szerz. az átmeneti rendelkezések között nyitott egy alfejezetet! (derogációs intézkedés). Ebből derül ki, hogy a szerződő tagállam a földpiacon meddig tarthatja fenn saját jogalkotási (!) korlátozásait a tőkeigényekkel szemben (földmoratórium), amelynek lejárta után már NEM korlátozhatja a tőke szabad mozgását. Az államterület teljes földkészlete is tőkének minősül. A földpiac kényszeréhez a nemlétező jogialap hiányát már csak két jogintézménynek kellett együttesen pótolnia: 1. a tagállamok politikai alávetése 2. a Csatl. Szerz. jogi kötőereje. Azaz a Csatl. Szerz. a jóváhagyásával beépült az Alapszerződésbe, így az, mint nemzetközi szerződés NEM vitatható. A csatlakozásról való népszavazás előtt nem mondták el, hogy az uniós tagság országvesztéssel, az államterületről való önrendelkezés elvonásával jár, továbbá a másik országcsoport (18-ak) ez alól mentesül, és mindez a közösségi jog alapintézményein gázol át. Tudjuk ezeket? A Csatlakozási Szerz-t az Orbán kormány tárgyalta le , Medgyessy Péter írta alá. Hollandiában, Nagy-Britanniában (monarchiák) gyakorlatilag a magyar Szent Koronáéhoz hasonló értékrend és birtokrend érvényesül: senki sem tulajdonosa, csak birtoklója a földnek, mert az egész föld tulajdona a Koronáé, a földhasználó a földnek csak a birtokosa lehet. Ez viszont (jog)fogalmilag zárja ki a tőke földtulajdon szerzési igényét: sem külföldi, sem belföldi természetes, vagy szervezeti személy nem lehet a tulajdonosa. És ezt az alkotmányuk biztosítja. Nem véletlen, hogy Izrael államterületének 92%-a el nem adható állami tulajdon. Azt nem lehet tudni, mi lesz akkor, ha úgy kötik meg a TTIP-t, ahogy szeretnék. (Lehet, hogy ez is belejátszik a UK Brexit-ről szóló népszavazásába?"

Ez a legsúlyosabb hazaárulás, amit politikai erő elkövethet!!!! Szabad prédának dobni a földet, ami a hazát jelenti. Föld nélkül nincs haza.


Összegezve:

- Eladták az iparunkat, ma gyakorlatilag nem létezik olyan, hogy magyar ipar. Ezt tükrözi a 95%-os exportunk, amivel világelsők vagyunk.És, ami azt jelzi egyben, hogy bérrabszolgák vagyunk.

- Hogyan is működik egy külföldi bank? Minden évben hazautalja az anyabanknak a profitot, majd ismét teremt számlapénzt, ami ugye fedezet nélküli, majd ismét hazautalja az értékkel bíró pénzt az anyának. Mindezt 2.5% adóért. És, ha azt mondja, márpedig ő most megszorult, akkor nem az anyabank utal vissza az évekig kiküldött profitból, hanem mi tőkésítjük fel.

Hogyan is működik egy multi? Idejön, adómentességet kap, földterületet kap(amit régen bérelt, ma tulajdonába kerül), az állami, és unijóós támogatások nagy részét, 1%-ot adózik a profit után, és kiviszi az országból.

Nos, ha bankjaink 90%-a, és iparunk 95%-a külföldi, és mindegyik visz, nem hoz, akkor vajon mitől is fejlődne az ország? Kié is az ország?


Vagyis 1990. óta a politikai elit személyes érdekből, saját vagyonosodását szemelőtt tartva, kiárusította az országot. Magyarán eladta. Maroknyi ember kőgazdag lett, míg a lakosság zöme vegetál. Immáron az ország nem a miénk gyakorlatilag. Mi is a hazaárulás, ha nem ez????

2016. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!