Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pásztor István mivel érdemelte...

Pásztor István mivel érdemelte ki, hogy leköpködték?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 10:27
1 2
 11/18 progizo ***** válasza:
35%

Például azzal, hogy ahelyett, hogy megköszönné a Jobbiknak a délvidéki magyarságért tett erőfeszítéseit, ilyen kijelentéseket tett:


"Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke a Kossuth Rádió Határok nélkül című műsorának nyilatkozva kijelentette, hogy kártékonynak ítéli a délvidéki és anyaországi képviselők délvidéki magyarságért fellépő strassburgi akcióit."


"A VMSZ elnöke károsnak nevezte Gaudiéknak a délvidéki magyarságért végzett munkáját."


Akkor nem értem, hogy mit akar ez a Fidesz-báb?

2014. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na pl azért.
2014. máj. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 progizo ***** válasza:
52%

És még (a delhir.info-ból):


" A Vajdasági Magyar Szövetség önmerényleteket lát a délvidéki magyarverések mögött, erről ír Csorba Béla, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt elnöke a pártjuk honlapján közzétett írásban:

Csorba Béla:Ki szervezte a magyarveréseket?

2013. október 18-án a muravidéki Gyertyánoson ülésezett a Kárpát-medencei Magyar Autonómia Tanács (KMAT), amelyen magam is részt vettem, és a VMDP nevében javasoltam, hogy a tervezett zárónyilatkozatba kerüljön be, miszerint a KMAT aggodalmát fejezi ki a Szerbiában több mint egy éve vizsgálati fogságban sínylődő hét magyar fiatal sorsa miatt. Csalódottan kell megállapítanom, hogy javaslatomat Tőkés Lászlón, Ágoston Andráson és Tari Istvánon, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) alelnökén kívül senki sem támogatta. A többi hozzászóló egymásnak is gyakran ellentmondó, mind logikai, mind etikai mércék szerint gyenge ellenérveire most nem térek ki, viszont nem hallgathatom el Pásztor Istvánnak, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökének meglehetősen furcsa felszólalását, amely méltán váltott ki meglepetést, s némelyekben talán döbbenetet is szokatlan tartalma miatt. Pásztor ugyanis kifejtette, hogy a magyarverések a „mi” (nyilván a VMSZ-t értette alatta) érdekünkben történtek, mert a választások előtt a szétzilált magyar választótestületet össze kellett fogni valamivel. Mindez akár úgy is érthető, hogy a magyarveréseket maguk a magyarok szervezték. Majd, nyilván példaként a magyar önmerénylőkre és önmerényletekre, Kasza József egykori VMSZ-elnököt, illetve a háza elleni, a maga idejében nagy politikai hírértékű bombatámadást említette.

Szavait nem szó szerint idézem, de tudtommal hangfelvétel is készült, ami alapján állításom ellenőrizhető.

Meg kell mondjam, ilyen súlyú (ön)leleplező kijelentés az elmúlt két évtizedben vajdasági magyar politikai vezető száját még nem hagyta el. Ha igaz, amit Pásztor István a KMAT gyertyánosi ülésén mondott, akkor a VMSZ berkeiben az elmúlt évtized során több politikai motivációjú bűncselekményt követtek el, vagy volt azokról tudomásuk. Ha viszont nem igaz, akkor Pásztor István csupán a magyarellenes atrocitások kérdését kívánta, szokásához híven, ismét súlytalanítani - írja Csorba Béla.

Nem az első Pásztor agymenés a magyarverések kapcsán

Az esetet megelőzi Pásztor István egy korábbi, az origo.hu-nak adott interjúja, amelyben a délvidéki magyarokat érő fizikai inzultusokról és nemzeti alapú támadásokról beszélt:

"Azokban az esetekben, amikről tudok, a bántalmazás nem azért volt, mert (az áldozatok) magyarok", hanem mert a támadók "igyekeztek levezetni a feszültséget, és mivel ők tízen voltak, a magyarok meg hárman, akkor egyszerűen elkezdték kergetni őket" - mondta Pásztor. "

2014. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a kérdést már én is feltettem, de nem érkezett rá megfelelő válasz, így magam néztem utána.

Tömören:

Pásztor elutasítja, hogy a vajdasági magyarok autonómiához jussanak, és neki nincs tudomása olyan incidensekről, amikor valakit azért kalapáltak el a Vajdaságban, mert magyar származású. Továbbá felkapta a cukrot azon is, hogy a Jobbik irodát nyitott Szabadkán, mert szerinte ez csak szítja a feszültséget (bár nem értem, hogy egy olyan iroda amely a magyarság érdekképviselete céljából nyílt meg, mitől olyan félelemkeltő). Nagyjából ennyit tudok arról, hogy Pásztorral mi volt a probléma.

Külön érdekességnek tartom, hogy az ún. vezető hírportálok a valódi okokról egyetlen sort sem írtak le, gondolom náluk ezt jelenti a hiteles tájékoztatás. Viszont elismerésem azoknak, akik a "miértet" is keresik a "vád" mögött.

2014. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 progizo ***** válasza:
72%

#14.: Pásztor fél, hogy a Jobbik majd elveszi a kenyerét, mert jobban és hatékonyabban védik és képviselik a délvidéki magyarok érdekeit is.

És a médiák is szégyellhetik magukat, hogy annak nem jártak utána, mi is váltotta ki a Pásztor-ellenes indulatokat. Ennyit az "objektív" hírforrásokról.

2014. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
Ezért szerintem örüljön hogy csak leköpték.
2014. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
hát mikor a Gyurcsányt köpték le, abból nem volt ügy.most ezzel miért kel foglalkozni?
2014. máj. 30. 20:52
 18/18 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert elárulta a saját népét. :/
2016. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!