Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közmunka programban miért...

Közmunka programban miért csak utcasöprés van?

Figyelt kérdés

Kaposvárról van szó.

Én benne voltam ebben a 4hónap tanfolyam, 1hónap munka vacakban. A pénz jól jött ezt aláírom de félek hogy visszavesznek mert utcasöprést nem szeretnék újra csinálni. Olyan utcába osztottak be, ami teljesen tiszta volt, alig volt leveles is, félóra alatt összelehetett söpörni. A napunk abból állt, hogy ültünk mert mást nemtudtunk csinálni, ittuk a kv t amivel a környéken lakók megkínáltak. Dolgoztunk volna ha lett volna mit, de olyan tiszta utca volt hogy keresnem kellett a szemetet hogy legyen valami a zsákunkban..vagyis a következtetés ami levonható, felesleges volt a város nagy részébe közmunkást küldeni.

Híradóban látom máshol növényt ültetnek, füvet nyírnak, iskolában dolgoznak stb..nekünk miért nem bírnak ilyen normálisabb munkát adni? Ha énis ilyesmit csinálhatnék akkor nem rettegnék attól hogy meghosszabbítják a szerződésem májustól és újra kell mennem közmunkára..

Egyébként érettségim van, 27éves nő vagyok , szívesebben vállalnék értelmes munkát, de a munkaügyi központ csak a kormány keze alá dolgozik, hogy mutathassa a statisztikákban hogy mennyi munkahelyet teremtett..


2014. máj. 6. 08:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem csak kulturális közmunkában vannak normális munkák, tavaly oda pályáztam volna, de végül a simába vettek fel, és nem utcát söpörni, hanem irodába bruttó 99e fizuért, most hosszabbítottak is.
2014. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nem volt túl jó. De legalább nem kellett megszakadnotok, és kaptál egy kis pénzt. Amúgy milyen tanfolyamon voltál?
2014. máj. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én informatikusként dolgozom közmunkàsként.gyakorlat nélkül jo tapasztalat szerzés ez
2014. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!