Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért taltották ki a hajléktal...

Miért taltották ki a hajléktalanokat Bp-röl?

Figyelt kérdés
Elméletben ez egy szabad ország, ennek ellenére, ha hontalan lettél a saját hibádtól függetlenül már nem lehetsz Bp-en ? Miért? Ne lássák a hétköznapi emberek, ha bármiért felmondanak nekik ők is oda kerülnek ? Vagy rontják a utcaképet? Eddig nem volt baj?
2014. ápr. 28. 20:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Valami nagyképű törvény ez, és az a durva, hogy sokkal sikeresebb, gazdagabb országokban pl. Franciaország nem hogy nem tiltják, de még sok törvény is védi a hajléktalanokat pl. az erőszak ellen. Bécsben most nyitottak egy KÜLFÖLDI hajléktalanok számára fenntartott ingyenes szállót, nálunk meg mindenki relatíve csóró, lehetnénk szolidárisabbak a még nálunk is csórónak számítóakkal erre tessék...
2014. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Kitiltották? Tele van velük az egész rohadt város.
2014. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy látom egyre több van, és egyre gátlástalanabbul kunyerálnak.
2014. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Akartam kérdezni hogy a liberális párhuzamos valóságú Judapesten kitiltották őket?

Mert itt a Budapesti dimenzióban vannak, méghozzá nem is kevesen.

Én azt mondom, amit az átlag pesti mond, tüntessék el őket a francba el a belvárosból, terekről, aluljárókból, lépcsőkről bkv-ról. És az én jogaim hol vannak, hogy nem akarok utána leülni a buszon, nem akarom őket kerülgetni, hallgatni, esetleg elkerülni őket mert balhéznak?

Nem akarom azt látni hogy egy csapat japán turista jelenlétében ezek ott tivornyáznak részegen, büdösen, hangosan mint az állatok, valami köztéren vagy látványosság mellett.

Engem ne szégyenítsen az ilyen.

Elcseszte az életét, akkor ne nyomorítsa a többiét.

Aki ki akar ebből kerülni, az kitud, volt már rá nem egy példa.

2014. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

""Miért tiltották ki a hajléktalanokat Bp-röl?""


Nem tiltották ki őket.


Az életvitel szerű tartózkodást (PL: aluljáróban alvást) tiltja a törvény az aluljáróban - játszótereken- parkokban- STB...

2014. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest ma is elég szépen csicsikáltak itt az Örsön.
2014. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

""Ahhoz képest ma is elég szépen csicsikáltak itt az Örsön.""



Jelenteni kell ha téged zavar. Nem tudom a törvény pontosan mely köztereket határoz meg de ha törvénybe ütközik a zsaruknak kötelességük őket eltessékelni. Menyenek szállóra.

2014. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező te ugye nem BP-n élsz?


Habár jelenleg nem a belvárosban élek, ha egyszer odaköltöznék szeretnék úgy kilépni az utcáról, hogy nem szúrja az orromat valami csöves húgya a kapualjban, a kukám nincsen széttúrva és kiborítva, le tudok ülni egy padra, ha egy fagyit szeretnék nyalni és nem kell félnem, hogy csövespisába, vagy egy csövesre ülök rá.


Így is amíg a 2. kerből eljutok az Astoriára, nem nagy táv metróval, de átlag MINIMUM hárman tarhálnak le cigivel, apróval. Amíg én diákmunkázom ezek az ingyenélők több pénzt szednek össze az utcán az ilyen balekoktól akik túl libsik hozzá, hogy ne sajnálják őket.

2014. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Struccpolitika. Sokkal egyszerűbb megtiltani nekik, hogy az utcán éljenek, mint építeni még egy pár szállót, vagy (köz)munkalehetőséget biztosítani.
2014. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kitiltották? Ahhoz képest tele van velük minden hely.

Bár én nem vagyok budapesti, nekem is az a véleményem, hogy ki kellene őket tiltani a belvárosból. Ha egy átlag BP.-it kérdezel, ugyan ez lesz a véleménye. Miért? Mert mindenkinek elege van az úton útfélen kéregető emberekből, akik üvöltöznek, és leköpnek, ha pénz helyett kaját adsz nekik, elegük van a koszos, büdös, saját testnedveikben fetrengő emberekből, akik nyugodt szívvel felszállnak a tömegközlekedési járművekre, legyen akármilyen fertőző nyavalyájuk.

A hajléktalanszállókra sem azért nem mennek, mert dugig vannak, hanem azért, mert oda tilos piát vinni. Egymást lopkodják, balhéznak, megpróbálják kirabolni az embert.

Nem tagadom, van olyan, aki önhibáján kívül került az utcára, de ez nagyon kevés embert érint. A többség bizony keményen tehet róla, hogy ott van. Aki ki akar mászni a hajléktalanságból, az ki tud. Nem 1 ilyen eset volt már, hogy valakinek sikerült felkapaszkodnia.

2014. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!