Miért baj az hogy a Jobbik a balos mentalitást is képviseli, az az igyexik középen állni?
Kérdező: a bevezetőd második részével szinte teljesen egyet értek, az elejével viszont nem.
Helyesebben talán úgy mondtad volna, hogy az MSZP nem tisztán balos, de a szociáldemokráciához közel áll. Ideológiailag a kisemberek pártja, a szegényeket igyekszik támogatni, szociálisan érzékeny, de gazdaságilag egyértelműen piacpárti és liberális. A Fidesz jobboldalinak tartja magát, de ideológiailag sokkal kevésbé heterogén, mint az MSZP. Wittnertől Mikoláig (ex-MSZMP), Kövértől a liberális Pokornyiig sokan beleférnek. Viszont mindkettőben közös az, hogy elutasítják a radikalizmust és az etnikai alapú megosztást.
A Jobbik egy szélsőségesen baloldali (inkább kommunista, és nem szociáldemokrata) jellegű gazdaságpolitikát kever a sovinizmussal. És bizony irtó messze van a politikai középtől ;)
Sajnos a kapitalizmus ilyen. A nagy nyugati demokráciákban csak azért alakult ki egy ilyen "emberarcú" kapitalizmus, mert féltek a kommunizmustól/szocializmustól. Ugye a 40-es évek végén, 50-es évek elején még nem volt annyira nyilvánvaló, hogy ez nem működhet, és a munkások között nagy népszerűsége volt, vagy lehetett volna, ha a tulajdonosok nem adnak nagylelkű kedvezményeket a dolgozóiknak. A gyártulajdonosok is féltek attól, hogyha a választásokon egy kommunista párt nyer, akkor elveszik tőlük a gyárat. Ugyanígy féltek a politikusok is attól, hogyha egyszer a kommunisták hatalomra kerülnek, akkor egypártrendszert vezetnének be, és ők többet soha a hatalom közelébe nem kerülnének. Ezért igen bőkezű szociális rendszert hoztak létre. Mivel ez a veszély elmúlt, ezért most már nem éri meg fenntartani ezeket az intézkedéseket, de persze visszavenni nehéz, ebből szoktak lenni a nagy tüntetések, vagy ha nem vesznek vissza, akkor nagy gyárak mennek csődbe(mint pl a GM az USA-ban).
Amúgy meg nem lenne baj, hogy a Jobbik balos mentalitást is képvisel, csak akkor ne legyen az a második számú szitokszó, ballib.
Helyesebben talán úgy mondtad volna, hogy az MSZP nem tisztán balos, de a szociáldemokráciához közel áll. Ideológiailag a kisemberek pártja, a szegényeket igyekszik
Nem tiszta, a logika és hihetetlenül elfogult.
Az a párt aki a kafetériát megadóztatja, nem nevezném a legkisebb mértékig sem szocialistának. Az hogy osztogattak, pedig csak a látszat. Az országnak a 100 napos lépés alkalmával már rég megkellett volna lépje az általános bér emeléseket, mert meg volt a rávaló. Viszont mikor Meggymag beszólt, hogy a költségvetésből szétosztottakat, csak a korrupció visszafogásával lehet pótolni, akkor mennie kellett! Ahogy most sem a szemmel látható korrupció visszafogása volt a lényeg hanem az általános megszorítás.
A Fidesz úgy alakul ahogy a szél fúj, de sajnos a liberális érdekeltségei nagyon erősek.
Nem a liberális politizálás a gond, hanem az érdekcsoport!
A Jobbiknak meg a világon semmi köze a kommunizmushoz, hiszen piacgazdaságban gondolkodik, és az egyenlő versenyfeltételekben, hiszen a tőke kicsiben és nagyban is tőke, az hogy a kisebb tőkét is tőkének tekinti az csak annyit jelent hogy nem neoliberalista, globalista. Az meg hogy a multik kedvezményei ellen van semmi más csak járható út, a magyar versenyképesség megteremtése, ami egy nemzeti , felfogás minimuma.
Az hogy szélsőséges, főleg hogy soviniszta, pedig nem fedi a valóságit, legfeljebb radikális megoldásokban gondolkodik, ami nagyon helyes mert már nem lehet finomkodni.
Az pedig hogy nacionalista, nem egy szitok szó, annak is normálisnak kellene lenni.
Olvass utána, hogy mi zárja ki a kommunizmust gazdaságilag, és hogy mi a különbség a nacionalista és a soviniszta között, persze ha nem direkt írtál butaságokat!
Sajnos a kapitalizmus ilyen. A nagy nyugati demokráciákban csak azért alakult ki egy ilyen "emberarcú" kapitalizmus, mert féltek a kommunizmustól/szocializmustól.
A kapitalizmus csak annak a számára ilyen, mint itt aki életében nem volt sehol külföldön!
Egyszerűen, semmit nem tett az állam a neoliberális felfogása miatt ami szabályozná a tőkét és a befolyását. Szuzuki gyár” mikor a szakszervezet volt a kérdés, az állam magára hagyta a dolgozókat. A munkatörvénykönyv sokszori módosítása, mindig csak rosszabb lett tudatosan a dolgozók számára. Mindegy hogy a belföldivel mi lesz, hogy csak a piacát akarja megvenni a tőke mert a vétel után úgy is bezárja a gyárat és fele annyi dolgozót alkalmaz!
Az elmúlt 20 évben minden mindegy alapon ment a külföldi tőke becsalogatása, az az semmi érdeket nem kapott a dolgozó. Így nem nehéz elvadulni! A szerződések katasztrofálisak, és saját zsebre dolgozók. A hancook fele annyi dolgozót alkalmaz mint amennyit vállalt és a szerződésnek sem felelnek meg, de mivel nincs megfogalmazva szanció, így jártunk!
A lapot teli írhatnám e minek, aki nem érti hogy mi az igazi baj, hogy a tőke csak papír ha nem áll a háta mögött termelés, és csak az államon múlik hogy milyen jogosítványokat ad a munkavállalóknak, annak hiába magyarázom, hogy ez nem kapitalizmus!
27 országban jártam már külföldön, tudom miről beszélek.
Én meg 984 ben, és sehol nem tapasztaltam ennyire a tőkének kedvező feltételeket a munkavállalókkal szemben! Nem a hidegvíz teszi, hogy ennyire kevés a fizu, hanem a gyenge érdekérvényesítő képesség. Ha Ausztriában, Angliában hasonlóak lennének a feltételek, ott sem keresnének többet, mert a tőke az nem akar fizetni, azt ki kell tőle kényszeríteni.
Ehez eszközöket, meg az állam szabályzása, a szakszervezetek, és a civilek adhatnak, illetve egy stabil emelkedőpályájú és szabályozott gazdasági felfogás és annak a gyakorlata.
"Célzok itt arra, hogy a Fidesz sem teljesen jobbos, az MSZP meg egyátalán nem balos"
Üdvözöllek az ún. VALÓSÁG-ban, ahol nincs tökéletes fekete és fehér, nincs tökéletes kör és egyenes, és nincs tiszta jobboldal és baloldal.
"a Jobbik állítása szerint nem a javaslatok érkezése dönti el hogy támogatják-e, hanem hogy hasznos-e az országnak"
Megint csak üdvözöllek a valóságban. A Jobbik egy párt. Szavazókat szeretne. A zemberek akkor szavaznak egy pártra, ha úgy gondolják, hogy az képviseli az érdekeiket. A Jobbik azt állítja, hogy képviseli az érdekeiket, mert szavazókat akar szerezni.
A valóság egy érdekes hely, ilyen furcsaságok történnek benne.
"Csak a tőke mindenek felett elv"
kapitalizmus = tőke-elvűség.
Mégis miről szóljon a kapitalizmus, ha nem a tőkéről? A kapitalizmus már csak ilyen.
"nem nézi a társadalmi hatásokat, a munka elismerésének lehetőségét"
A munkát a kapitalizmusban nem "elismerik", hanem a munkaerő költségét megfizetik.
Az "elismerni a munkát" egy moralizáló kifejezés, a valósághoz semmi köze, politikusok azonban szívesen használják. Konzervatívok és szocdemek is.
"Ezeket csak balra húzással lehet megteremteni egy országban!"
Mondja a baloldali. Egy jobboldali meg mást mond. Te baloldali vagy, rendben. Mások meg nem baloldaliak.
"Én meg 984 ben,"
no comment....
„Megint csak üdvözöllek a valóságban. A Jobbik egy párt. Szavazókat szeretne. A zemberek akkor szavaznak egy pártra, ha úgy gondolják, hogy az képviseli az érdekeiket. A Jobbik azt állítja, hogy képviseli az érdekeiket, mert szavazókat akar szerezni. „
Mi az hogy úgy gondolják? Nem gondolod hogy az eltelt 20 év lassan megtanítja az embereket, a demokrácia előnyeinek és hátrányainak az értelmezésére?
Mi abban a lehetetlen hogy egy párt tényleg ne az oldalak irányából politizáljon?
Mellesleg, a jobbik pontosan ezzel az akcentussal szerez támogatókat, és akkor miért ne ezt tenné! Ez az ígérete, és betartani sem kényelmetlen, vagy lehetetlen!
kapitalizmus = tőke-elvűség.
Ebben igazad van, a tőke meg csak a profitot nézi, ami nagyon helyes!
Ami nem helyes, hogy a kormány, az állam, aki felelős a társadalomért is csak ezt nézze!
A tőke soha nem fogja úgy szabályozni a gazdasági folyamatokat hogy az neki ne legyen kedvező, és itt kell az államnak beavatkozni. A politika felhatalmazása a társadalom számára hasznos dolgok megvalósítása, mert a társadalom választja újra. Ezért neki kell az egyensúlyt megteremteni a tőke és a társadalom között! Ennyire egyszerű!
A munkát a kapitalizmusban nem "elismerik", hanem a munkaerő költségét megfizetik.
Az "elismerni a munkát" egy moralizáló kifejezés, a valósághoz semmi köze, politikusok azonban szívesen használják. Konzervatívok és szocdemek is.
A neoliberálisok így vélekednek ahogy te, és be is buktak mindenütt a világon!
Tudod a tőke és a társadalom, vagy akár az egyén, mindig is ellentétes érdekeltségű lesz!
Viszont az egyensúlyt a társadalmi szervezeteknek és az államnak kell megteremteni, és nem lehet mindent a piacra bízni mert akkor csak a tőkének kedvezel, és ide vezet ahol mi tartunk!
Mondja a baloldali. Egy jobboldali meg mást mond. Te baloldali vagy, rendben. Mások meg nem baloldaliak.
A jobboldaliak ugye nem dolgoznak a tőkének?
Semmi köze a jobbnak vagy a balnak a tőke és a munkavállaló kapcsolatához, egyszerű gazdasági kérdés amire már rég rájöttek a jobbosok is.
Az a társadalom ami a tőkének ki van szolgáltatva, és nincs egyensúly az fejlődésképtelen!
Ez sem a jobb sem a baloldalnak ne az érdeke, az hogy a balosok több kedvezményt szeretnének az a jellegből fakad. Nálunk, semmi kedvezmény nem létezi, csak a tőke hatalma érvényesül, ezért alacsonyak a bérek, és magasak a munkateljesítmények.
Több jogosítványa van a német civileknek, szakszervezeteknek mint nekünk, akkor ők kommunisták? Ne viccelj!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!