Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik döntéssel járna jól...

Melyik döntéssel járna jól Magyarország?

Figyelt kérdés
Vlagyimir Zsirinovszkij orosz képviselő azt mondta, hogy szerinte Ukrajnát fel kéne osztani Lengyelország, Románia és Magyarország között. Ha Magyarország elfogadná a kárpátaljai területeket, akkor a többi ország (még a mostaninál is) ellenségesebb lenne vele, vagy esetleg utasítsa vissza a területet, ezzel úgymond jó pontot szerezve a külpolitikában, de ugyanakkor a kárpátaljai Magyarok, és az itthon élő Magyarok jelentős részének ez nem tettszene, szóval tüntetések, lázongások stb. lenne.. Szerintetek ha dönteni kéne melyik lenne a jó döntés?

2014. ápr. 21. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt mikor mondta?
2014. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

kb egy hónapja, de hozzám csak most jutott el...

2014. ápr. 21. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én továbbra is azt kérdem, hogy a Magyar Országgyűlés alelnöke Balczó Zoltán miért nem kezdeményez a vele azonos pozícióban lévő orosz kollégájával tárgyalásokat Ukrajna felosztásáról. Ja, hogy egyikük sem kompetens személy ilyen jellegű kérdésekben?
2014. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
46%

Szerintem az a jó döntés, ha nem ülsz fel egy szélsőséges orosz képviselő teljesen esztelen kijelentésének. Nem véletlen, hogy ezt a javaslatot nem fogadták el. Nem mondom, hogy az oroszok egy részének nem tetszene a dolog (mármint Ukrajna felosztása), de ennek semmi reális alapja nincsen.


Tessék tudomásul venni, hogy Ukrajna egy önálló ország, nem lehet feldarabolni, és szétosztani. Nézd meg, már csak a Krím elfoglalása milyen indulatokat váltott ki, NATO csapatösszevonásokat, gyakorlatilag háborús készülődés folyik. Nem véletlen, hogy Putyin nagyon tiltakozik, hogy nekik semmi közük a jelenlegi kelet-ukrajnai lázongásokhoz.


Egyébként nagyon bírom, mikor innen Magyarországról néhány nagyon hazafias és lelkes ember mindenáron vissza akarja csatolni a régi magyar területeket, hogy szegény külföldre szakadt magyar honfitársaink végre ismét magyar földön élhessenek...


Pedig egyrészt bármelyik külföldön élő magyar nemzetiségűnek joga és lehetősége van Magyarországra költözni - vajon miért nem teszik meg? Valószínűleg jól elvannak ők a saját lakóhelyükön, és örülnének, ha itthonról nem cseszegetnék őket.


Egyáltalán megkérdezte valaki ezeket a magyarokat, hogy AKARNÁNAK-E egyáltalán Magyarországhoz tartozni? Például kíváncsi lennék a burgenlandi lakosok válaszára...


Pillanatnyilag éppen Románia köröz le minket gazdasági növekedésben... Szerintem még az erdélyiek is meggondolnák, hogy ide akarnak-e tartozni. A jelenlegi állapot egyébként is sokkal jobb számukra: egyrészt jár nekik mindaz, ami egy átlagos román (szlovák, szerb, szlovén, ukrán) állampolgárnak is jár, ezen felül innen, Magyarországról is támogatjuk őket... Végülis ez nem is rossz állapot, én sem tiltakoznék ellene...

2014. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

HA felajánlanák, el kellene fogadni. De ilyet Ukrajna önmagától nem fog tenni, örül ha nem esik szét. Ha Oroszország bekebelezné az egészet - ami valószínűtlen - akkor még talán előfordulhatna, de miért tenné? Ingyen nem adnak semmit, mibe kerülne ez nekünk később? Emlékezzünk Hitlerre, segített visszaszerezni területeket, de aztán be is nyújtotta számlát.

De az elméleti lehetőséget nem szabad kizárni.

2014. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, Vlagyimir Zsirinovszkij olyan Oroszországban, mint ha nálunk a néhai Csurka István egy agresszív, tomboló baromállat lett volna.


Abszolút súlytalan személy, szóval nem ajánlhatja fel nekünk Kárpátalját, ugyanis semmiféle hatalma nincs hozzá.


Mellesleg nem értem, hogy mi miért is kaphatnánk meg Kárpátalját, mert kb. 12%-ban lakják magyarok, ami ehhez édeskevés. A lakosság kb. 85%-a ruténokból áll, akik egy szláv nyelvet beszélő népcsoport, más néven kárpát-ukránoknak is nevezik őket. Ebből is látszik, hogy az ukránokhoz sokkal több közük van, mint hozzánk. A rutének lakta területet olyan követelni Ukrajnától, mintha Szlovákia követelné Magyarországtól a palóc területeket. Teljes mértékben ostobaság.

2014. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem azt mondtam , hogy ha Vlagyimir Zsirinovszkij valamit mond, akkor az úgy van. Csak arra voltam kíváncsi, ha esetleg valami folytán népszavazást tartanának kárpátalján és a Magyarországhoz való csatlakozás nyerne ( az ott lakó ruténok miatt nem valószínű)de ha mégis ez történne, a NATO "oldalára" álljunk, vagy fogadjuk el a népszavazást, és tegyünk úgy mint a Krím esetében Oroszország. A válaszokban sok új információhoz jutottam, és ezeket köszönöm...
2014. ápr. 21. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha maga Putyin ajánlja fel, akkor beszélhetünk róla.
2014. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd ha akkora patkányok leszünk, hogy minden létező megállapodásunkat megszegve, hátba támadunk egy szomszédos országot.

Ha az Ukránok ajánlják fel a grippenekért, vagy az oroszok, miután már a kárpátokig jutottak, akkor jöhet.

2014. ápr. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!