Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a német megszállási...

Akik a német megszállási emlékművel topikolnak mit szólnának annak mintájára készült szocializmus áldozatai emlékműhöz?

Figyelt kérdés
hogy a dolog normatív legyen, felejtsük el Rákositól és az ÁVO-tól Biszku Béláig az egész mszmp-s diktatúráig mindent, és mondjuk azt, hogy itt mindenért csak a ruszkik a felelősek és Rajk László is csak áldozat
2014. ápr. 17. 13:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Vagy szerinted a zsidók nem magyarok és nekik külön kell emlékmű?"


Abból, hogy a zsidóknak külön emlékműve van pont annyira következik, hogy nem magyarok, mint ahogy a doni elesetteknek állított külön emlékműből következne, hogy a doni áldozatok nem magyarok.

Nekem semmi bajom azzal, hogy egy emlékmű minden áldozatnak, vagy az áldozatok egy adott csoportjának akar emléket állítani. Azzal van baj, ha egy akármilyen emlékmű szerecsenmosdatásba kezd az elkövetőkkel kapcsolatban, az áldozatokra emlékezés ürügyén.

2014. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Macungo ***** válasza:
Nem értem, én úgy tudom, hogy ugyan ezen a téren van a szovjet megszállás emlékműve, de az senkit nem zavar, meg nem döntögetik a kerítését. Akkor már lehet emlékmű a német megszállás áldozatai emlékére. Mert ez az összes náci áldozatról emlékezik kivételesen. Mert mások is haltak meg akkor és az egész II. világháborúban..
2014. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!