Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a levélszavazatok 95%-át a Fidesz-KDNP kapta?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerinted?

Gondolom az érvénytelen szavazatokon nem a féreghez ikszeltek.

És ha már levélszavazás: miért csak Erdélyből, Ukrajnából lehetett? A kalandvágyó magyaroknak, illetve a külföldön állomásozó katonáknak miért nem lehetett így szavazni? Rokonom ugyanis kinn él és nem engedték szavazni, haza kellett volna utaznia. Nyilván bele lett kalkulálva, hogy

ez nagy részüknél nem volt megoldható.


Amíg erre a kérdésre nem kapok egy értelmes választ, addig számomra csalók és nem érdemelnek gratulációt, csak és kizárólag megvetést.

2014. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ugyan miért? A határon túliak 2004 dec. 5. után szavaztak volna az MSZP - re? Vagy a kitántorgók, nem is a Fidesz miatt mentek el?


Egyébként én sem szavaztam, kamionosként egy dél - németországi ipari parkban hallgattam a részeredményeket a Kossuth rádióban.

2014. ápr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Tök egyszerű a képlet. Levélben az szavazhatott, akinek van állampolgársága, de nincs magyarországi lakcíme. Na, kik ezek?

Igen, eltaláltad: a külhoni magyarok, akik nem élnek itthon, talán soha nem is éltek, de van állampolgárságuk. Róluk szólt a 2004-es népszavazás, akkor nem sikerült törvényt alkotni arra, hogy egyszerűsített feltételekkel kaphassák meg az állampolgárságot. Ha lehet hinni a híreknek, eléggé bántotta ez őket.

Aztán jött 2010 és a dicsőséges fülkeforradalom, amelynek következményeként megszületett az egyszerűsített honosítás intézménye: a külhoni magyarok a korábbinál egyszerűbben kaphatják meg a magyar állampolgárságot. Na, mit gondolsz, kire fognak ők szavazni? Az MSZP-re, ami annak idején nyíltan az állampolgárságuk ellen kampányolt, vagy a Fideszre, ami lehetővé tette, hogy magyar állampolgárok legyenek?

Na, látod, megy ez. A Fidesz a kettős állampolgárságról szóló törvénnyel és a külhoni magyaroknak adott választójoggal biztosított magának több százezer listás szavazatot a következő 2-3 választásra. Ők sem hülyék ám, megragadnak minden lehetőséget, ami adódik.

2014. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tömték beléjük a milliárdokat


ma erdélyben egy iskolás több támogatást kap a magyar államtól mint egy hazai

2014. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MolotovPunk ***** válasza:
47%

Várható volt ez a dolog.

De elnézve a dolgokat elképzelhető,hogy a fidesz nem fogja elvinni a 4 évet...Nagy bajok lesznek itt.

2014. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Ezekre mi a magyarázat?

1. Nénikém SzSzB tag volt, de a Fideszesek a névjegyzék közelébe sem engedték. Képes volt az egyik inkább nem ebédelni, nehogy odaférjen a nem Fideszes a papírokhoz. Azt hittem egyedi eset volt, de máshonnan is hallotam azóta. Még

FB-on is írta valaki.

2. Miért nem volt mindegy, hogy melyik tollal ikszelsz? Rengetegen mondták, hogy rájuk szóltak, hogy ne sajáttal. Anyámnak is nekiállt az egyik magyarázni és szabályosan rosszul volt, hogy saját tollal ikszelt. Lehetett látni az arcán.

Ezek után mire gondoljak? Akaratlanul is rosszra. Még ha egyedi eset lenne, akkor azt mondanám, hogy jó van. Gratulálni én sem tudok, legfeljebb hányni.

2014. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!