Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Angol választási rendszerbe...

Az Angol választási rendszerben a fidesznek 189 képviselője lenne a parlamentben az mszp-nek tíz és másnak semmi . Akkor meg miért nem bírálják az Angolokat?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 17:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az a gyanúm az Angol választási törvényt is a fidesz írta. Más nem lehet ilyen aljas.
2014. ápr. 10. 18:04
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem, nem az aljasság miatt ilyen a választótörvényük, hanem éppen ellenkezőleg.

Most gondolj bele: sokkal nagyobb kitolás volna a néppel szemben az, hogyha a parlamentjük egyetlen darab törvényt nem tudna meghozni egy adott 4 éves ciklusban. Szerinted mi történne az országgal? Gyakorlatilag anarchiába süllyedne. Emberek halnának meg százszámra, és még nem is voltam pesszimista. Nem kitolásból ilyen a választási törvényük, hanem azért, mert a jelenlegi helyzetben nem tehetnek mást, nem lehet másmilyennel kormányozni.

2014. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
De megint mondom, a magyar helyzet azért ennyire nem kiélezett, mint a brit.
2014. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mert nem az Egyesült Királyságban vesztették el az általános választásokat a reklamálók, ez a legfontosabb.


Másrészt nem ugyanaz a brit alsóházi általános választásokkal a probléma mint a hazaival. Hazánkban egy látványos és gyorsan lezavart gerrymanderinget zavartak le, míg a briteknél egyenlőre látványosan csak a klasszikus FPTP a probléma, amit úgy negyven év alatt a britek megszoktak. Ami többnyire a legtöbb képártrendszerben (illetve kvázi kétpártrendszerben, mint a hazai meg a brit példa) kialakul szükségszerűen ami ellen igen nehéz tenni.

Harmadrészt a választási rendszer kialakítása szuverén joga a végrehajtói hatalomnak, a legáltalánosabb pátoszokon kívül semmilyen monitroing alá sincs vetve egy nemzet sem.

Negyedszer a jelenlegi brit alsóházi rendszer vagy már negyven éve érvényben van, ellőtték már rá régen a patronokat bel és külföldön, beletörődtek és meg is szerették talán az érintettek. Míg nálunk csak egy párt fogadja el a dolgot, ráadásul még eléggé friss a dolog, a látványosan részlehajló körzetrajzolásról nem is beszélve, ami a briteknél nem volt jelen.

2014. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Míg nálunk csak egy párt fogadja el a dolgot, ráadásul még eléggé friss a dolog, a látványosan részlehajló körzetrajzolásról nem is beszélve, ami a briteknél nem volt jelen."


Pont az utóbbi időben ők is trükköznek már ezzel.

A többivel természetesen mélyen egyetértek, látszik hogy képben vagy. Kint élsz amúgy?

2014. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
francia vagy angol rendszerben se lenne jobb az arány!
2014. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Talán mert ők ehhez szoktak hozzá, és ehhez igazítják a kampányt (értsd: nagyobb hangsúly van a helyi kampányon). Nálunk meg hozzászoktak ahhoz, hogy az általános vélemény valahogy tükröződik a választásoknál.
2014. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Macungo ***** válasza:
Pont ezért hozták itt is ezt a törvényt, hogy biztosabb kormányzás legyen Magyarországon, nálunk is igen kiélezett a helyzet, hisz volt már koalíció szétesés és kisebbségi kormányunk is.. Ennek soha többé nem szabad megtörténnie, meg annak se, hogy évtizedekig egy 5 %-os párt csóválta a kutyát (SZDSZ).
2014. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Pont az utóbbi időben ők is trükköznek már ezzel."


Ezért került oda a látványosan szó, ugyanis a brit ügyleteke nehezen kiszúrhatóak rendszerszinten. Főleg a nagyobb ellenszél( a váltógazdálkodás illetve ott jelen lévő egy (két) potenciális kormányváltó erő), illetve az autonómabb bár kevésbé átlátható választási rendszer miatt. Másrészt van hogy félre is mehet a dolog:

[link]


"Kint élsz amúgy?"


Nem, csak van szerencsém ismerni és barátomnak mondani egy tősgyökeres brit politológust. Némileg könnyebb átlátni így a dolgot, ha elmagyarázzák az embernek.:)


De az angol wiki is elég részletes képet ad a dologról, ha rámész egy konkrét választásra:

[link]

2014. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ne a korcs angolokkal példálózzunk már! Ez itt Magyarország!
2014. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!