Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kamupártoknál elfolyt...

A kamupártoknál elfolyt pénzekkel mi a helyzet?

Figyelt kérdés

[link]


Lesz ennek bármilyen következménye?


2014. ápr. 9. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nem. Rengeteg párt ( idén kb. 10-12 ) csak bezsebelte a 180-200 000 000 ( 180-200 millió ) Ft-ot, kinyomtatott pár lapot, hogy szavazz a magyarországi közmunka pártra és Pista bá'-ra és a maradék 179-199 millió ( + a több száz-ezer ) elosztódik a párt tagjai közt. És idén nem jutottunk be, na majd jövőre újra próbálkozunk elven történnek a dolgok. Azt a pár száz-ezret is csak pont ezért költik plakátokra, hogy ne lehessen azt mondani, hogy ők nem arra költötték a pénzt, amire kapták. Ők mindent megtették....
2014. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És a fideszeseknek ezzel nincs bajuk? Vagy miért nem zavar ez különösebben senkit?

Political Capital és a Transparency International már a törvénymódosítás benyújtásánál felhívta rá a fidesz figyelmét hogy ez egy elég böszbe törvénymódosítás, változtatni kellene rajta, de tojtak rá.

2014. ápr. 9. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy nem zavarja a Fideszt, mert épp azért lett kitalálva ez, hogy minél több párt induljon!

Tudod: Oszd meg, és uralkodj!

Több oldalról biztosították be a győzelmüket...

2014. ápr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz és ezért azon gondolkodom, hogy nekem is kéne egy ilyen pártot alapítani. Össze kell csak elég embert szedni, hamis számlákkal olcsó plakátokat nyomatni és máris el lehet tenni a maradék pénzt. Arra pedig nincs esély, hogy bármilyen probléma legyen belőle, mert majdnem minden törvényesen történne.


Kár, hogy nem jutott ez előbb eszembe. :(

2014. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos választási eredmény elérése alatt vissza kell fizetni majd.
2014. ápr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5:

Ennek már utánanéztem. Csak a képviselőknek járó 1 millió forintot kell (és azt is csak akkor, ha nem értük el a 2%-ot). Azt a pénzt, amit kampányra költenek, nem kell visszafizetni.

2014. ápr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Így van, azt az 1 millió forintot el sem költötték ezek a pártok amit vissza kell fizetniük, nem retardált emberek vitték véghez ezeket a csalásokat. Maradt 520 milliójuk. Érthetetlen mi megy ebben az országban...
2014. ápr. 10. 01:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Elmúlt két hétben ezzel (is) lobbiztam. Például erről egy fideszes birkát sem halottam még nyilatkozni (már mint választó polgárt), az egyik fideszes képviselő amúgy tisztességesnek és demokratikusnak nevezte az új választási rendszert. Illetve szerettem volna rávilágítani, hogy ez párhuzamosan folyt a Simon Gábor üggyel és ugye itt jóval nagyobb összegek legombolásáról van szó, még sem foglalkozott vele a kutya sem. Már mint a média cseppet sem kapta fel, maximum egy két portál írt róla, de például itt a gyk-n is max 2 kérdés volt ezzel kapcsolatban.
2014. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!