Miért nem örülnek az emberek, hogy végre egy kormány felveszi a harcot a multikkal?
Szerintem nagyon jól csinálja a kormány, hogy kötelezi a multikat, hogy csökkenjenek az árak. Havi szinten 10-20 ezer forinttal kevesebbet fizetünk a rezsicsökkentés okán.
Viszont szerintem tovább kellene csökkenteni a multik profitját, kb. 1%-ára annak ami régen volt nekik (nem kell 0-ra, nehogy elmenjenek), azaz ha pl. egy cégnek 2 milliárdos profitja volt évente, legyen maximum 20 millió, vagy még annyi sem. És így a maradék 1980 milliót megmaradna az embereknél, és vissza lehetne forgatni a gazdaságba.
És ki lehetne terjeszteni ezt, nem csak a víz- , gáz-, áramszolgáltatókra, hanem pl. telefonos cégekre, kábeltelevízióra, internetszolgáltatókra, a lényeg, hogy a multiktól elvegyünk minél többet.
Tévedsz.
Az emberek általában örülnek.
A multik nem örülnek, és az a középvezető réteg, amelyik veszélyben látja kényelmes, jól fizető állását.
Van egy társaság, amek abból él jól, hogy gyarmati körülményeket biztosít a multik számára.
Ők azok, akiknek részvényei vannak az energiabizniszben, és a rezsicsöki nekik veszteség.
Ők azok, azért kapják a nagy fizetést, hogy a magyar munkaerő olcsó legyen, és ők azok, akiknek az a dolga, hogy úgy adják mindezt el az országnak, hogy ez milyen jó, modern, európai meg haladó.
Ők nem a magyar emberek munkája alapján kapják a pénzüket, hanem az alapján, hogy mennyire elégedettek velük a multik. Ezért nem is kötődnek az országhoz, többnyire lenézően nyilatkoznak a nemzeti értékekről, felesleges "magyarkodásnak" tartják.
Ezek általában a baloldalon tömörülnek, mert globalizáció (lánykori nevén gyarmatbirodalom) prímán illeszkedik az internacionalista ideológiába.
#20
De az más, ha egy magyar cég kezdeni el külföldön terjeszkedni, mert azt nyilván támogatnánk itthonról, mivel nem sok magyar multi cég van. De pl. egy T-Mobile már annyi országban van, hogy ha mi itt elvennénk a profitja 99%-át, azt meg sem érezné.
#21
Hogy függ össze a kettő? :D
Ne ezért örülj neki!!!!
"De pl. egy T-Mobile már annyi országban van, hogy ha mi itt elvennénk a profitja 99%-át, azt meg sem érezné."
Viszont elmenne innen a p*csába, mivel nem érné meg neki fenntartani a rendszerét ezen a területen. Ha minden szolgáltató elhúz innen, akkor meg mi lenne? Állami szolgáltatók? Köszi, abból nem kérek... Állami szolgáltató nem az ügyfélért van, hanem hatóságként működik.
Az ilyen iq harcosok miatt tart itt az ország, mint te kérdező. Ha értenék a gazdasághoz nem mondanál ilyen hülyeséget. Nem szabad beleharapni abba a kézbe, ami 400 ezer munkahelyet ad. Főleg, hogy kormány papíron csak úgy tudta növelni a foglalkoztatást, hogy a külföldön dolgozó magyarokat is beleszámolják a statisztikában. Persze adót nem fizetnek itthon, nem is termelnek semmit, de azért beleveszik őket. Szerinted ez nem hülyeség?
Rezsicsökkentés?
Az elmúlt 4 év csúcs intézkedései:
Sárga csekk adó
Telekommunikációs adó
Tranzakciós adó
Bank adó
Fúrt kutak betemetése vidéken
Az eu-s pályázati pénzek átláthatatlansága miatt az országot megbüntették 1250 milliárd Ft-ra
5 új adó vállalkozásokra
Euró árfolyam ingadozása
És akkor cserébe add neked rezsicsökkentés címén évi 30-40 ezer Ft.
Ennyiért egy jobb minőségű ku_vát se tudnék venni, de téged megvett kilóra ennyiért :D jó olcsón adód magad. :D
"Nem szabad beleharapni abba a kézbe, ami 400 ezer munkahelyet ad."
De előtte egymilliót vett el.
Ráadásul ez a 400 ezer munkahely hazalmas adóelengedésekkel, sokszor előnytelen szerződésekkel járt.
A baloldal igazi multiparadicsomot akart, ezért gyilkolta le a kis és középvállalkozásokat, hogy legyen olcsó munkaerő a betelepülő multiknak... főként minimál-közeli bérért.
De annyi munkahelyet a multik nem kreáltak, mint amennyit megszüntettek.
A TESCO például... Minden TESCO-s dolgozó 2,8 munkahelyet szüntetett meg. Megérte?
Nyilván nem "általában" a multikkal van baj, belőlük is van sokféle.
Van amelyik hazai beszállítókat használ és nagyban hozzájárul az infrastruktúrához.
De azért nem kellene túlzásba esni se. 2008-ban az országban megtermelt haszon 92%-a külföldi cégeknél állt elő, és lett kitalicskázva.
Ilyen arányok már csak az afrikai gyarmatokon vannak.
A lengyelek pont azért tudták elég jól átvészelni a válságot, mert igen jó arányban tudták tartani a mulitk és a hazai vállalatok súlyát.
Tudod az van, hogy a minap eltársalogtam egy ismerősömmel a beépített avulásról. Hogy szándékosan gyártanak gyorsan tönkremenő terméket. Partnerem szidta a fél világot, milyen szemétség ez. Próbáltam elmagyarázni neki, miért nem az. Nem sikerült.
Ha tartós terméket gyártanának, fél év alatt befulladna az egész ipar és kereskedelem. Nem lenne kinek eladni. Mindent be kellene zárni.
Ez az unortodox izé is ilyen. Lehet szembe menni a kapitalista renddel, de az nem visz sehová.
A profit elengedhetetlen feltétele a rendszernek.
Ha te annyi fizetést kapsz, amennyi éppen a létfenntartásodhoz kell, akkor megszűnsz létezni. Nem nyaralsz, nem mozizol, nem, nem, nem.
Ha a multinak nincs haszna, csak éppen, akkor nem fogja neked idehozni az árut a világ másik feléről, mert nem telik rá neki. Nem költ fejlesztésre, nem terjeszkedik, nem támogat alapítványokat stb.
Jó oké, majd megtermelünk mindent magunk. Van sok munkanélküli, aki dolgozna. Igaz. (Olyan nagyon sok nincs.)
Tessék paprikát ültetni, paradicsomot. Nem kell marokkói. Igaz. És mivel locsolod? Józsi bácsi gyárt majd csöveket a sufniban? Nem, mondod. Józsi bácsi csinál majd jó nagy slaggyárat, ad munkát az embereknek. Józsi bácsinak van pénze? Mert nekem nincs. Józsi bácsi kölcsönt vesz fel fejlesztésre? Nem, mert a bank ellenség.
Akkor mitől lesz szép piros az a paradicsom?
A legnagyobb gazdasági hatalmak sem tudnak ellene menni a világnak. Még azok sem, akik diktálnak. Ellentmondás? Az. De mégis. Amerika diktálhat, de ha senki nem úgy táncol, akkor baj van.
Aztán lehet dobálózna a szavakkal.
pl. nálunk a cipőn van 50% haszon. Igen. Ha úgy nézem, hogy száz forintért vesszük, kétszázért adjuk el. De az üzletet miből működtetjük, ha csak 105 Ft-ot kérünk érte? Miből lesz világítás, fűtés, fizetés az embereknek stb?
A bankok mind luxusirodák? Hát mi a jó isten legyen? Fáskamrában működjenek?
Ez a 1980 millió is olyan varázslás. Ha nem veszek lottót, akkor megtakarítottam 225 Ft-ot? Hát, ha úgy vesszük, akkor igen. De ha meg úgy, hogy egy húszasom van csak, akkor mennyit is?
X terméken van 5% adó. (Nem érdekesek a számok, az elv a lényeg.) Felemelem az adót 15%-ra. Aztán rizsacsökkentés címen arra kötelezem a szolgáltatót, hogy ne csak magasabb adót fizessen, de még az alapösszegből is engedjen el.
"Ha tartós terméket gyártanának, fél év alatt befulladna az egész ipar és kereskedelem."
De szemétgyártásra nem lehet egy civilizációt felépíteni.
A másik oldalon a globális felmelegedés, a szennyeződés, a stessz, a rohanó élet, a betegségek, meg minden.
Az sem biztos, hogy a dolgozó tömegek jobban jártak füstös gyárakban, egészségre ártalmas vegyszerek között tölteni életüket, mint kint a mezőn, parasztként.
A mostani rendszerrel CSAK annak haszonélvezői jártak jól, a többségnek ez inkább rosz.
Inkább gyártsanak kevesebbet és drágábban, mindenki jobban jár... a részvényeseken kívül.
Bankok... Hitelezésre valóban szükség van, de nem lenne szabad hogy a bankok az államok, országok fejére nőljenek, és diktálják a gazdaságpolitikát a demokratikusan megválasztott képviselők helyett.
Amit ma a bankok csinálnak az uzsora és nem hiteleés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!