Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határontúli magyarnak elveheti...

Határontúli magyarnak elvehetik az állampolgárságát?

Figyelt kérdés
pl mert nem a fideszre, hanem a jobbikra szavaztam? Nagyon nem szeretném, ha egyszer csak a határon elveszik tőlem a magyar útlevelet...
2014. ápr. 8. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez komoly hiba volt. Kezdhetsz félni. Nem azért kaptad azt az állampolgárságot a Fidesztől, hogy össze-vissza kényed kedved szerint szavazgass.
2014. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:D tudom, hogy alapjába véve, nem kellene ennek történnie, de hát a fidesz elég érzékeny ilyen téren, a 64vármegyéseknek pl meg se adták, pedig alanyi joguk van rá.
2014. ápr. 8. 11:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vehetik el, csak te mondhatsz le róla.
2014. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jogilag van lehetőség az állampolgárság elvételére. Ha valaki csalárd módón, megtévesztés útján jutott hozzá akkor elvehetik. Volt már erre példa az új állampolgárság rendszer óta. Több ukrántól már megvonták.

(Más tészta ha születésed okán lettél magyar állampolgár. Akkor nem vehetik el.)


Az nem elég indok az elvételre, hogy a Jobbikra szavaztál.

2014. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, volt szerbiában is ilyen, hogy elvették az állampolgárságot, legalábbis az útlevelét biztos. A vámos látta, hogy magyar útlevéllel jön át, magyarul kezdett vele beszélni, persze ő nem tudott válszaolni, ekkor elvette tőle az útlevelet és visszaküldte(ami helyén való dolog). Ha már kéri az állampolgárságot, akkor előtte legaláb tanuljon meg magyarul valamelyest.
2014. ápr. 8. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy rokonom. Születése okán magyar állampolgár. Anyja 100%ig magyar volt. Budapesten született, de világ életében külföldön élt. Mivel anyja fiatalon meghalt ezért elég rendesen töri a magyart. Ha itthon gyakran angolra vált.

Soha semmilyen inzultusa nem volt még Ferihegyen. De a papírok intézésekor se kérdezte senki miért beszél ilyen xarul magyarul. Én segítek neki ilyenkor, simán megcsinálják az útlevelét.

2014. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem veszik el.


Amúgy sem derül ki, hogy kire szavaztál.Teljesen anonim.

2014. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom mennyire számít anonimnek, az ha az adataimmal együtt kitöltött ürlapot és a szavzólapot is egy borítékba kellett beletenni.

Szóval 2 boríték volt, a kisebbe a szavazólapot, majd ez után a kis borítékot és az ürlapot kellett beletenni a nagy borítékba. Nyugodtan megbírták nézni, hogy ki kire szavazott.

2014. ápr. 8. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Simán megnézhették! Ki van ez találva. Mint az átjelenkezősdi. Vagy a szavazat arányok vs mandátum arányok.


De az is érdekes, hogy pártok (RMDSZ, Néppárt) hozták vitték az emberek szavazatait. De hallottam olyat is, hogy szerencsétlen csángóknak ugye lővése sincs magyar politikai életről. Ezért megkérdezték a pasit aki elvitte a szavazatát, hogy kire szavazzon. Erre mi volt a válasz? Szavazzon a Fideszre mert az a keresztény. Vicc az egész határontúlaik szavazása.

2014. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!