Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az mszp-re fognak szavazn...

Akik az mszp-re fognak szavazni jövőre, milyen okból teszik azt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 02:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Viccből.


Mond csak, hányszor teszed még fel ezt, vagy egy ehhez kísértetiesen hasonló kérdést?


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__555..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__5..


(Van még, csak lusta voltam bemásolni...)

2009. dec. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezeket nem én írtam, sőt az első miatt, amit belinkeltél tettem fel ezt a kérdést, mikor láttam hogy többen is azt írták, hogy igen, ők rájuk fognak. Az ők indokaira lennék kíváncsi
2009. dec. 20. 02:57
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Magamból kiindulva részben azért, mert a Bajnai által vezetett politika irányát helyesnek tartják, részben pedig azért, mert meggyőződésüknél fogva a szociáldemokratákhoz állnak legközelebb. És rengetegen azért, mert az esélyeket reálisan szemlélve nincsen olyan másik párt, amelyre nyugodtan (tehát teljes bizalommal, és a szavazatvesztés veszélyétől nem tartva) adnák a voksukat. Én például soha nem szavaznék a Fideszre, és még kevésbé (még legvadabb rémálmomban sem) a Jobbikra. Az MDF sok tekintetben lenne szimpatikus, de nem tudom kizárni egy esetleges, Fidesszel kötött koalíciójukat. Az LMP és a többi hasonló kis párt pedig szinte garantáltan nem jut be a Parlamentbe. Így kizárásos alapon is marad az MSZP.
2009. dec. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Második mondja jól. Nekem is az LMP a legszimpatikusabb, de erősen gyanítom, hogy elveszne a voksom, ha rájuk adnám.


SZDSZ kizárva (undorító, ami ott folyik), MDF szintúgy (vannak jó ötleteik, csak kevés - és vannak jó embereik is, de kevés; Bokros önmagában még nem elég; plusz kérdés, hogy lesz-e akkora mákjuk jövőre is, mint legutóbb a bejutást illetően). Fidesz... na ne (viszket a tenyerem Orbán láttán, de nem jobb Kövér, Áder meg Deutsch se; heccelni tudják a népet, értelmes javaslatot tenni viszont szinte soha; azt se vallanák be az Istenért se, hogy '98-'02 között Bokros megszorításainak a megtakarításait herdálták el; könnyű úgy osztogatni, ha előtte már elvégezték a begyűjtés piszkos munkáját - és az a szomorú, hogy jövőre is UGYANEZT tennék, ha győznének), Jobbik szintén ne (Morvainak szerintem papírja is van róla, hogy nem normális; szlogenekben és nagyvonalú célkitűzésekben könnyű magyarkodni, de amikor a számok világába kerül a dolog, máris összeomlanak a koncepcióik, de ezt persze szintén nem ismerik el; a vallásos vonulatuk meg még egy lapáttal rátesz az ellenszenvességükre). Mi marad ezek után?


Megjegyzem, az MSZP se sokkal jobb. Töketlenek, gyávák, fontos dolgokat nem mernek meglépni, és ha tehetnék, leginkább csak lapulnának az állandóság kényelmes melegében. Tőlük azonban néha legalább látni pár értelmes kezdeményezést, és az esetek többségében számokkal is alá tudják támasztani az elképzeléseiket.


Mindent egybevetve azonban legjobb lenne egy 100% szakértői kormány (hasonló a mostanihoz). Végleg be kéne tiltani minden politizálást, mert abból mindig csak a baj van, és az egész pártoskodás is tök felesleges - elvégre alapvetően mindenki ugyanazt akarja: jól élni. Legyen munka, amit tisztességesen megfizetnek, legyenek elviselhető adók, legyen biztonság, stb. Egyértelmű, mindenki ezt szeretne. Legyen hát egy szakértői kormány, ami ezt tényleg meg tudja oldani, és felejtsük el végre az egész populista jobb-bal idiotizmust, éljünk a valóságban.

2009. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagy az Isten állatkertje :)


Szerintem MSZPre kizárólag két féle ember fog szavazni:


1. az ingyenélő, tolvaj, bűnöző kategória, akiknek valóban jó volt ez a 8 év!

2. idióta Orbán és Jobbik fóbiások (lásd előbbi válaszadókat), akik komolyan elhiszik, hogy MSZP nélkül itt aztán tényleg dunábalövés, bevagonírozás, meg egyáltalán fasizmus lesz, és hogy a modern Magyarország egyetlen garanciája a Bajnai féle "Szakértői Kormány" :)

2009. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Végül is a szakértői kormány, jól végzi a munkáját!

20% ot csökkent a gazdaságunk, még vagy 10-15% ot kibírunk aztán teljesen összeomlunk!

Csináltak költségvetést is, csak ép ki van kozmetikázva, át vannak tolva tételek az idei évről, és nem szerepelnek benne tételek, vállalások, amik miatt úszni fogunk.

Elmentek tárgyalni az IMF hez, csak valahogy a magyar érdekeket elfelejtették képviselni!

De Bajnai a miniszterelnöksége előtt milyen beosztásban tevékenykedett a Gyurcsány kormányban? Félelmetes az emberek naivitása, vörös vaksága, és a média által beléjük ültetett fóbiáik! Persze konkrétumokat nem tudnak mondani. Ezt akarják és ezt ebben a programpontban látom, ettől lesz nekünk jó, ebből hasznunk lesz, ezeket a törvényeket javasolták mostanában.


Tényleg, mi a jó nekünk a magánnyugdíjak biztosítóvá való átalakításában?

Hogy a piacra ki lehet vinni a befizetők pénzét, hogy lehet büntetlen kockáztatni, és ha valami (persze csak véletlen) nem jól sül el(volt rá pld az elmúlt 8 évben) akkor senkinek semmi baja, felelőssége, csak a nyuggerek pénz úszik?


Emlékeztek at Eü reformra?

Hogy lehet úgy reformálni hogy, szüntessük meg a mait, és majd a tőke ( kész tervek nem lévén) majd kijelöli az utat. Szüntessünk meg korházakat, de a mentő ellátást ne fejlesszük annak meg felelően? A széfek meg, a lopás tipikus esete! Ahogy minden sebből vérző oktatás esetén a kakaó biztos számítógép, a digi tábla stb.


Nézzetek már szét emberek, és rakjátok teli ismét saját gondolatokkal a fejeteket!


Egy „gondolkodni képtelen” Jobbikos, tudod akinek csak ígérgetnek és bután elhisz mindent!

2009. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

12:13-as válaszolónak:


Fidesz-párti vagyok, de a hozzászólásod "ütött"! :)


Tudod, a pszichológia szerint az ember azt gyűlöli a legjobban a másikban, ami saját maga legnagyobb hibája. Ezért vagytok ti is, és mi is az MSZP szemében "populista", "demagóg" "csürhe", akik "diktatúrát akarnak"...


Hát én nem tudom, kinek hogy "tetszett" az elmúlt 8 év, de aki szerint azok, akik azt a 8 évet végigcsinálták, megérdemlik, hogy újra hatalmat kapjanak, azok nem tudom, milyen értékrenddel bírnak...


Csak azért az MSZP-re szavazni, hogy "nehogy a Zorbán", meg "nehogy a Jobbik"... Komolyan mondom, nem hiszem el. Ilyen 8 év után nem hiszem el, hogy tényleg a jobboldaltól kell rettegni...

2009. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
hááá meer hülyék!:)
2009. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Aki az mszp-re szavaz, az megszokásból szavaz (ez nagyon nagy esetben a fidesz-szavazókra is igaz) és azért szavaz, mert (nem minden alap nélkül) fél Orbán Viktortól.
2009. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

annyira bírom ezt a "fél Orbántól" meg a "bárkit csak Orbánt ne" szlogeneket. a zsi-zsivány média rengeteg pénzt-energiát beleölt abba, hogy Orbán Viktort démonizálja,láthatólag egy bizonyos szellemi szint alatt lévőknél sikeresen:)...holott ő semmivel sem lenne nagyobb diktátor, mint amilyen Gyurcsány volt.mellesleg, ha Viktor csinált valamit azért támadták, ha nem akkor azért,...ha csak tizedannyi valós ügye lett volna Orbánnak mint Gyurcsánynak, akkor már rég Szibériában lenne bérrab. csak éppen amíg az Orbán esetében a kákán is csomót keresett a média, addig a Gyurcsánynak a valós disznóságait is elbagatellizálta.

egyébiránt ez a fizetett megmondóemberekből álló lakájmédia most a Jobbikot veszi majd célba,...most fog kiderülni, hogy Orbán valójában demokrata, de bezzeg a Jobbik...az maga a sátán .:):):)

2009. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!