Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az szabályos, ha nem volt...

Az szabályos, ha nem volt függöny a fülkénél?

Figyelt kérdés
Pécs melletti kis településen lakom. Elmentem szavazni megkaptam a szavazólapokat, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy volt két kis "kabin", de se függöny semmi, gyakorlatilag rálátni, hogy ki melyik részén x-el a lapnak. Ez így szabályos? Nekem nagyon fura volt, eddig mindig el lehetett bújni a fülkében, behúztam a függönyt, kész. Most meg semmi...

2014. ápr. 6. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Állítólag több helyen van gond ebből, egyébként nem szabályos, sőt azt is magyarázzák hogy saját tollat sem szabad használni, persze mert az ottani tollak olyanok hogy nyom nélkül eltávolítják hogy csalni tudjanak.... De egyébként lehet saját tollat használni.

Egyébként kell hogy legyen függöny, nálunk az én körzetembe volt, de kötekedtek velem amikor saját tollal akartam aláírni a nevemnél a papírt hogy elmentem szavazni. De amint a fülkébe kerültem egyből saját tollat vettem elő, egyébként szabályos a saját tollal szavazni, függöny nélküli fülke viszont szabálytalan.

De aki szavazni akar takarja le magát valamivel vagy úgy álljon hogy fedve legyen.

Nagyon próbálkoznak a csalással, résen kell lenni. Akik még csak most fognak majd menni mindenképp saját tollal x eljenek.

2014. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Saját tollal x-eltem, a sok posztkommunista őskövület, akik a számláló bizottságot alkotják, nem töltenek el bizalommal...
2014. ápr. 6. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez volt a 3. választásom, mióta élek, de sosem húztam be a függönyt és mindig a saját tollammal szavaztam.

Soha senki nem szólt rám.

Sőt! A négy évvel ezelőtti választásra csak beestem, mert rohantam dolgozni (12 óráztam). Be se mentem a fülkébe, mert előttem jó páran várakoztak, hogy bejussanak a papírjaikkal, illetve akik bent voltak, azok befoglalták 10 percre a fülkét.

Odamentem egy asztalhoz, behúztam az X-ket, borítékoltam, bedobtam a ládába és mentem is tovább.

Senki se szólt rám. Ott volt "kényelmes" és ennyi.

2014. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szavazófülke se volt,csak ilyen kartonból készült paravánszerű dolog,ami kb 1 méter 20 centi magas volt.De 4 évvel ezelőtt is ilyen volt,sőt lehet,hogy ugyanez a kartonparaván.Úgyhogy ha ez szabályos,akkor a függöny nélküli szavazófülke is biztos szabályos.
2014. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szabályos,hogy nem volt függöny,de nyilván ezt is kimagyarázzák majd valahogy,és azt is,hogy sok helyen miért nem engedték a szavazóknak a saját toll használatát! Pedig törvény nem tiltja,hogy a szavazó a saját tollával húzza be azt a két x-et.
2014. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!