Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idei szavazáson miért nem...

Az idei szavazáson miért nem volt boríték, amibe bele tudtuk volna tenni a szavazólapokat?

Figyelt kérdés
Régebben mindig volt, most viszont csak 2 lapot adtak, és azt dobtuk bele az urnába. Új regula?

2014. ápr. 6. 11:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A borítékot kötelező átadni a bizottságnk a szavazó számára.

aki átjelentkezett, annak kötelezően le is kell ragasztani (zöld boríték), anélkül a szavazata érvénytelen). Aki normálisan, lakóhelyen szavaz, az a borítékot leragaszthatja, de nem kötelező. De nem kötelező a boríték, így szól a tájékoztató:

A borítékot (vagy a fehér boríték nélküli szavazólapot) a választópolgár ezt követően az urnába dobja.


[link]

2014. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%
#12 Fogd már be a szádat, idáig elsüt a sügérséged.
2014. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
te, ötvenötös (iq is ennyi lehet), menj, olvasgasd a törvényt.
2014. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is jobb, ha kér valaki borítékot és le is ragassza. Azt kevesebb eséllyel manipulálják. Nekem sem adtak először, de volt szám, hogy kérjek. Nekem igenis gyanús volt, hogy idén hirtelen nem muszáj leragasztani.
2014. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
90%

Sosem volt muszáj leragasztani te másik hülye(utolsó)!

Mégis mit manipulálnának rajta??? A leadott szavazatok egy lezárt urnában vannak, amit az összes párt delegáltjai előtt nyitnak fel és együtt számolnak meg!

(Vagy te postára adtad hogy ennyire fontos a boríték?!)

Komolyan ilyen idi0ta emberek szavaznak?!?!?!?!

A boríték amúgy is totál felesleges, csak egy csomó időt elvesz a felbontása amikor a szavazatokat számolják!

Én sem tettem bele borítékba és akik ott voltak körülöttem mások sem! Megkönnyítve ezzel a bizottság dolgát!

2014. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

A mai (2014-04-06) 11:46-os válasz írója már leírta, én mással , törvényi idézetekkel támasztom alá.


A borítékot meg KELL kapni.

A szavazó, ÁLTALÁBAN, BELE TEHETI a szavazólapokat; az ÁTJELENTKEZÉSSEL SZAVAZÓNAK BELE KELL TENNIE ÉS LE IS KELL RAGASZTANIA.


Az ezeket tartalmazó törvény:


„2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról


X. FEJEZET

A SZAVAZÁS


84. Szavazás a szavazóhelyiségben


178. § (1) Ha a szavazásnak nincs akadálya, a szavazatszámláló bizottság a szavazóköri névjegyzék alapján a választópolgár részére átadja a szavazólapot, amelyet a választópolgár jelenlétében a bal felső sarkában bélyegzőlenyomattal lát el, valamint a szavazólap elhelyezésére szolgáló borítékot.


181. § (1) Az a választópolgár, aki nem tud olvasni, illetve akit testi fogyatékossága vagy egyéb ok akadályoz a szavazásban, általa választott segítő - ennek hiányában a szavazatszámláló bizottság két tagjának együttes - segítségét igénybe veheti.

(2) A 167. § (5) bekezdése szerinti szavazókörben a látássérült választópolgár Braille-írással ellátott szavazósablont vehet igénybe a szavazás segítése céljából. A szavazatszámláló bizottság a választópolgár szavazólapját belehelyezi a szavazósablonba, és így adja át a választópolgár részére. A szavazást követően a választópolgár a szavazólapot kiveszi a szavazósablonból, borítékba helyezheti és az urnába dobja, a szavazósablont visszaadja a szavazatszámláló bizottságnak.


182. § (1) A választópolgár a szavazólapot borítékba helyezheti és az urnába dobja.


116. A szavazás


257. §


(2) Az átjelentkezéssel szavazó választópolgár a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület szavazólapján és az országos listás szavazólapon szavaz. A szavazólapok elhelyezésére szolgáló borítékon az országgyűlési egyéni választókerület megjelölése szerepel. A választópolgár a szavazólapokat a borítékba helyezi, és a borítékot lezárja.”


Olvasható pl.: a Nemzeti Választási Iroda honlapján: [link]

2014. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg nem hülye, aki elővigyázatos. Mindig is az voltam és az élet hosszabb távon engem igazolt.
2014. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
ne haragudj, tényleg érdekel, hogyan lehet manipulálni pusztán azáltal, hogy borítékban van, leregasztva, nem leragasztva.
2014. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondták nem kell boríték :)
2014. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Itt Nagykanizsán is csak pár darab volt, először nem is adtak, mert azt mondták, hogy anélkül is be lehet dobni. Én viszont kierőszakoltam, hogy márpedig én akkor is lezárt borítékkal akarom bedobni. Nem tudom, hogy mi ez megint, de eddig úgy volt, hogy már az is érvénytelennek számított, ha nem volt szépen leragasztva.
2014. ápr. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!