Az idei szavazáson miért nem volt boríték, amibe bele tudtuk volna tenni a szavazólapokat?
A borítékot kötelező átadni a bizottságnk a szavazó számára.
aki átjelentkezett, annak kötelezően le is kell ragasztani (zöld boríték), anélkül a szavazata érvénytelen). Aki normálisan, lakóhelyen szavaz, az a borítékot leragaszthatja, de nem kötelező. De nem kötelező a boríték, így szól a tájékoztató:
A borítékot (vagy a fehér boríték nélküli szavazólapot) a választópolgár ezt követően az urnába dobja.
Sosem volt muszáj leragasztani te másik hülye(utolsó)!
Mégis mit manipulálnának rajta??? A leadott szavazatok egy lezárt urnában vannak, amit az összes párt delegáltjai előtt nyitnak fel és együtt számolnak meg!
(Vagy te postára adtad hogy ennyire fontos a boríték?!)
Komolyan ilyen idi0ta emberek szavaznak?!?!?!?!
A boríték amúgy is totál felesleges, csak egy csomó időt elvesz a felbontása amikor a szavazatokat számolják!
Én sem tettem bele borítékba és akik ott voltak körülöttem mások sem! Megkönnyítve ezzel a bizottság dolgát!
A mai (2014-04-06) 11:46-os válasz írója már leírta, én mással , törvényi idézetekkel támasztom alá.
A borítékot meg KELL kapni.
A szavazó, ÁLTALÁBAN, BELE TEHETI a szavazólapokat; az ÁTJELENTKEZÉSSEL SZAVAZÓNAK BELE KELL TENNIE ÉS LE IS KELL RAGASZTANIA.
Az ezeket tartalmazó törvény:
„2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról
X. FEJEZET
A SZAVAZÁS
84. Szavazás a szavazóhelyiségben
178. § (1) Ha a szavazásnak nincs akadálya, a szavazatszámláló bizottság a szavazóköri névjegyzék alapján a választópolgár részére átadja a szavazólapot, amelyet a választópolgár jelenlétében a bal felső sarkában bélyegzőlenyomattal lát el, valamint a szavazólap elhelyezésére szolgáló borítékot.
181. § (1) Az a választópolgár, aki nem tud olvasni, illetve akit testi fogyatékossága vagy egyéb ok akadályoz a szavazásban, általa választott segítő - ennek hiányában a szavazatszámláló bizottság két tagjának együttes - segítségét igénybe veheti.
(2) A 167. § (5) bekezdése szerinti szavazókörben a látássérült választópolgár Braille-írással ellátott szavazósablont vehet igénybe a szavazás segítése céljából. A szavazatszámláló bizottság a választópolgár szavazólapját belehelyezi a szavazósablonba, és így adja át a választópolgár részére. A szavazást követően a választópolgár a szavazólapot kiveszi a szavazósablonból, borítékba helyezheti és az urnába dobja, a szavazósablont visszaadja a szavazatszámláló bizottságnak.
182. § (1) A választópolgár a szavazólapot borítékba helyezheti és az urnába dobja.
116. A szavazás
257. §
(2) Az átjelentkezéssel szavazó választópolgár a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület szavazólapján és az országos listás szavazólapon szavaz. A szavazólapok elhelyezésére szolgáló borítékon az országgyűlési egyéni választókerület megjelölése szerepel. A választópolgár a szavazólapokat a borítékba helyezi, és a borítékot lezárja.”
Olvasható pl.: a Nemzeti Választási Iroda honlapján: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!