Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új választási tőrvénnyel a...

Az új választási tőrvénnyel a Jobbik bukik a legnagyobbat?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jájájá.
2014. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Minél több szavazatot kap egy párt, annál jobban jár, minél kevesebbet, annál rosszabbul. Így legrosszabbul az LMP jár, utána majd kiderül hogy a Jobbik vagy a kormányváltó balos tömörülés, jól meg a Fidesz.
2014. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom higy miert nem lineralis a szavazatok szamaval a kapviselok szama, ugy lenne igazsagos... Mindenfele partpolitikatol fuggetlenul.
2014. ápr. 4. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Kit érdekelnek a pártok? A nép jár rosszul minden esetben, MINDEN LEHETSÉGES KIMENETEL SZÍVÁS SZÁMUNKRA.
2014. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti szerintem pont a Jobbik jár a legjobban. Egyéniben csak nagyon kevés régióban volt esélyük eddig is. Így legalább a töredékszavazatok hozzáadódnak a listásokhoz. Márpedig szerintem talán nekik lesz a legtöbb töredékszavazatuk. Nyilván nem ér annyit, mintha megszerezték volna az egyéni mandátumot, de jóval több mint a semmi (ami eddig volt)
2014. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a Jobbik jár legrosszabbul, mert nagyobb arányt képviselnek az egyéni jelöltek a parlamentben, mint eddig, és kevés az esélye a Jobbiknak, hogy bárhol is nyerjenek egyéniben. És az új törvény az egyéniben győztest is kompenzálja annyi szavazattal, ami az első és második között ami egy teljesen no comment dolog, és olyan hungarikum, mint a Pick Szalámi, mert ilyen a világon nincs máshol, pff.. Olyan mértékben felülreprezentálja a parlamentben ez az új törvény a győztes pártot, hogy az nagyon igazságtalan...
2014. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt nem tudom higy miert nem lineralis a szavazatok szamaval a kapviselok szama, ugy lenne igazsagos... "


Annak az a hátránya, hogy instabillá teheti a kormányokat, a mostani választás eredménye alapján pl. kisebbségi Fidesz kormány alakulna, ami semmit sem tudna átvinni. Ha csak nem lép a Fidesz koalícióra valakivel, de kivel? Ilyenkor évente vagy pár evente jönnek-mennek a kormányok, kiszámíthatatlanná teszi az országot. Szóval maga az elv nem ördögtől való, de az új törvénnyel most kissé túlzásba esett a Fidesz.

2014. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!