Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz, az MSZP, és az LMP...

A Fidesz, az MSZP, és az LMP (szavazói) hogyan képzeli (k) el a romaintegrációt?

Figyelt kérdés

A kérdés csak a felsorolt pártok szavazóihoz szól, egyéb pártok szavazói inkább ne kommenteljenek, mert én komolyan gondoltam a kérdésemet, és nem provokáció céljából írtam ki!!


(egy jobbikos)


2014. márc. 27. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha lehetne én az E2014-re szavaznék, de gondolom az én véleményem is belefér.


A jogállamiság keretei között képzelném el, ami egy dolgot jelentene: kiadásokat. Tetszik vagy sem, évszázadokon át (gazdasági) erővel a porban tartottuk a cigányságot, és előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz az, hogy egy generáció összegyűjtse a bátorságot arra, hogy az előző 15 hibáit helyrehozza.


Igen, ez aránytalanul nagy teher lesz ránk nézve, de nem lehet 200 éven át malacperselyben gyűjteni erre, mert addigra szétesik az ország. Ez az a rész, amikor minden mélymagyar a gázkamrákat kezdi visszasírni.


Millió tanulmány kimutatta, hogy az iskolázottság és a jólét szorosan korrelál, így a most 6, 14 és 18 éveseket kell tovább taszajtani a tanulás útján. Ehhez az is hozzájárul, hogy legyenek munkahelyek, és a szüleiknek ne legyen késztetésük arra, hogy a 7 éves ne küldjék iskolába, mert több pénzt lehet koldulni cukigyerekkel, a 15 évest ne küldjék el fát lopni és hasonlók.


Azok, akik ebben a teljes élet-nihilben nőttek fel valószínűleg pszichikai segítséget igényelnek a "mi" életünkhöz szokásban, amit egy mezei szocmunkás nem tud megadni.


Nem agyatlanul kell a pénzt önteni rájuk, de nem is a Jobbik-módi totális fukarság a megoldás. Sok érdek-alapú (incentive) támogatási mód létezik, amikor a pénz részletei bizonyos eredmények elérése után kerülnek kiosztásra, lépcsőzetes módon.


Magyarországon magyarok élnek és ők is magyarok. Meg cigányok is. Igen, a kettő lehetséges egyszerre, mert az etnikum és a nemzettudat két különböző dolog. Ezt a "fehér" magyaroknak el kell fogadni, a cigányságnak pedig azt, hogy nekik is ki kell venni a részüket a munkából.

2014. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Semmilyen roma integrációról szó nincs.

Segélyezik őket világba és kész, szarnak rá.

2014. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ők bíznak abban, hogy egy nap a romakérdés úgy fog megoldódni, hogy a problémás roma réteg integrálódni akar. Ezalatt értem, hogy iskolába kezdenek járni, nem a bűnözés és a köré épült "kultúra" fogja őket motiválni.


Én is Jobbikos vagyok és egy cigány jó barátom (Igen, jól olvasod) azt mondja, hogy addig nem fog megoldódni ez, amíg a börtön nem lesz igazi büntetés és amíg a magyarok a cigány bűnözők alapján ítélik meg az összes cigányt.


Hosszan, sokat szoktunk erről a témáról beszélni, de lényegében mindig ugyanaz a vége. Ha a cigány és magyar bűnözésre brutális csapást mérne az igazságszolgáltatás és 10-20 évekkel dobálóznának alsó hangon, akkor mérlegelne mindenki, hogy mi-mit ér meg. Ugye ezalatt a börtönreformot értem. Önfenntartó börtön, kőkemény megterhelő fizikai munkával. Volner János terve pedig üdvözölhető, hogy a magyar bányaipart az elítéltekkel újraindítani! Jelzem, hogy magyar és cigány elítéltekkel!


Szebb Jövőt!

2014. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor lehetne őket integrálni, ha lennének valós munkahelyek, ahogyan a Kádár-korszakban volt.

Gyűlölködéssel, megfélemlítéssel egyetlen embercsoportot sem lehet integrálni!

A Jobbik önfenntartó börtön elképzelése úgy, hülyeség, ahogy van, mert megvalósíthatatlan!

Egy börtön fenntartása nem csak a rabok szükségleteinek ellátásából áll, hanem az épület fenntartása, személyzet fizetése, járulékai stb. is bele tartozik.

Ezt pedig egyetlen börtön sem tudná megtermelni!

A Kádár- rendszerben a legtöbb börtönben működött valamilyen üzem szakemberek irányításával. A megtermelt áruknak volt piaca, még sem voltak a börtönök önfenntartóak.

Álmodozni lehet, de nem árt, ha azok reálisak is.

2014. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


én mint zöldpárti szavazó írok


a véleményem, hogy a dolog az számos reform összességétől függ


Nagyon szükséges lenne egy olyan oktatási rendszere, ami enyhíti a tanulók családi hátteréből származó hátrányokat. Ami most van, az ellenkezőleg, inkább elmélyíti.


Fontos lenne olyan társadalmi vállalkozások generálására, ami az alacsony képzettségűeknek teszi lehetővé, hogy megálljanak a saját lábukon. Ez nem közmunka, mert ott értéket nem termet. Ott nem termeli meg a saját bérét, és ez a legnagyobb baj.


Szükség lenne a társadalmi mobilitás beindítására. Ösztöndíj programokkal kell arra az útra téríteni a nyomorban élő gyerekeket, hogyha ő tehetséges, de a szülei nem taníttatják ki, de ő tanulni szeretne, akkor legyen rá lehetősége. Így tud kialakulni egy cigány értelmiség is, ami nagyon fontos lenne.


Hát hasonló programok révén lehet szerintem a dolgot.


Ami fontos, hogy ennek nem csak a romákról szabad szólnia. A dolog akkor működik, ha normatív módon működik.


Az integrációt tehát nem még több rendőrrel vagy csendőrséggel lehet megoldani. Az maximum fejfájás csillapító. A gyógyszer az értelmes, értékteremtő élet, és az ebből származó magasabb életszínvonal. A zab hajtja a lovat, nem az ostor. Közmondás.


A probléma generációs, és a megoldása tehát főként oktatási és nevelési kérdés, hogy a nyomorban élők a saját talpukra tudjanak állni. Ez hosszútávon a lehető legjobb verzió a teljes társadalom számára. Mindenkinek ez éri meg a legjobban. Viszont lassú, generációkon átívelő munka ez. Szerintem minimum 15 év, míg az első eredményei megvannak, és míg az utolsó, az szerintem kb. 100 év.


Kedves kérdező, szeretném megköszönni érdeklődésed. Sajnos ritkán tapasztalok valódi kíváncsiságot a szavazótáborod felöl. Nem szabadna ennek így leni. Egy országban élünk, egy nemzet vagyunk.

2014. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Fidesz párti vagyok, de a romakérdésben a Jobbikkal értek egyet.
2014. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rémuralom ***** válasza:
Ráerőltetni sehogy nem lehet senkire, hogy tanuljon. Ha visszahozzuk a 19. századot a szegregált cigányiskolákkal, ahol körmöst osztogatunk azoknak, akik nem viselkednek vagy rosszul teljesítenek, akkor sem, és ha vegyes osztályokba tereljük őket és különórákban foglalkozunk velük, hogy felzárkózzanak, akkor sem. A cigány is ember, ő is csak akkor fog bármit is megtanulni, ha meg akarja tanulni. A lehetőség legyen meg nekik (ahogy már most is megvan, sőt akár már bővebben is), de ha nem akarnak civilizált, elfogadott emberekké válni, akkor nincs az a pénz, amivel civilizált, elfogadott embereket faraghatunk belőlük.
2014. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a romákat kell és nem integrálni. A barbárokat kell civilizálni. Egyedül az életszínvonal növekedése vált be valamelyest ilyen esetekben. Nem a tanulási lehetőséggel van bajuk, hanem azzal, hogy fejre is állhatnak, nem ér semmit a munkájuk, akármilyen képzettek. Már ha egyáltalán kellenek valahova. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de marhára igazuk van. Ilyen bérekért nincs értelme vergődni. Vállalkozni kegyetlenül kockázatos, mert rögtön az állam felezni akar veled, és az még csak az, amikor békén hagynak. Ha lennénk fele olyan büszkék, mint a cigányok (akár barbár, akár nem), rég nem itt tartana az ország.
2014. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!