Magánnyugdíj pénztárból hova tűnt több mint 3000 milliárd Ft?
A Fidesz elköltötte, de nem tisztázott, hogy mire.
Lehet hiteltörlesztés, stadion építés, akármi más.
El lett lopva.
Fideszes válasz: Megvan a péénz, a hamarosan induló egyéni számlákon kerül majd jóváírásra 2158-ban.
Kis ismerettágításként, a fals infók elkerülése végett, onnan majd leszűri mindenki, amit akar...
1998 és 2010 között ún. kötelező vegyes finanszírozású nyugdíjrendszer létezett. Egyik pillére a kötelező állami nyugdíj, másik pillére a magánnyugdíjpénztárak voltak.
1998-tól minden pályakezdőn köteles volt magánnyugdíjpénztári tagságot IS létesíteni, az állami mellett.
A két rendszer közti különbség, hogy amíg az állami nyugdíjat a tárgyévi befizetők (adózók...) járulékaiból rögtön ki is fizetik a jogosultaknak (itt öregségi nyugdíj már), addig a magánnyugdíjpénztárak esetében egy egyéni számlára gyűlt a pénz, és kamatozott, és a 15 év várakozási idő ill. a kockázati esemény bekövetkezte után a számláról történt a kifizetés. Előbbi az ún. felosztó-kirovó rendszer, utóbbi a tőkefedezeti.
2010-ben a kötelezőségét szüntették meg a magánnyugdíjpénztáraknak, tehát LEHETŐSÉG, és NEM KÖTELEZŐ.
Lehetőség volt az állami nyugdíjhoz visszatérni. A munkabérből levont nyugdíjjárulék nagy része ment a magánnyugdíjpénztárhoz, kisebb része a NyugdíjAlapba.
Akik úgy döntöttek, hogy nem maradnak a magánpénztáraknál, azok befizetései a központi költségvetésbe mentek bele DE a befizetéseket jóváírták.
Tehát úgy "vették el a pénzt", hogy a későbbi öregségi nyugdíj megállapításánál annak összegét figyelembe fogják venni.
Nem mindegy!
# 4/
Azt nem nevezném LEHETŐSÉG-nek, hogy választás elé állítottak: vagy visszalépsz, vagy elveszted a nyugdíj jogosultságodat, de továbbra is fizetned kell a járulékot.
Ezt ZSAROLÁS-nak hívják mifelénk!
"2010-ben a kötelezőségét szüntették meg a magánnyugdíjpénztáraknak, tehát LEHETŐSÉG, és NEM KÖTELEZŐ."
Pontosan ahogy az ötödik mondja. A magánnyugdíjpénztári tagság nem lehetőség. Aki maradt manyup-nál, az elvesztette a nyugdíjjogosultságát az állami befizetései után, de az állami részt továbbra is ugyanúgy vonják tőle. Ez zsarolás a szó szoros értelmében.
Lehetőség az lenne, ha te magad nyilatkozhatnál, hogy vegyes rendszerben legyél, de akkor mindkettő alapján jogosult vagy nyugdíjra, tisztán államiban vagy esetleg tisztán magánban. Még az első kettő sem adott, mert vagy tisztán magánban vagy, de az állami részt akkor is vonják, csak nem keletkezik utána nyugdíjjogosultságod, vagy mész az államiba, annak minden hátrányával együtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!