Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a nemzethez tartozá...

Mit jelent a nemzethez tartozás, és milyen előnyöket nyújt ez az egyén számára?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 22:42
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
Semmilyen előnyt nem nyújt, nemzetiséggel születsz, és ha nincs identitászavarod, akkor büszke vagy rá, akármilyen nemzethez tartozol is (nem próbálsz az lenni, vagy annak látszani, ami nem vagy). Helyes nemzeti identitás esetén saját nemzetállamban élsz, és meg tudod különböztetni a sajátot az idegentől, mint ahogy a szervezet is tud különbséget tenni.
2014. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van választójogod meg beleoszlásod a közügyekbe.


A több mint pl a Tulajdonhoz ,az Oktatáshoz az EŰ ellátáshoz, Jogi képviselethez, Vélemény nyilvántartáshoz... való jog. Mindenki mást megillet akár állampolgár akár nem.


Nekem pl van sógorom 1 nap alatt megkaphatná a Holland állampolgárságot gond nélkül de nem kéri.

Több ezer euró lenne a papírozás, és a különbség szinte 0.

2014. márc. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Helyes nemzeti identitás esetén saját nemzetállamban élsz, és meg tudod különböztetni a sajátot az idegentől, mint ahogy a szervezet is tud különbséget tenni."


Ez alatt mit értesz? A nemzetállamok megjelenése előtt mindenki helyzeten nemzeti identitással bírt? Vagy például a határon túli magyarok identitása helytelen? Vagy nem, mert az Ő saját nemzetállamukban élnek, ami nem Magyarország?

2014. márc. 17. 01:11
 4/7 Ozmium42 ***** válasza:
A jelenre fókuszáltam, történetileg a nemzetiséget többféleképpen értelmezték, voltak változások, és a politikai súlya is változó volt. A nemzetállamiság kérdését Magyarország esetén az árnyalja, hogy a határainkat szándékosan nem az etnikai határon húzták meg, és ez nem a határ másik oldalán rekedtek bűne. Egyébként ez valóban több, mint 90 éve orvoslásra váró probléma.
2014. márc. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A jelenre fókuszáltam, történetileg a nemzetiséget többféleképpen értelmezték, voltak változások, és a politikai súlya is változó volt. A nemzetállamiság kérdését Magyarország esetén az árnyalja, hogy a határainkat szándékosan nem az etnikai határon húzták meg, és ez nem a határ másik oldalán rekedtek bűne. Egyébként ez valóban több, mint 90 éve orvoslásra váró probléma."


De nem gondolod, hogy picit kirekesztő a határon túliakra nézve ez az elképzelés?


Úgy értem, számukra a megoldás nem kézzel fogható, vagy nem is feltétlenül szeretnék, ha a lakóhelyük Magyarországhoz tartozna. Lefordítva: identitászavarban szenved-e az, aki Romániát, Szlovákiát, Szerbiát, stb. szintén a hazájának tekinti? Az vitatható, hogy hova jogos tartoznia egy adott földterületnek, de ez nem segíti semmiben annak az életét, aki ebből a szempontból idegennek számít a saját szülőföldjén. Értsd: ha mondjuk valaki egy romániai faluban, Erdély valamely megyéjében született és nőtt fel, Ő a szülőföldjén, hazáján él. Miért ne lehetne neki teljes értékű magyar identitástudata?


A számokon, területeken lehet vitatkozni, de Magyarország területétől függetlenül mindig lesz olyan, aki magyarként kisebbségben él valamely országban. Ez a jelenség nem Trianon után jelent meg, csak az után lett tömeges. (És persze, attól, hogy egy város vagy falu határon túlra szakadt, az ottani népességi megoszlás még nem változott, vagyis ez egy papíron történt változás volt a határon túlra szakad magyarok környezetét illetően). Az Ő identitástudatok miért ne lehetne egészséges?


Magyarországon is él rengeteg kisebbség. A jász kisebbség például már szinte teljesen beleolvadt a magyar népbe, de ennek ellenére a döntő többség jásznak vallja magát. Az ők identitástudata tehát zavaros? Nem tartozhat valaki egyszerre két néphez? Szerintem ez az elképzelés már csak azért is nonszensz, mert természetesen az is lehetséges, hogy valakinek az egyik szülője mondjuk német, a másik pedig magyar. Akkor az Ő identitása zavaros? Miért kellene választani?


Szerintem támadható ez az elképzelés, mely szerint csak az a tiszta, értékes ember, aki egy nemzethez tartozik, és ebben megrendíthetetlen. Már csak azért is, mert például a magyar nemzetet legalább annyi minden köti össze a szomszédaival, mint amennyi elválasztja. Például a genetikai különbség nem is nagyon mérhető. Mint a genetikai vizsgálatok alapján kiderült, csupán a Horthy-kor mítosza, hogy ázsiai eredetű nép lennénk, hiszen a honfoglalás kori magyar leletek sem mutattak ázsiai eredetet. Persze tudom, hogy nem a genetika határozza meg, hogy az ember milyen nemzethez tartozik. Csak arra akarok rávilágítani, hogy a magyar nemzet maga nem is létezhetne, ha nem jött volna létre több különböző népből. Tehát, ha akkor is így gondolkoztak volna, hogy csak az a teljes értékű ember, akit egyetlen identitás határoz meg, akkor soha nem jött volna létre a magyar nép.

2014. márc. 17. 01:59
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A nemzethez tartozás egy maszlag. Ettől nem leszel boldogabb, ettől nem lesz teljesebb az életed.

Attól igen, hogy jó nőd van, vagy van esélyed boldogulni, de ez az állandóan előcibált teljesen elvont maszlag szemét, amiket idehánysz kérdező, nem jó semmire.

Te tényleg élvezed ezeket a 90 éves rágott vackokat??

2014. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, a nemzethez tartozás érzése nem mindenkinek adatik meg. Csak annak, aki képes felfogni, mit jelent az. Aki előnyben gondolkozik, máris bajban van a megértéssel. Mégpedig azért, mert csak abban képes gondolkodni, hogy neki "jár" ez meg az. Mondjuk a nemzettől. Nos, nem jár.


Nemzethez tartozni egy érzés, ami hasonló ahhoz, mint családhoz tartozni. Ez az érzés egy kellemes állapotot ad annak, aki érti. Aki nem érti, annak semmit nem ad, legfeljebb nyűgöt. Ettől az érzéstől olyan érzésed támad, hogy tenned kell érte valamit, mitől jobb lesz. A nemzetnek, és általa neked is. Ilyen érzése volt - talán tudsz róla - Széchenyi Istvánnak. Amikor Angliában a lóversenyen volt, arról az jutott eszébe, ilyen kéne Magyarországon is, mert ez jó. Itt az emberek jól érzik magukat. És ő szerette volna, ha a magyar emberek is jól érzik magukat. A nemzethez tartozás érzése hatotta át gróf Batthyány Lajost is. Annyira, hogy inkább az életét áldozta, pedig felajánlották neki azt. De ő úgy gondolta, miféle ország lenne a külvilág szemében az, ahol a miniszterelnöke áruló lesz. Érezhetett ilyent Nagy Imre is 1958-ban.


Azok, akik úgy érzik, tartoznak egy nemzethez, jól érzik magukat, boldogabbak, mint mások. Fura boldogság ez, nem értheted, ha soha nem éreztél még aggodalmat senkiért.

2014. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!