Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a szittya?

Mi az a szittya?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Mindenki, aki magyarabb a magyarnál: Nem zsidó, nem cigány, nem liberális. Acélbakancsos, árpádsávos bajtársak, akik hisznek Vona Gáborban, Turulban és Istenben.
2014. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Pallas nagylexikona a hunok másik nevének tartja, máshol meg a szkíták másik nevének olvasom... az meg hát igencsak különbözik hiszen a szkíták vagy nyolcszáz évvel a hunok előtt tűntek fel, iráni nomádok.
2014. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel
2014. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg engem. Nem gondolod, hogy épp azért kérdeztem?
2014. márc. 16. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a latin nyelven írt latin betűs képes krónikában írva vagyok Scythia.

Vagy ahogy az ógörögök írták le Σκυθία, amit később az angolok Scythia -nak írták át latin betűkre, amit később csak szkítának olvastak itthon. Érdekes, pedig az angolok nem így ejtik.

2014. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a latin abc-ben és sok más nyelven nincs se sz, se ty ezért ezt csak megközelítőleg tudták körül írni.

Ó magyar mária siralomban is ez történt, sz-t sc-vel, i-t y-vel, tya-t thyanak írják.

"Scemem" "Vylag, kyt" "hullothya" ...

2014. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!