Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adócsalás mit takar?

Adócsalás mit takar?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,hogy ennyi meg ennyi pénzt csaltak xy.

Ez,hogy működik bemegy az yx a bankhoz helló én ez és ez vagyok szeretném felvenni a pénzem?

Nem értek ehhez a területhez.

Ki adja az adott félnek a pénzt?


2014. márc. 5. 07:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

" te a printer-papír vásárlásodat leírhatod az adóból. Gondolsz egyet, és "gyártasz" magadnak egy Ápisz számlát, hogy te mennyi papírt vettél, és visszaigényled utána az adót.)"


Na ennél nagyobb hülyeséget nem is hallottam. Könyvelő vagyok, az egyik ügyfelem ezt csinálta, majd mi kiszúrtúk, mivel az ő számlatömbjének a sorozatszáma közvetlen utána jött, amit ő vásárolt. Vagyis a betűk megegyeztek csak a sorozatszámok voltak egymás után. Kiszúrtuk. Felkérdeztük. Másnap elment. 1 hónapja adócsalás vádját rásütötték, miután behívták ellenőrzésre. Pecsétet lopott, mint kiderült.

Az adócsalásnak az a lényege, hogy megfoghatatlan. Amit te írtál az általános iskolai megoldás.

Ha te kiállítasz a nevemben egy számlát, és én azt nem vallom be,de te könyvelésedben benne van, akkor az kiderül.

Behívnak mindkettőnket, de onnan csak én távozok szabadon téged ott tartanak, hiszen kérni fognak egy szerződést vagy email, melyben kapcsolatba léptünk.

Most ne a 10-20 ezeres kategóriában gondolkodj.


Az áfa visszaigénylést tavaly óta 100 ezer ft felett már adóellenőrzéssel jutalmazzák. Tavaly 3 cégem esett bele ebbe, a 4.-nek már nem kérte vissza, hanem lelakta járulékban. Pedig semmi turpisság nem volt csak sz_r könyvelője volt, mivel mindenki túlfizetése volt.


De erről oldalakat lehetne írni. Index cikket javaslom a cukor áfa ügyben. Ott el van magyarázva, hogy kell ezt csinálni, hogy ez megfoghatatlan legyen.

2014. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!