Visszasírjátok a történelmi Magyarországot?
Igen,mert szép volt, hogy mi is lehettünk "nagyok". Nekünk mindig azt tanították, hogy mi ne akarjuk nagyok lenni érjük be a kicsivel is, de csak azok az országok fejlődnek és gyarapodnak akik nagyok akarnak lenni!Akár jelenleg Németország is nem területileg, de irányítani akarja egész Európát és ezt is teszi!
Ez van az emberekkel is ha folyton arra tanítanak, hogy legyén beosztott és fogad el azt ami van, hunyászkodjál meg akkor sosem lesz belőled vezető!
,,Visszakapnánk Kárpátalját, Dél vidéket, Erdélyt, Felvidéket... hurrá, háromszor ekkora lenne a terület. Igen, csak éppenséggel ezek a területek gazdaságilag elmaradottak, a népességükkel együtt megugrana a munkanélküliség is"
Evvel nem értek egyet. Erdély gazdaságilag teljesen beillene a mai Magyarországba, Szlovákia sokkal jobban teljesít, mint Magyarország (kisebb a mélyszegénység, magasabb a GDP stb.) A Vajdaság is Magyarország szintjén van, Horvátország északi részei valamivel fejlettebbek Magyarországnál, de nem jelentős a különbség, Szléovénia jóval fejlettebb (majdnem osztrák színvonalon élnek) Ausztria Burgenlandi része (hiába Ausztria legelmaradottabb tartománya) kenterbe veri akármelyik magyarországi térséget, 4-szer annyit keresnek, mint Budapesten (ami nálunk a legfejlettebb) Kárpátalja tényleg elmaradottabb, mint átlagban Magyarország, de ez annak is betudható, hogy Ukrajna legelmaradottabb régiója, amúgy Magyarországon is vannak Kárpátalja-színvonalú térségek pl. Ormánság, Cserehát, Nyírség, Dél-Jászság, régi iparvidékek (Ózd, Komló, Tatabánya, Kazincbarcika, Miskolc...) Tehát összességében nem kapnánk fejletlenebb területeket, a legnagyobb terület (Erdély) pont olyan, mint Magyarország.. Kolozsvár-Temesvár-Nagyvárad-Brassó-Csíkszereda-Marosvásárhely és környékük fejlődő, épülő, jó infrastrukturával rendelkező térségek, a kis falvak meg ott is olyanok, mint itthon.. szegénység van.
Nagyobb lenne a gond a nemzetiségekkel. Erdély nemzetiségi összetétele így néz ki: román 74,68%, magyar 19,6%, roma 3,38%, német 0,73%, egyéb (zsidó, szlovák, szerb, ukrán, cseh, horvát, bolgár, bevándorló) 1,59%
Szlovákia: szlovák 80,7%, magyar 8,5%, cigány 2,0%, cseh 0,6%, ruszin 0,6%, ukrán 0,1%, lengyel 0,1%, morva 0,1%, német 0,1%, egyéb 1,3%.
Vajdaság: szerb 66,75%, magyar 13%, szlovák 2,6%, horvát 2,43%, cigány 2,19%, román 1,31% , montenegrói 1,14%
Burgenlad: A tartomány lakosságának túlnyomó része osztrák, 5,9% a horvátok, körülbelül 2,4% a magyarok aránya.
Horvátország: : horvátok 89,7%, szerbek 4,5%. További népcsoportok: bosnyákok, magyarok (a 2001. évi népszámlálás során 16 595 fő volt), szlovének, csehek, olaszok, albánok
Tehát láthatjátok, hogy közel sincs ahhoz a magyar kisebbség a trianoni döntés után elcsatolt területeken, hogy többségbe kerüljön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!