Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Merre tart az ország?

Merre tart az ország?

Figyelt kérdés
Szerintem egyre jobban a szakadék felé... Az elmúlt két hónapban ~2500 ember lett munkanélküli... hanem több. Ezekkel az emberekkel mi lesz? Főleg úgy, hogy alig találni biztos munkahelyet. Megfog nőni a bűnözés vagy inkább éhen halnak? A munkanélküli-segély se tart örökké.
2009. dec. 11. 00:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Megnő a bűnözés,sokan mennek el az országól már most egy jobb élet reményében,viszont van aki kénytelen maradni,mert olyan szegény,hogy a sarki kis boltba nem jut el,itt a tisztességes átlag munkát nem becsülik és nem is fizetik meg,hiszen azok is szegények akik átlag fizetésű munkát végeznek pl eladó stb. Ez egy szégyen!
2009. dec. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
47%

ez már most is egy hulladék.... akinek van esze, az már rég elhúzott innen.... ez az ország csak földrajzilag jó, minden más szempontból egy nagy szar... csak 17 éves vagyok, de már most tudom, hogy nem fogom életem nagyrészét ebben a mocsokban leélni


17F

2009. dec. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Kapnak segélyt a gyerek után és ellesznek. Elköltöznek egy rokonhoz, külföldre mennek, kiveszik az otthonból anyagyit és élnek a nyugdijból. Előbb vagy utóbb találnak melót.
2009. dec. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Látszik hogy még nagyon fiatalok vagytok,ez a nép még soha nem élt olyan jól mint most,a bevásárlóközpontok tömve vásárlókkal,3,5 millió autó 10 millió mobiltelefon és közel 50%-os internet ellátottság van ebben az országban.Addig amíg mindenki lophat csal hat ebben az országban addig nincs baj,az egész társadalom fekete jövedelmekből él,ha ezt megszüntetik akkor lesznek gondok.
2009. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

"Az elmúlt két hónapban ~2500 ember lett munkanélküli..."


A munkanélküliség most 10,5% körül van, ami magyar mércével szokatlanul magas. Ehhez képest Spanyolországban és Franciaországban évtizedekig nem tudták 15% alá nyomni. Spanyolországban most is jóval 10% fölött van, népszerű mellékkeresetté vált a vesék eladása.


A híres-nevezetes Bezzegszlovákia, Bezzeglengyelország, Mindjártlehagyrománia, Bezzeglettország és a többi irigylésre méltó csodaország százezrével bocsátotta ki és bocsátja ki a kivándorlókat, mert annyira nincs bennük munkalehetőség. Ezek bizonyos értelemben kudarcos államok, mivel képtelenek eltartani a lakosságuk egy részét, ehelyett exportálják a társadalmi problémáikat. Ezzel szemben Magyarország továbbra is nettó bevándorlási többlettel rendelkező ország. Mind a jobboldali, mind a baloldali kormányoknak programpontja volt, hogy itt helyben tegyék lehetővé a munavállalást és megakadályozzák a lakosság kiáramlását. Ez sikerült is. A sok károgó és jajveszékelő idióta persze képtelen ezt végiggondolni, mert a nagy jajgatásban nem érnek rá használni a csökött kis agyukat.


Elkényeztetett gyerekek picsοgása egyébként azt állítani, hogy az ország a szakadék felé halad. Egy mindössze 7%-os gazdasági visszaesésen vagyunk túl, és a növekedés ebben a negyedévben már meg fog indulni. Az elkényeztetett gyerekeken azokat értem, akik ezen szörnyülködnek. Mert már nem emlékeznek arra - akkor még meg sem születtek, vagy max. óvodába jártak - hogy 1989-től 1993 második feléig a magyar GDP folyamatosan süllyedt, 1991-ben pl. 11%-ot, és mindehhez jó kis 30%-os éves infláció is járult. Úgy, hogy közben a forint akkor még egy nem konvertibilis játékpénz volt, amit kiszámíthatatlan időpontokban derült égből leértékeltek. Aki emlékszik azokra az időkre - és akkor is tele volt az ország károgókkal és jajveszékelőkkel, de érdekes módon nem annyira, mint most - az most őszintén nem érti az elkényeztetett kölykök világvégehangulatát. Nem szakadék, hanem kisebb kátyú a mostani, és nem felé tartunk, hanem éppen jövünk kifelé belőle.

2009. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

9.10-es

Bár igazad lenne. 1994-től lettem egyéni vállalkozó, tényleg javult kicsit a helyzet, de 2006-ban visszaadtam, mert nem tudtam kitermelni az adót meg a többit. A férjemnek is jó szakmája van, de ő sem tud vállalkozóként megélni /építőipar/. Most csak reménykedni tudunk.

2009. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

09:10.

Szívemből szóltál!

2009. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy vannak gondok, de az emberek kicsit szeretnek túlozni. Nem azzal van a gond szerintem, hogy kevés a magyar pénze, csak az igényei nagyok. Nem egy olyan ember ismerek, akinek a szüleitől kell hó végeket rendszeresen kölcsön kérni, mert elfogy a fizu, de azért lízingelik a "sportautót" "újautót" stb. Az igényekből kéne addig visszavenni, amig meg nem hosszabbodik az a bizonyos takaró!
2009. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
A következő 4-5 évben pár évtizednyit fogunk "csak" visszaesni
2009. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9:10:


Franciaországban 64 millió ember lakik. Még jó, hogy több a munkanélküli mint itt. Spanyolországban dettó jóval többen laknak. Magyarországon 9 millió ember lakik akikből sok az iskolás, nyugdíjas... stb. És így 10%! Ami k*rva magas. Meg nem hiszem, hogy nagy igény egy munkahely, lakás és esetleg egy autó. Mellesleg lehet bármilyen mobiltelefont venni, vagy dugig élelmiszert az élelmiszer üzletben, ha az emberek 70% azt nézi mi az olcsóbb. Inkább sz*rabb vajat vesznek, vagy kenőmájast. Én ezt látom ha lemegyek, nem sportautó lízingelést.

2009. dec. 11. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!