Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakit behívnak Magyarorsz...

Ha valakit behívnak Magyarországon katonának, akkor mennyi ideig kell szolgálnia? És hova kell menniük, hol élnének addig?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországon nincs sorkatonaság, tehát nem is hívnak be. Ha önkéntes tartalékos vagy zsoldos vagy akkor meg ameddig kell maradnod amíg szükség van rád és a laktanyán szállásolnak el.
2014. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az a férfi, aki elmúlt 18 éves és nem tanul és nem is dolgozik azt behívhatják.
2014. febr. 18. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Akkor szarul tudod.
2014. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ez a behívóparancsodon szerepelni fog. A pontos hely és a megjelenés időpontja.
2014. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Azt majd a behívóra ráírják. Hogy meddig kell szolgálni? Amíg meg nem halsz vagy véget nem ér a háború. De reméljük, erre a kérdésre a választ pontosan sose tudjuk meg :)
2014. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező, ha nem a holdon éltél eddig, akkor tudnod kell, hogy magyarországon nincsen sorkatonaság.

Szerencsére megszűnt vagy 10 éve. Tehát tök fölösleges ilyen nosztalgiázó katonaság szépítő dolgokat kérdezni.

Egyébként addig sem szolgált a katona, hanem szopatták.

2014. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, hogy az a férfi, aki elmúlt 18 éves és nem tanul és nem is dolgozik azt behívhatják."


Igen persze....


Csak ha be vagy jelentve a munka ügyi központpa, és akkor is majd ők küldenek neked egy levelet, amiben finoman utalnak rá hogy nincs munkád, állásod, jövedelmed, és hogy jelentkezhetsz hivatásos vagy önkéntes szolgálatra, a nem tudom milyen zászló alj melyen ezredébe. ha van kedved menj el a munka ügyibe és ott majd felvilágosítanak mindenről.


Eggyáltalán nem kötelező.



Csak onnét tudom hogy nekem is küldtek nyáron ilyen levelet, kicsit szaratós mert nagy Magyar honvédséges pecsét van rajta, előszőr azt hittem hogy be akarnak hívni.


Persze gondolom ha úgy alakulna, akkor igen.

2014. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utólsó vagyok !


Bocs ezt be néztem, nem ide akartam írni, ( hülye tablat össze vissza dobál)

2014. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!