Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol helyezkednének el a...

Hol helyezkednének el a magyar pártok a belinkelt ábrán?

Figyelt kérdés
[link]
2009. dec. 9. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Tetszik az ábra! Szerintem valahol Friedman körül. Ja lenne egy harmadik tengely, az a korrupció fokát mutathatná.
2009. dec. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Megpróbálom számokkal "belőni", úgy egyértelműbb. Az egyes tengelyeket 10 egységre osztom pozitív és negatív irányban egyaránt. Így nálam a következő pozíciókon állnak a pártok:


MSZP: (-1; -2)

Fidesz: (-3; +3)

SZDSZ: (+5; -6)

MDF: (+2; -1)

Jobbik: (-6; +8)

LMP: (+6; -6)

Munkáspárt: (-8; +6)

2009. dec. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"MSZP: (-1; -2)

Fidesz: (-3; +3)

SZDSZ: (+5; -6)

MDF: (+2; -1)

Jobbik: (-6; +8)

LMP: (+6; -6)

Munkáspárt: (-8; +6)"


Na, ez érdekes, és szerintem nem is rossz! Köszi a választ. :)

Az enyém is hasonló, alapvetően hasonló helyekre raknám őket, csak "finomhangolási" különbségek vannak:


MSZP: (-1; -3)

Fidesz: (-3; +3)

SZDSZ: (+5; -6)

MDF: (+2; -2)

Jobbik: (-7; +8)

LMP: (+5; -4)

Munkáspárt: (-8; +4)

2009. dec. 10. 01:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az ábra köztudottan idiótaság. Az amerikai Libertariánus Párt ezzel toborozta a híveit a 70-es években (a módszer az volt, hogy megfelelő kérdéssor mellett az emberek 30-40%-a libertariánusnak bizonyult, és akkor elvileg rá kellett volna döbbenniük, hogy az LP az ő pártjuk. Magyarországon az SZDSZ próbálta ezt másolni, meg újabban Vona, amikor kijelentette, hogy az emberek kétharmada jobbikos, csak nem tud róla). A politikai álláspontokat nem lehet 2 tengelyen ábrázolni, különösen akkor nem, ha ezek a tengelyek értelmetlenek, mint itt.
2009. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. Ez nem az az ábra, amiről te beszélsz (ott a tengelyek is mások voltak, és a beosztás is (autoriter helyett konzervatív, stb...)


2. A kérdéssorról egy szót sem beszéltem, és nem is ösztönöztem senkit a kitöltésére, CSAK az ábrát linkeltem be.


2. Ez az ábra (bár mint egy modell sem, ez sem tökéletes) arra alkalmas, hogy a bemutatott két szempont alapján tájold a politikai pártokat. Persze a pártok egymáshoz viszonyított helyzete ennél sokkal bonyolultabb, de attól még az ábra nem "értelmetlen".

2009. dec. 10. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hülyeség.


MSZP: (+3, -7)

Fidesz: (+3; -3)

SZDSZ: (+5; -8)

MDF: (+4; -7)

Jobbik: (-0; +0)

LMP: (+5; -4)

Munkáspárt: (-8; +4)

2009. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"1. Ez nem az az ábra"


Ugyanolyan hibás alapgondolatból kiinduló ábra. A hibás alapgondolat pedig azért volt eredetileg elfogadható, mert ez egy marketingeszköz volt eredetileg.


"2. A kérdéssorról egy szót sem beszéltem... CSAK az ábrát linkeltem be."


Az ábra képtelenség. Mindkét tengelye újságírói nyelvezetből kölcsönzött fogalmakkal van felcímkézve. Tudnád pontosan definiálni, mi az a "kollektivizmus"? Én tudom, de ahogy ezt a kifejezést azok használják, akik ezt az ábrát csinálták, egy hülyeség. A kollektivizmusnak egyébként az individualizmus az ellentéte, és ha valaki, akkor Hitler pl. 100%-ig kollektivista volt. Csak hát az egy másik kollektivizmus, nem az a félreértett "kollektivizmus", aminek a libertarianizmus az "ellentéte".


"2. Ez az ábra ... arra alkalmas, hogy a bemutatott két szempont alapján tájold a politikai pártokat."


Ha a szempontok értelmetlenek, akkor a tájolásnak sincs értelme.

2009. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!