Paks ügye kampánytéma legyen, mint ahogy a Fidesz és az MSZP teszi, vagy szakmai alapokon kellene tárgyalni, mint ahogy az Európai Baloldal - Munkáspárt 2006 javasolta?
Is-is.
Az egyértelmű, hogy sem azt, hogy a jövőben milyen források adják az ország energiáját, sem azt, hogy hogyan kell atomerőművet építeni, milyen erőmű kell nem lehet a többnyire laikusokból álló társadalomra bízni, ide szakemberek kellenek.
Azonban az is látszik, hogy ez nem egy "törvényjavaslat az iskolatej poharának kékre festéséről", nem olyan dolog, ami senkit nem érdekel és a társadalom egy az egyben a képviselőkre bízza, hanem olyan téma, ami széles körben érdekli a társadalmat és aminek komoly hatása lehet az elkövetkező évtizedek életszínvonalára. Emiatt viszont jobban kellene tájékoztatni a társadalmat az alternatívákról és hagyni egy ideig a társadalmi párbeszédet folyni.
A mostani helyzetben szerintem a legnagyobb gond pont az, hogy a döntés egyik napról a másikra született, senki nem tud róla igazából semmit és így tulajdonképpen felelőtlenség is lenne a társadalom részéről, ha legalább kicsit nem ugrálna, hogy márpedig része akar lenni a döntésnek, akarja tudni, hogy miről döntenek és az mivel jár.
Most ezen csámcsog a baloldal.
Tipikus eset, hogy a liberális média hogyan szapulja a szociban megrendezett téli olimpiát.
Ez a dolguk. SZAPULNI! CSÁMCSOGNI!
A Fidesz terjessze be a titkosított szerződést és a hatástanulmányokat.
Ne tegye tönkre az unokáink jövőjét is!
Nem vagyok szoci, de ez felháborító!
Az rohadtul nem politikai kérdés, hogy legyen-e/ha igen miként-kitől-mennyiért-milyen atomerőmű bővítés.
Csak nálunk ebből is inkább van politikai probléma mint szakmai diskurzus. Ez pedig hatalmas probléma.
Kellene, de nem lesz belőle úgyse semmi. Majd a következő téli uborkaszezonig várnak vele, lepapírozzák, megszavaztatják keresztülverik. Nem érdeke a mostani kormánynak a széles körű társadalmi konzultálás, erről vagy épp bármi másról.
Kéne egy hatástanulmány, hogy miért az orosz vállalatcsoport, miért pont ez a konkrét reaktortípus a sok közül, ahogy az ár és a reá felvett kölcsön részletei is a publikumra tartoznának. Utána lehet a társadalommal "elbeszélgetni", esetleg egy konzultatív népszavazást is tartani az ügyben, mert mégis csak egy meghatározó döntés ez hazánk életében. Csak ahol ez menő, ott van akkora transzparencia, hogy nem mutyizzák el amúgy sem a hasonló beruházásokat, így a társadalmat sem érdekli túlzottan a részletek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!