Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban állnák ma ha az Oszták-...

Jobban állnák ma ha az Oszták-Magyar Monarchiában maradtunk volna?

Figyelt kérdés
országterület,világ háború, euró,adósságok....

2014. febr. 11. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem . Sőt rosszabbul.
2014. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem. 1: az osztrákok sem állnak valami fényesen, 2: mi akkor gyakorlatilag gyarmat volnánk, tehát gazdaságilag erősen kihasználna minket az osztrák fél. Isteni szerencse, hogy széthullott a monarchia az első világháború végén.
2014. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Európai uniónak egyfajta elődjének tekinthető!

bár ez az unió nem volt oylan aránytalan, mint a mai ...

Örülnének a szlovákok, horvátok, románok magyarok, ha annyi épületet, kultúrát(művészt), tudóst, felfedezőt, ki tudnának nevelni mint a boldog béke időkben!

2014. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Prága, Pozsony, Brasso, Kolozsvár, Nagyvárad, Arad, Szeged, Horvát tengerpart, .... monarchia idején épült és szépült meg!

soha oylan jól nem éltek az emberek ezeken a területeken, mint akkor ...

2014. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy, hogyan osztrákok hogyan csinálták volna.

Lehet, akkor már nem tudnánk magyarul, nem léteznének szlovákok, horvátok sem...

2014. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A monarchia nyelv törvénye sok tekintetben még jobb volt, mint a mostani szlovák vagy román! Az oktatásra szoktak hivatkozni, hogy a kisebbségeket korlátozták ... előtte pár évvel viszont csak latinul tudtak tanulni a diákok... szóval ez egy folyamat volt, ahol azért a magasan iskolázott embereknek feltétel volt, hogy a birodalom központjaiban megértessék magukat!
2014. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Melyik szomszédos ország csinált már hasonlót?

2014. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7:

Én pár hete otthon régi pengőket nézegettem és meglepődtem rajta, hogy azon is a monarchia összes nyelvén rajta volt, hogy mennyit ér az adott papír.


Szerintem jobban állnánk most, mert míg egy uralkodónak az a célja, hogy felfuttassa minél jobban az országát, addig egy politikusnak az a lényeg, hogy mennyire jól tudja lerabolni a "kincstárat" a 4 év alatt. Az pedig, hogy egyszerű gyarmatok lennénk... Miért? Most mik vagyunk? Gyakorlatilag nyugati multikkal, elsősorban németekkel van tele az ország. Az EU pedig elég rendesen kitolt a gazdaságunkkal szerintem.

2014. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dick Esmen ***** válasza:
Nem,mert az nem volt fenntartható.
2014. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha Ferenc Ferdinánd ezen akarata megvalósult volna, azaz a trialista állam létrehozása, akkor igencsak szűk határok közt élne a magyar. [link]

Bár Ferenc Ferdinánd tudniillik csak a családapa és férj szerepében volt kiemelkedő, senki, még az uralkodó sem volt vele megelégedve.


Azonban, ha a boldog békeidők tovább tartottak volna, úgy egy erős európai közép, esetleg nagyhatalom lehetnénk, ám mind csak hipotézis.

2014. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!