Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, a volt KGST-ben...

Nem értem, a volt KGST-ben tartozó országok, hogy nem tudtak önállóan (az az együtt össze fogva) meg élni? Itt mindenki azt írja az a rendszer életképtelen volt, igaz ez?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted miért omlott össze?
2014. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a nyugati kapitalisták tették tudatosan tönkre, hogy terjeszkedni tudjanak?
2014. febr. 11. 07:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetett kapni semmit, hiába volt a KGST. Sosem tudtam felfogni, hogy pl. egy Ladára mi fenét kellett várni négy - öt évet? Akkor rendelések voltak, hogy nem bírták az iramot?

Mi magyarok még aránylag jól éltünk, a környező országokhoz viszonyítva, de nagy választék azért nem volt, főleg műszaki, elektronikai cikkek területén. Mindenből volt egyféle - ha volt, aztán jónapot. Virágzott a feketézés. Pl. a cipő olcsóbb volt a csehszlovákoknál, de behozni nem lehetett. Gyerek voltam, kimentünk a legvacakabb cipőinkben az egész család, bevásároltunk, az ócska cipőt kihajítottuk a kukába, az újat felhúztuk, ettünk egy jó knédlit, aztán davaj haza. Mikor a kocsit gumizni kellett ugyanez, ócska gumi elhajít, az újjal haza.


Ott voltak a "lengyelpiacok", KGST - piacnak is csúfolták. A lengyelek járták Európát, autóval, lakókocsival, mindenféle cuccal kerekedtek amit el lehet képzelni, feketéztek.


Mégis azt mondom, a mai kapitalista keretek között érdemes lenne szorosabban összefogni a volt szoci államokkal, a keleti nyitás sem hülyeség.

2014. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem, kérdező, nem a kapitalisták, sőt, a 70-es évektől fogva gyakorlatilag már a nyugat finanszírozta


a kgst tervgazdasága a politikai vonalat leszámítva azért volt alapvetően életképtelen, mert nem volt tulajdonosi érdek, nem volt profitelvárás. Ugyanis ez az egyetlen dolog, ami kialakítja a versenyt, a verseny pedig gazdaságosságot, minőséget, hatékonyságot, fejlesztést és növekedést szül. Ha nincs verseny, akkor a gazdaság megdöglik. A kgst is megdöglött, csak volt egy hatalmas Szovjetunió, ami finanszírozni tudta évtizedekig ezt a tévhitet.

2014. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Középkori technikánk volt, most is az van.
2014. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!