Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem irritál? .

Titeket nem irritál? .

Figyelt kérdés
...mikor úgy kezdik a válaszadók az érvelésüket, hogy "szakértők szerint...", "becslések szerint...", "kutatások bizonyítják...", de se egy link, se egy forrás, csak a nagy böfögés a világba. Aztán vitatkozz vele, ha tudsz... (pártfüggetlen a jelenség!)
2014. febr. 10. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem az Ősi Idegenek című History Channeles műsor jut róluk eszembe, ott vannak ilyen szlogenek, hogy "egyes kutatók úgy gondolják..." :D


Amúgy az ilyen egyének könnyen letörhetőek, csak vissza kell nekik írni hogy "linket adj". Azzal meg tök felesleges vitatkozni aki nem tudja megvédeni az érveit, vagy kedvencem mikor mindenféle blikk és társai cikkekre hivatkoznak, vagy egy ember személyes véleményére mint hiteles forrás. Ezekre felesleges időt pazarolni.

2014. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kutatások igazolják, hogy az ilyen jellegű kérdésekre igazán csak egy jó válasz létezik. Nyilván az enyém. :)


Sokan a hitelesség kedvéért nyomatékként használják ezeket a kis szösszeneteket, hiszen tudják, hogy a véleményük az égvilágon senkit nem érdekel.

Így viszont nem az ő véleményüket hallhatjuk elsősorban, hanem igazolt, hiteles adatokat, amik nem csak a tényekről, de válaszolónk tájékozottságáról, műveltségéről is információt közvetít. Így válnak hitelessé, többé mint a társaik. Persze ez csak a közvetlen környezetükre lehet igaz, ahol nem kapnak negatív visszajelzést, és a kiváltani kívánt pozitív kép csak válaszolónk fejében létező dolog.

2014. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Brit tudósok megállapították, hogy....!
2014. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Becslések szerint az ilyen válaszok alkotják a GYK válaszainak többségét.

Szakértők nyilatkozata szerint ez azért van, mert az emberek szeretnek jól értesültnek, "bennfentesnek" látszani.

Kutatások igazolják, hogy ennek semmi alapja nincs, mert az ilyen nyilatkozatokhoz nem is léteznek források, linkek.

Ezek csak nagy BÖFFFFFögések a világba...

Ne is vitatkozz velem, mert úgyse tudsz!

2014. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ne is vitatkozz velem, mert úgyse tudsz!"


No, ez meg a másik véglet! :)


Ennél már csak az a jobb, amikor a kérdező kommentel:

"Nem ezt a választ vártam!"

2014. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"Nem ezt a választ vártam!" Jah igen, ez is poén. :)
2014. febr. 10. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


"Nem ezt a választ vártam!" Jah igen, ez is poén. :)"


Ha már itt tartunk, és komoly a kérdésem: ebben a "Jah"-ban a h betű miért szerepel? Többször próbáltam már erre rákérdezni, de senki nem tudja miért így írják egyesek!

Én úgy tudtam, hogy a német Ja-Igen szóból került be a köznyelvbe, de ott sincs h betű!

2014. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!