Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Antall József beleegyezik...

Ha Antall József beleegyezik az államadósság eltőrlésébe, mennyivel élnénk ma jobban?

Figyelt kérdés

Ismert miszerint a rendszerváltás után elengedték volna az államadósságot, cserébe hogy megnyitottuk a vasfüggönyt. Sajnos azonban ezt Antall nagyvonalúan a választópolgárok megkérdezése nélkül visszautatította


Ma mennyivel élnénk jobban, ha elfogadjuk a nyugat ajánlatát ? Nem kellene sokmilliárd forintot fizetni havonta kamatnak. Lehetne munkahelyeket teremteni, emelni a segélyt, beruházásokat ösztönözni, kisvállalkozókat támogatni.


Mennyivel lenne jobb ma?


2014. febr. 9. 18:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%
Akkor rémledjen mellé bármi hivatkozás is. Adósság újratárgyalásról lehet, sőt valószínű, hogy voltak hírek, de az közel sem az, hogy elengedik az adósságot.
2014. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Mert a titkérnőd vagyok? Keresd meg magadnak, ha érdekel.
2014. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
32%

[link]


tessék :) én is úgy olvastam hogy volt

2014. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Ma mennyivel élnénk jobban, ha elfogadjuk a nyugat ajánlatát ? Nem kellene sokmilliárd forintot fizetni havonta kamatnak. Lehetne munkahelyeket teremteni, emelni a segélyt, beruházásokat ösztönözni, kisvállalkozókat támogatni....


vagy elbúrtuk volna úgyis az egészt ?

2014. júl. 24. 22:07
 15/32 anonim ***** válasza:
80%

Az az érzésem, a kurutyinfó vagy a magyar nemzet aljas újságírói megint összehoztak egy rémhírt, és erre elég sok ostoba ember ráharapott.

Persze elég nehéz nekik elmesélni, hogy nem volt soha ilyen adósságelengedős ajánlat, agyhalottjainkat ez nem fogja zavarni, hogy kenjék tovább ezt a butaságot, mint a taknyot.

2014. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
33%
Volt ilyen ajánlat,én is hallottam róla,nekünk még a gimnáziumi tanár tanította 12.osztályban. Antal közölte,hogy mi majd vissza tudjuk fizetni.Hát persze...aztán nem úgy lett.
2014. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha elengedik vagy átütemezik, azt a dolgot úgy hívják, hogy államcsőd. Nem véletlenül igyekszik minden állam elkerülni és kínosan ügyel, hogy pontosan fizessen. Ugyanis a rossz adósoknak utána hihetetlenül megugrik a hitelek árazása. Tehát még ha lett is volna ilyen, rosszul jártunk volna, mint Argentína pl. De nem volt.
2014. júl. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Volt s TV-ben egy beszélgetés AJ-fel erről valamikor 91-92 körül. Az apropó az volt, hogy a lengyelek államadósságának egy részét elengedte az USA. RÁKÉRDEZTEK hogy akkor nálunk miért nem kérvényezte az orszag? A válasz az volt, hogy amíg a lengyeleknek egy állam, USA pl, kölcsönzött addig Magyarország államadóssága privát pénzek voltak. Értsed, kibocsátott es értékesített kincstárjegyek stb. Szo sem volt arrol soha, hogy ezt a privát befektetési alapok valaha is el akarták volna engedni vagy engedtek volna.
2014. júl. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szerintem mindegy, hogy ajánlatot kaptak a lengyelek, vagy maguk kezdeményezték volna a tárgyalást.



Antall Józsefnek kötelessége lett volna a tárgyalások megkezdése. Ezt és sok más szükségszerü lépést nem tett meg.



Kedves kérdező!



Te részben hülyeséget írtál egy nagyon fontos témárol.

A lengyeleknem nem eltörölték a teljes államadóságot, hanem részben elengedték és újraütemezték!

2014. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Én nem írtam a lengyelekről, az más volt. Nem írtam hülyeségeket. A rendszerváltás után elengedték volna a teljes magyar államadósságot !!!


Nem úgy mint argentínában. Hanem mert megnyitottuk a vasfüggönyt s kelet németek előtt, ezért a nyugati országok elengedték volna a magyar államadósságot, ezt felkínálták Antallnak, aki nagyvonalúan visszautasított. Pár éve ezen nagyon felháborodtam, mert a kamatokat nem tudjuk visszafizetni ma. Mennyí munkahelyet lehetett volna teremteni ebből !


Ma már tudom, hogy úgyis visszaadósodtunk volna a háttérhatalmak által létrehozott gazdasági környezet és mesterségesen előidézett kényszerlépések ezt idézték volna elő

2014. júl. 25. 14:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!