Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te megszavazod Paks2t?

Te megszavazod Paks2t?

Figyelt kérdés
Ha lesz népszavazás és addig nem hozzák nyilvánosságra a részleteket, akkor hogyan fox szavazni? Igen/Nem/nem érdekel
2014. febr. 8. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem


de nem fogja megkérdezni senki

2014. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Igennel.


A paksi erőmű bővítése egy szükséges rossz.

2014. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2


nagyon nem mind1 hogy milyen feltételekkel.


És nagyon nem értem hogy miért kellett egy erőmű szerződést titkosítani!

2014. febr. 8. 21:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mindenképpen az oroszokkal akarják-e megcsináltatni, tendereztetés nélkül.


Ha lesz verseny, akkor igen, ha nem lesz, és a viktor tartja magát ahhoz, hogy ő jobban tudja, akkor nem.

2014. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4


Ha nincs nyilvánosság akkor evidens hogy verseny sincs!

2014. febr. 8. 21:04
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Én igennel. Mert annak semmi értelme, hogy az osztrákoktól veszünk áramot, mert nem tudunk eleget termelni.


Az alternatív energia, pedig nem éri meg. Szélenergiához nem elég szeles az ország a napenergia pedig egyenlőre nem éri meg. Most egy napkollektorokat szerelő cégnél dolgozok, és az a baj vele, hogy 15-20 év múlva hozza csak vissza az árát, addigra pedig már elavult lesz és lehet lecserélni.

Jelen pillanatban ott tartunk az alternatív energiával, hogy nem éri még meg beruházni rá. De volt is egy ország ami bele bukott az alternatív energiába, de most nem jut eszembe a neve.

Egyenlőre az atomenergia a legjobb erőforrás, de most már gyorsan fejlődnek az alternatív energiák is.


Viszont ha nem csinálunk valamit 10 év múlva Paks nélkül mit fogunk tenni?

Főleg ahogyan a magyar beruházások ahogyan haladnak jó pár év csúszást is bele kell számolni.

2014. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2014. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem, mert nem volt környezettanulmány, gazdaságossági hatástanulmány. Azt sem tudni, hogy milyen feltételekkel kötötték a szerződést, mert a Fidesz 10 évre titkosította.

Ha ez a szerződés tisztességes feltételeket tartalmaz, átlátható, akkor mi oka van titkosításnak?

Azok a képviselők, akik megszavazták ezzel nem törődtek?

2014. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6


Nem az energia fajtája a kérdés hanem a feltételek


Másrészt Paks2t elég sokára fogjuk visszafizetni. Akkor mikorra is térül meg az nekünk?


Egyébként megújuló energiára lehet támogatást kérni az EUtól. Én ezzel együtt lennék kíváncsi hogy melyik térül meg gyorsabban. És még mindig érthetetlen hogy miért titkos egy atomerőmű keretmegállapodása

2014. febr. 8. 21:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem az erőművel vagy az oroszokkal van bajom, hanem azzal, hogy nem vontak be gazdasági és energetikai szakértőket, nem vitatták meg nyilvánosan a pro és kontra érveket, szerintem nem lett volna jogos népszavazáson eldonteni, mert a hétköznapi ember köztük én is semmit nem ért hozzá. Hogy tudna a nép dönteni? Viszont szerintem egy demokráciában követelmény lett volna egy nyílt vita, hogy az emberek akiket érdekel tudják, hogy mi folyik az országban és főleg hogy miért.. A titkositasrol nem is beszélve.. Ha ennek ellenére a Fidesz újra választást nyer, az tükrözni fogja, hogy az emberek többségét mennyire érdekli a saját országának a sorsa. Még egyszer hangsúlyozom a Fidesz fanok miatt : nem arról beszélek hogy a bővítés egyértelműen rossz, hanem a nép ilyen szintű semmibe vétele a hiba..
2014. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!