Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudnátok nekem segíteni?

Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

arról lenne szó hogy tanultuk a második világháborút na most az lenne a kérdésem hogy pl Romániában 800-ezer zsidó élt ma

már csak 6000 él és ott voltak a németek akik száma 557-ezer volt ma már egy sincs Erdélyben.a másik hogy Magyarország 1947-ben kitelepítette szintén a németeket de maradt kb 200-ezer a mai Magyarország területén mára szinte "kihaltak" valamint a holokauszt után a zsidók kb szintén 200-ezer tért vissza na most ők is hová tűntek ma

létszámuk 13000.


2014. jan. 23. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Tanuld meg a vesszők és a pontok használatát légyszi, mert így nagyon nehéz megérteni amit írsz.


Ha jól értem a kérdést, akkor nem érted hogy miért tűntek el népek adott helyekről. Szerintem az oka ennek csak az, hogy a népszámláláskor ma már kevesebben vallották magukat németnek és/vagy zsidónak.

2014. jan. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A romániai zsidóságot is megtizedeli a holokauszt, valamit ott is történtek német kitelepítések.

A szocializmus idején pedig Románia egyezséget kötött az NSZK-val, valamint Izrael állammal, hogy engedi kitelepedni a zsidó, és német nemzetiségű állampolgárait, amennyiben az említett országok fejpénzt fizetnek utánuk. Ennek köszönhetően gyakorlatilag megszűnt a zsidó, és német kisebbség Romániában, kivándoroltak az NSZK-ba, és Izraelbe. Ceausescu román diktátor gyakorlatilag eladta őket.

A magyarországi németek számának csökkenése az asszimilációnak köszönhető, de a 2011.-es népszámláláson így is 130 ezren vallották német nemzetiségűnek magukat.

A holokausztot túlélt magyar zsidóság egy része kivándorolt Izraelbe, mások asszimilálódtak.

2014. jan. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de ilyen magas számban vándoroltak ki izraelbe?plusz amerikába is?akkor gondolom velük a holokauszt után nem csak magyarország és romániából hanem a környező többi országban is ez történt.
2014. jan. 24. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugy emlekszem valamikor a 80-as evek vegen egy magyar anyanyelvu izraeli egy Virtaynak adott interjuban azt mondta, hogy kb 300,000 magyar ajku zsido vandorolt ki Izraelbe.
2014. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyar ajku az persze lehet erdelyi, felvideki....
2014. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!