Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Találóskérdés: Hogyan lehet...

Kis bob kérdése:

Találóskérdés: Hogyan lehet egy 2 szóból álló pártnévvel,3-at hazudni?

Figyelt kérdés
melyik párt az és milyen hazugságok vannak a pártnévben elrejtve? majd segitek
2014. jan. 20. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
fidesz? Ja az csak egy szó és abban csak két hazugság van.
2014. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem a Demokratikus Koalícióra gondolsz. Mert az áll két szóból.


Én viszont jobbat tudok! 0 szóval is hazudnék, ha nem mondanám, hogy hülye vagy!

2014. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Együtt 2014!

Nem együtt, hanem kényszerközösségben,

Nem együtt, hanem koloncként, mivel Bajnai pártja a többi bukott baloldali párt nélkül a Parlamentbe sem jutna,

Nem 2014, hanem 2006 (legalábbis ami a személyeket illeti).

2014. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Fiatal Demokraták Szövetsége.


Már nem fiatalok, nem demokraták és nem is szövetség. Na?

2014. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez 3 szó volt, 20:44-es...
2014. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És az kit érdekel?
2014. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, a párt neve d-vel kezdődik,megfejtés holnap.
2014. jan. 20. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező én jobbat tudok. A te terminológiád szerint mondj nekem egyetlen pártot, amelynek a neve takarja azt, amit tesz. Kérlek, csak egyetlent... - az életem múlik rajta.
2014. jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

megoldás:

demokratikus koalició


1. ha valaki nyomatékosan állít magáról valamit, annak a célja, hogy azt sugalja, hogy ö az, de a másik nem. a demokratikus itt, azt akarja sugallani, hogy a másik fél nem az és a választásokat tekintve ezt senki sem kérdöjelezheti meg, hogy magyarországon bármelyik szavazást is manipulálták volna -a kocsizgatásoktól eltekintve... a másik, hogy aki magáról valamit, mondjuk hogy demokratikus, túlzotta, nyomatékosan kihagsúlyoz, az álltalában nem az. lásd pl.:

német Demokratikus köztársaság

koreai Népi Demokratikus köztársaság

magyar Népköztársaság

stb.

2. a második hazugság is a demokratikus szóban keresendö, hisz, ezt a csoportot nem választotta senki. egy demokratikus választáson se kaptak felhatalmazást -kissebb polgármesteri választásoktól eltekintve. ellenben a párt nem kapott egy demokratikus megbízást, felhatalmazást a néptöl... tehát nem is demokratikus.

3. a harmadik hazugság, hogy koalició. mitöl lenne az? egy koalició per definició, kettö vagy több önnálló párt/csoport összefogása, DE egy pártra ezt nem lehet mondani, itt nem fogott össze senki senkivel, azt, hogy aztán ez a párt valakivel összefog e, az más tészta, azt majd öehet koaliciónak nevezni, de nem egy pártot, pláne, hogy a tagja egy homogén csoport, ami egy másik pártból kivált és még csak azt sem lehetne mondani -pedig még akkor is helytelen lenne a kifejezés- hogy ezek más más csoporttokból, pártokból jöttek, akik aztán összeálltak egy "koalicióba"



q.e.d.

2014. jan. 21. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!