Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy-nagybátyám német...

A nagy-nagybátyám német Wehrmachtos katona volt, az utolsó napig védte Európát, a családom mindig is titkolta nekem is szégyellnem kellene örökségét?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 16:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy védte Európát? Mitől? Egy őrült diktátor parancsait teljesítve segített romhalmazzá változtatni a kontinenst. Kicsit sem tűnt fel a nagy náciknak, hogy az őket megelőző Weimari Köztársaságban, a korabeli USÁ-ban vagy Szovjetunióban sokkal jobban voltak az életkörülmények, mint Hitler birodalmában? Akkor lett volna nagy hős, ha megadja magát az első Amerikai vagy Orosz katonának és elismeri, a kapitalizmus vagy a kommunizmus nácizmussal szembeni felsőbbrendűségét.
2014. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Galamb András ***** válasza:
86%
Nem, te nem tehetsz róla, hogy családodba ki mit csinál. Te csak a saját tetteidért vagy felelős. (Ha a bátyám bűnöző akkor már én is az vagyok?)
2014. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
én is hiszek a nyugati demokráciában, viszont ez badarság hogy a szovjetunióban valaha is jobban éltek mint Németországban, Németország virágzott, autópályák épültek, és a technikai fejlődés is jelentősebb volt, mint a szovjeteknél, ja és nem Németországban halt éhen több millió ukrán paraszt hanem sztálinéknál, erről ennyit, amúgy én sem támogatom a nácizmust, de azt azért el kell ismerni, hogy a szovjetek elleni utolsó küzdelem valóban a nyugati, európai civilizáció fennmaradásáért folyt, később a hidegháború alatt sem véletlen hogy az USA is letett az elszámoltatás radikális végig viteléről az NSZK-ban, mert Németország és az USA is a "fehér", nyugati, európai civilizáció része volt és sokkal több közös volt bennük, mint a SZU USA viszonylatban
2014. jan. 18. 16:52
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

Németországban Hitler hatalomra kerülésétől a bukásáig minden évben nőttek az árak és csökkentek a fizetések. Az autópályaépítés egy költséges látszatintézkedés volt, hogy eltűnjenek az utcáról a kéregető hajléktalanok.


Ha Hitler 1933-ba nem lép színre, mostanra Németország lenne a világ nagyhatalma az USA helyett, ők találták volna fel az atombombát, a kvantumfizikát és a tranzisztort (mivel nem diszidáltak volna a zsidó tudósok), nem létezne Izrael és Berlin lenne a világ zsidó kulturális központja New York helyett. Nem oszlott volna ketté Németország és nem halt volna éhen egy csomó német feleslegesen, miután úgy 1880 óta már elérte az ország azt a technikai fejlettséget, egyszer sem volt az országban olyan éhhalát, amit nem valamilyen háború okoz.

2014. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem kell utálnod őt, a Wehrmacht nem tartozott az átpolitizált szervezetek közé, katonaként a dolgát tette.

Téged semennyiben nem minősítene viszont sem az, ha SS tiszt lett volna, sem pedig az, ha deportált zsidó, amerikai titkosügynök vagy munkásőr lett volna. Téged csak a saját tetteid minősítenek, szóval nyugi van.

2014. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Marczell ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell szégyenkezned miatta, meg a családodnak sem kellene. Mint Galamb írta, mindenki a saját tetteiért vállal felelősséget.

Meg attól még hogy Wehrmacht katona volt, nem jelenti automatikusan hogy gonosz, szégyellnivaló, tagadnivaló ember, akiről tilos beszélni.

2014. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Milyen örökségét szégyelljed? Katona volt, nem kell szégyellni, de ez nem örökség. Akkor az én nagyapám öröksége meg az, hogy sofőr volt a helyi TSZ-ben és most ezért nekem életem végéig ezt hangoztatni kell mindenhol mell döngetve, vagy mi van? Semmi közöd nincs nagyapád vagy nagybáttyád érdemeihez vagy épp hibáihoz.
2014. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Inkább legyél rá büszke.
2014. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene szégyellned? Nem mindenki családjában voltak hősök, inkább büszkének kellene rá lenned.
2014. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

"Mi az, hogy védte Európát? Mitől? Egy őrült diktátor parancsait teljesítve segített romhalmazzá változtatni a kontinenst. Kicsit sem tűnt fel a nagy náciknak, hogy az őket megelőző Weimari Köztársaságban, a korabeli USÁ-ban vagy Szovjetunióban sokkal jobban voltak az életkörülmények, mint Hitler birodalmában? Akkor lett volna nagy hős, ha megadja magát az első Amerikai vagy Orosz katonának és elismeri, a kapitalizmus vagy a kommunizmus nácizmussal szembeni felsőbbrendűségét."


Nyomorékkám, te egy igazi nagybetűs, címeres, seg*gfej vagy! Sajnállak.

2014. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!