Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Antifinnugristák mit mondtok...

Antifinnugristák mit mondtok erre?

Figyelt kérdés

A finnugor nyelvrokonság ellenzőitől gyakran hallom hogy állítólag finnországban sem tartanak szerintük minket rokonoknak.

Nahát tegnap történt hogy finn óra közben finntanárommal az egyik legolvasottabb finn hírportált olvastuk, akkor akadtam a cikkbe.

Tulajdonkppen egy magyarországot reklámozó cikk. Már az indító mondat is figyelemreméltó (egyeseknek, de nem nekem...)


,,Sukulaiskieli unkari on kaukainen sukulainen eikä ymmärtäminen käy helposti"


Magyarul: A rokon magyar nyelv távoli nyelvrokon[unk], nem érthető meg könnyen"


Vélemények? A magyarellenes finnek ránk akarják erőszakolni az ővelük való rokonságot hogy megtörjék nemzeti öntudatunkat?


2014. jan. 16. 21:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Vámbéryt valóban olvastál akkor tudhatnád, hogy ő maga sose érvelt valami mellett pusztán a tényeket sorolja fel ...

Ha ezt te "nem tartod meggyőzőnek" akkor egyszerűen nem fogadod el a tényeket :)

Egyszerű párhuzamokat állít fel, amik a magyar és a türk vagy rokon nyelvekkel összehozható.

Hunfalvy és Budenz pedig legnagyobb hibája az volt, hogy Európán kívül nem jártak sehol sem ... Irodisták voltak, akik felnőtt korukra tanultak meg magyarul!

Csak hogy tud a magyar nyelvhez való lojalitásukat Budenztől egy idézet!

"„Az ember könnyen elveszíti a kedvét Magyarországon, ha olyan haszontalan dolgokkal foglalkozik, mint a magyar nemzet nyelvének kutatása."

2014. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

A tényeit a summeristák is közlik mikor leírják hogy jézus magyar volt.

Igazság szerint ennyire nem mélyedtem bele, nem érdekelt a rizsa, a rokonított szavakat néztem át részleteseben, mert a lélyeg ott van. A hangtörvényeket csak kb tizedannyira következetesen használja mint kéne. Nekem mindegy hogy hogy kommunikál, az érdekel mit tud bizonyítani, nem az hogy ezt hogy tálalja.

azt meg már mondtam hogy a hunfalvizással, vámbérizéssel hagyjunk fél, a mai tudománynak már igen kis metszete van csak hunfalvi elméleteivel. A mai matematikát sem úgy "kéne" megcáfolni hogy kitalálod hogy pithagorasz ilyen meg olyan volt, hanem azt nézed meg hogy a mai matematikusok mit mondanak. Tehát ha azt szeretnéd hogy ma az egyetemen ne tanítsanak finnugrisztikát akkor a mai mai elméleteket kell megcáfolnod nem a 150 éveset. Akkoriban egyik tudomány sem volt olyan kiforrott mint ma. A régi tudósokba nem olyan nehéz belekötni mai ésszel mint a maiakba. Ajánlom inkább Rédei Károly érveit hozd ide, azt cáfold meg. Ő foglalkozott is az ilyen elméletekkel, nem csak kutatta a F.U. Nyelveket.

Rengeteg ilyen idézetet olvastam de valamennyinek igazolhatatlan volt az eredete. Ha ez mégis szerepelt budenz műveiben, tedd ide fel az irományát hadd lássuk ezt a mondatot környezetével együtt.

2014. jan. 17. 13:40
 33/37 A kérdező kommentje:

,,sajnos nyelvünk történtét a cionista befolyás miatt meg kellett hamisítani, attól még hogy pár nyelvész az mta zsíros állásából azt mondja, hogy nyelvrokonok vagyunk, addig a másik ötven azt mondja, hogy nem, ez hülyeség

akkor most annak a pár embernek higgyenek?

"


Felsorolnád nekem azt az ötven embert? A finnugor rokonság mellett ott van mind az a rengeteg szakértő aki az utóbbi évtizedekben valaha finnugorszakon, összehasonlítő történeti nyelvszetből, vagy akármilyen diakrón nyelvészeti diplomával rendelkezik (germanisztika pl, de még a turkológia is) , ez minden évben több tucatnyi, ha nem több száz volt. Csak ők csendben kutatgatnak,vagy tanítanak és nem a politikával foglalkoznak , ígyhát őket efektíve nem is látjuk amíg össze nem futunk eggyel. Valahogy én még csak magyar/történelemtanárral sem találkoztam aki ne lett volna úgymond ""finnugrista"" .

Ellentétben az alternatív nyelvészek közül egyedül arcantonio talán nyelvész, Marácz, félig meddig, egész életében generatív mondattannal foglalkozott , történeti összehasonlító nyelvészetben (amihez végzettsége viszont nincs) elsőtől az utolsó munkájáig a finnugor elmletet áfolgatja. Nekem több NYELVÉSZ így most kapásból nem ugrik be Azt tudom hogy amikor a netre felkerült egy petíció (amit elvileg elküldtek az MTA-nak írói szerint,

de az MTA mégsem tudott róla hogy érkezett volna ilyesmi)

azt aláírta 5-10 nyelvész, belertve a már említett kettőt is.

Ha te 50 nyelvészről tudsz, kérlek sorold fel!

Cionista lobbiról meg annyit, hogy tudtál róla hogy Vámbéry (Wamberger) Ármin zsidó volt? A török rokonság elmélete pedig pont hogy a zsidó hitre tért, majd elbukott Kazárokkal tennének minket nyelvrokonokká? Ők azok, akiktől a későbbi kelet-európai Askenázi zsidóságot zsármaztatják? A finnugor elméletben nincsenek ilyenek, persze pusztán ettől még igaz mindkettő lehetne.

2014. jan. 17. 14:45
 34/37 anonim ***** válasza:
Jézus magyar volt, ez a finnugoristák szokták mondani ...
2014. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ez nem éppen egy helyes érvelési forma, hogy összemosunk dolgokat
2014. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Valahogy én még semelyik tanulmányban/írásban nem olvastam és semelyik interjúban nem hallottam ilyet finnugristától . Legfeljebb azt hogy viccelődek vele.

Mellesleg a summer származás hívei szokták mondani.

Én pusztán azt akartam mondani a jézusos metaforámmal, hogy az, hogy nekem valaki leírja hogy ez meg az szerinte tény, az attól még nem biztos hogy az. Manapság ténynek tekintik marácz, és lelkes olvasói hogy trefort ágoston (19. században) kijelentette kultúrális minisztersége alatt hogy európai rokonokra van szükségünk gazdasági szempontból. Tény ez, valóban? Mikor a valóságban Háry Györgyné 1978-as , a Valóság folyóirat hasábjain publikált olvasói levelében bukkan fél először, soha előbb, ott is hivatkozaásmegjellölés nélkül. Magyarán ami tény egyesek szerintt az a valóságban 1 nagy kamu.

2014. jan. 18. 18:45
 37/37 A kérdező kommentje:

U.i. Amúgy hunfalvy 6éves korában kezdett magyarul tanulni.

Valaki akár még reflektálni valamit a leirtakra?

2014. jan. 18. 18:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!