Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldalnak mi a baja a...

A baloldalnak mi a baja a paksi fejlesztéssel? Vagy nekik mindegy, csak mindenbe bele tudjanak kötni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 20:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

A fidesznél nem szokás megállni és gondolkodni. :))

Fejjel szaladnak a vájúnak és seggel esnek bele. :)))

2014. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 titak ***** válasza:
67%

Kedves kérdező, hány éves vagy?


2008/9-ben mikor a Gyurcsány kormány erről tárgyalt Putyinnal, akkor hazaárulással, az ország eladásával vádolták őket.

De! Tudni illik! - Akkor 3000 milliárd forintban (!!!) egyeztek meg, most meg 10 milliárd Eur-ban (!!!). Első ránézésre ugyanaz, csakhogy !!!!! 2009-ben ez a 3000 milliárd forint még 11,2 milliárd Eur-t ért.

Sebaj, - Magyarország jobban teljesít!... 1,2 milliárd forint ide-oda? ... Kit érdekel!

2014. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az ami a Jobboldalnak, meg minden más gondolkodni tudó embernek.
2014. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%

"Örülök ennek a döntésnek."


Akkor ráncsd le az orbáncigányt bőnyállal.

2014. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"Én "baloldali" vagyok, és semmi bajom a paksi fejlesztéssel."


Libsiknek semmi sem drága.

2014. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Egyszer majd kérdezd meg a felnőtteket kérdező, hogy ilyesmit miért nem szabad az ország területére beengedni.
2014. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az első dolog hogy igen drága. De a hitelmutatókat megnézve, és az idő távlatát, igazából elég jó hitelt konstrukcióba kerültünk. Aki ezt nem hiszi az utánanézhet. Viszont,ez hitel, akárhogy is nézzük és ilyen több 10 éves távlatra felvenni ennyi pénzt, aggodalomra adhat okot. De ez nem azt jelenti hogy eladósodunk miatta.


A másik hogy inkább a megújulás energiákban gondolkodnak, nyugaton, míg Németország csökkenti az atomra való támaszkodást mi növeljük. Ez még nem biztos hogy bármelyiknek előnyös vagy hátrányos, az idő dönti el, de az nem gond ha az atomenergia háttere legalább stabil, hisz 2036 ra elvileg a mai termelést fogják fenntartani, hiszen addig több blokk leáll.


Szóval sok a kétely, és veszély és ezért nem tetszik sok mindenkinek. Főleg ha még a kormány ellen akar valaki dolgozni annak nem is kell keresni hibát sok mindenbe bele tud kötni.

2014. jan. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
7%
Az a baja a baloldalnak, hogy nem ők kötötték meg a szerződést.
2014. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Alapvetően megvetem a maniplatív kérdésfelvetéseket.

Amikor azt kérdezed, a baloldalnak mi baja, akkor úgy teszel, mintha ez egy pártfüggő kérdés lenne, pedig alapvetően ez egy szakmai dolog.

Elmesélném, de nem hiszem, hogy meg tudod érteni, míg nem tanulsz egy kicsit, és nem vagy hajlandó alázattal nézni a világra.

Például Pakssal probléma az, hogy veszélyes. Olvass utána, ha mást nem , a legutóbbi paksi pihentetős balesetet.

Probléma az, hogy az oroszokkal kötötték, és a függőségünket erősen növeli.

Probléma az, hogy rengeteg alternatív energiaforrás állna rendelkezésre. Ennyi pénzből építhetnének 500 biogáz üzemet, és minden magyar háztetőn napkollektor állhatna. No meg vehettünk volna még 20.000 szélkereket is.

Ingyen áram lehetne.

Szóval ajánlom t. kérdező, kösd föl a gtyádat, és próbálj okosodni.

2014. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A paksi fejlesztéssel nem a baloldalnak van baja, hanem a gondolkodó (esetleg hozzáértő) embernek. Kivéve azokat a hozzáértőket és hozzá nem értőket, akiknek ebből hasznuk lesz.

Amikor egy ház energiafelhasználását csökkenteni akarjuk, mérlegelünk. Ilyen a ház szerkezete, ezért ennyibe kerül szigetelni (jó nagy eltérések lehetnek a szerkezettől függően. a szigetelés jellegétől sokkal kevésbé függ). Felmérem a tennivalókat, a járulékos belefektetett munkát. Ez is a szigetelés költsége. Ezután megnézem az energiahordozó árát, a felhasznált energiát, a várható trendeket, és itt is árat számolok. A kettőt összevetem. Ha a költséget 15-20 év alatt ledolgozza a megtakarítás, (és van rá pénzem) nekikezdek. Ha 50-60 év alatt dolgozza le, nem kezdek neki. Ennyi idő alatt kétszer kell renoválnom.

Körülbelül hasonló elvek szerint kell ezt is mérlegelni. Csak kicsit bonyolultabb a számítás.

A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, rossz a gazdaság (nincs pénzem). A fejlesztés után az ország energiaszükségletét meghaladó lesz a termelés. Be kell csuknom a jelenlegi erőműveket (munkaerő felesleg, termelési problémák, leszerelési és hasznosítási problémák). A többletet értékesítenem kell. A környéken nincs szükséglettöbblet. Keresnem kell vásárlót. A radioaktív hulladék elhelyezése ma gond és óriási költség. A sokkal több hulladéké sokkal több költség. De a fő gond vele nem ez, hanem a hely, ahol elfogadják, ahol biztonságos a tárolása ezer évekre. A főbb folyamatokat talán fel tudom mérni, de a részletekhez atomfizikusi végzettség kell (plusz tapasztalat). Ezért a részletproblémákat nem tudom én ecsetelni. De amit tudok, az is elég, hogy lássam: az előbbi hasonlat megfogalmazásában el kell adósítanom magam, jelzálogot kell tenni valamimre, ezer gondom lesz és 200 év múlva térül meg a szigetelésem - ha még áll a ház. Ez adja meg a választ arra, mit tegyek. Amit a mások érdeke és hatalma persze felülírhat. Én el tudok futni, az ország nem.

2014. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!