Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új reaktorokról amit Putyin és Orbán akarnak épiteni Pakson?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok oda érte...Lehet,hogy a gazdaságnak jó és olcsóbb lesz az energia, de szerintem nagyon primitív.

Lehet, hogy egy kicsit nyugati a felfogásom, de olyan sokat ártanak az emberek a környezetnek főleg Magyarországon. És ez nagyon veszélyes is, ha valami történek fél Magyarországnak annyi. Szerintem ez nem jó politika, más energia megoldâs kéne.


+Miért az oroszok fizetnek nekünk?


2014. jan. 15. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen energia megoldás?

A fosszilisak közül bezony az atomenergia a legkevésbé szennyező.


A lég/nap/szél/vízenergia itthon nem jó lehetőség.

2014. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem jó. Miért? Mert több energiát fogunk termelni. Én még egy plussz erőművet építenék és akkor az egész ország lefedettsége megvan. Lehet hogy kicsit veszélyes de azért nem kell túldramatizálni. Sokkal gazdaságosabb sokkal több energiát termel mint másképp más eszközökkel.

Ami Csernobilban volt az azért volt mert még nem ismerték annyira a rendszert, plusz nukleáris fegyvereken dolgoztak.

Ez ma már nincs így. Sokkal korszerűbbek a rendszerek és több óvintézkedést csinálnak mint anno. Szóval a környezetet sem károsítja annyira.

2014. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szélerőművek és Vízerőművek jelenleg a környezetre sokkal károsabb hatással vannak mint az atomerőmű.
2014. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Több lábon kell állnia az országnak.
2014. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vicces ez a "Nyugati" felfogás annak függvényében hogy nekik mennyi erőművük van.
2014. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok atomellenes, de lehet, hogy az állam helyett ezt inkább a piacra bíznám.

Olyan erőművet kell építeni, ami olcsón, biztonságosan termel.

Az atomerőmű építés fél évszázados elköteleződést jelent, becslések szerint 25-30 forintos áron fog termelni egy kWh-t, de azt nem tudjuk, hogy ez 1-2 évtized múlva soknak vagy kevésnek fog számítani.

Ha felmennek az árak, akkor versenyképes lesz, de ha valamiért hosszú távon maradnának a jelenlegi nagyon alacsony (12-15 Ft körüli) piaci árak, akkor óriásit bukunk az üzleten.

Valószínű piaci szereplők ezért nem építenek atomerőművet, mivel nagyon kockázatos beruházás.

2014. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb úgyis kell az energiaellátással foglalkozni, tök mindegy ki kormányoz!
2014. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg jobboldali fölény van Magyarországon, de ez változhat.

A jobboldalnak van 3 millió, a baloldalnak-liberálisoknak 2 millió támogatója és van 3 millió ember, aki bizonytalan vagy egyáltalán nem is érdekli a politika. Az az 1 milliós hátrány ledolgozható, ha idén még nem is, de a következő négy évben biztosan.

2014. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért nem fektetnek be a Fúziós energia kutatásába is?
2014. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 MolotovPunk ***** válasza:
65%

Nem értek vele egyet.Sok nyugati országban már inkább leakarják állítani az atomerőműveket,mint hogy bővíteni.

(Németországban is már.)

Egyébként Bátaapátiban van az atomtemető,érdemes lenne olvasni róla pár cikket egyeseknek.

A paksi atomerőműben keletkező sugárszennyezett hulladék mind a hegy gyomrába kerül,ezeket több száz évig is hűteni kell akár.

Megéri ez?Ráadásul egy halom pénz az elszállításuk,plusz még a tárolásuk hűtésük is.

2014. jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!