Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért síránkozik még mindig...

Miért síránkozik még mindig az egyetemi hallgatók nagy része, hogy "röghözkötés", meg hasonlók? Miért nem képesek elolvasni, hogy miről szól ez az egész?

Figyelt kérdés

Sokan arra verik a mellüket, hogy egyetem után kimennek külföldre, legalábbis ez az illúzió jelenik meg a fejükben. És meg vannak sértődve, hogy itthon kényelmesen, olcsón kitaníttatják magukat az állam pénzén, és utána pedig más országnak termelnek, a képzés árát pedig vissza kell fizetniük ez esetben.


És ez még mindig téma a hallgatók körében, úgy látszik nem jutott el az agyukig, nem képesek felfogni, hogy mi ez, csak valaki azt mondta, hogy ez "röghöz kötés", aztán most azt kell szajkózni még 10 évig.



2014. jan. 12. 18:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
71%

Szóval nem elég, hogy kimegy az ember külföldre, ahol bevándorló és frissdiplomás, keserítsük meg az életét még legalább hat új módon is, igaz?

De jobb ötletem is van. Fizesse ki a bölcsődei, óvodai, általános iskolai, középiskolai költségeit is. Ja, és ingyenesen majd akciósan használhatta a tömegközlekedést? Azt is tessék kifizetni. És azt, hogy koptatta az ország útjait, miből fizetjük ki az amortizációt? Ja, és itt szívta a levegőt, a mi ételünket ette, ezért is ki kéne szabni egy kis büntetést. Egy perc alatt összeszedek egymilliárd forintnyi tartozást az állam felé, ez csak akarat kérdése. Nem is értem, hogy úszhatjuk meg ilyen könnyen az ilyen szörnyű hazaárulást, hogy nem akarunk itt megrohadni.

2014. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
75%

" Fizesse ki a bölcsődei, óvodai, általános iskolai, középiskolai költségeit is."

Kifizeted ezt adók formájában. Kötelező iskolába járni, ergo az állam úgy kalkulálja az adókat, hogy benne legyenek ezek. Egyetemre viszont nem kötelező járni. Innen már te is kitalálod, hogyan tovább....

2014. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

"....hogy koptatta az ország útjait, miből fizetjük ki az amortizációt."

A benzin árából. Szóval világossá vált, hogy a te hozzászólásod is milyen értékes volt.

2014. jan. 12. 18:53
 24/34 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, én egyetemista vagyok, egyetlen csoporttársam sem siránkozott még a hallgatói szerződés. Igaz mi olyan szakra járunk (gépészmérnök), amivel itthon is nagy valószínűséggel el tudunk helyezkedni.

Főleg a menedzsmentszakosak meg ilyenek sírnak, akiknek nincs jobb dolguk, mint hogy panaszkodjanak. Azzal a diplomával meg úgyis max Mekibe mehetnek. :)

Én egyetértek azzal, hogy ha valaki állami támogatással tanul, akkor valamit adjon vissza belőle. Ha nem akar akkor menjen költségtérítésesre, és a saját pénzéből azt csinál amit akar.

2014. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
26%

Azért nyafognak ,akik nem szégyellnek nyafogni az egyetemisták közzül,mert abban a téveszmében tartották őket, hogy ha tanulnak tovább sokat akkor sokkal jobb lehetőségeik lesznek egy jó állsra egy jó életre.

Magát az egyetemi oktatást és a diákokat és a neveletetésüket is minősíti az ,hogy semmi erkölcsi vonatkozása nincs számukra annak dolognak, hogy ha már MEGKAPTÁK az országtól a lehetőséget önmaguk képzésére cserébe valamivel tartoznak is az országnak.

Normálisan ,rendes neveletetés mellet ez magától értetődő dolog és nem kellenek efféle törvények.

Na meg aztán arról is el lehetne itt trécselni napestig, hogy kik és milyen képzettséggel neadjisten moralitással és műveltséggel és mekkora számban kerülnek be manapság az egytemekre.Na és miféle egytemekre? A léc mármár olyan alacsonyan van ,hogy ezzel a tudással amit magukba szívtak ,30 évvel ezelőtt már ötödikben eltanknyolt osztályismétlök lettek volna ,igen nagy számban közzűlük.

Arról meg nem is beszélve, hogy a tananyagot nagy részük időlegesen memorizálandó anyaghalmaznként kezeli és az elsjátítandó anyag iránt ,a spontán egészséges érdeklődés teljes hiányát demonstrálják.

De egyetmre járnak és ez egyfajta társadalmi rangot biztosít nekik, csak mikor kikerülnek onnan akkor válik el a víz a cartól és derül ki, hogy az időközben igencsak nagyra növesztett önbecsülésük mögött mekkora szakmai és morális és kulturális értékek vannak.

Mert az aki diplomával elmegy Londonba tányért mosni annak a diplomája kábé annyit is ér.

De a következő generációkat nem kéne tovább ,hülyíteni mert bizony Londonba tányért mosni diploma nélkül is frankón lehet.

Az eliképzés pedig legyen már végre ,elitképzés és onnan a jövő tenni akaró,komolyan vehető ,tudással és elképzelésekben gazdag sikeres vállakozói kerüljenek ki nem pedig mindenféle nyifinyafi pózőr.

2014. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
16%

""....hogy koptatta az ország útjait, miből fizetjük ki az amortizációt."

A benzin árából. "


És a járdákat? Nem ez volt a dolog lényege, de ha neked ez jött le, akkor tényleg nem sok értelme volt válaszolni.

2014. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
33%

18.26

"Amúgy kérdező azon is gondolkodj el, hogy ha a Magyar Állam képes lenne biztosítana a friss diplomásoknak piacképes fizetést és tartós munkahelyeket, ahol megbecsülik őket, biztosra veheted, hogy sokkal kevesebben hagynák el az országot. "


Már a felvetés is elképsztő!

Mert nem dolga sem a Magyar államnak sem semelyik államnak biztosítani a friss diplomásianak sem állást sem semmit.

Talán Kínában ha van ilyen még.


Úfók vagytok ,hogy nem értiktek azt meg,hogy azért kapták a képzést, hogy versenyképesen megállják a helyüket és mihamarabb ők teremtsenek munkhelyeket mások számára.


Nem pedig azért, hogy a mások által befizetett adókból az állam elkényeztetett kegyeltjei legyenek!

2014. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
33%

#13

Az állam fizeti a képzést, aminek segítségével jobb elhelyezkedési lehetőséged van. Kapitalizmus van ember, nem az állam bácsi fog neked munkát keresni. Ne vegyen esetleg egy szép házat is, meg egy autót, akkor biztos kevesebben mennének ki.


Nem kötelező itt maradni. Sőt, mivel 20 éven belül kell ledolgozni a képzési idő kétszeresét, egy 4 éves képzés esetén 12 évet kint is dolgozhatsz. Ha meg 12 év után is kint maradsz, valószínű lesz kint olyan állásod, amivel vissza tudod fizetni az akkori tandíjad.

2014. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
70%
Egyetemistaként mondom, hogy teljesen egyet értek azzal a szerződéssel, amit alá kellett írni! Aki kiakar menni külföldre, az menjen, de ne tanuljon ingyen az állam pénzén!
2014. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyszerű. Kint többet keresve hamarabb vissza tudnák fizetni.
2014. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!