Helyes az, hogy a Fidesz a középosztályt támogatja a legjobban, nem minden réteget kéne, rászorultsági alapon támogatnia, egy mindenkori kormánynak?
Egy kormánynak mind a szegényeket, mind a középosztályt, és ha kell a gazdagokat is támogatnia kell, kéne, mert egy kormány az ország, tehát minden ember kormánya. A Fideszt sokszor úgy azonosítják, hogy: vagy a gazdagok, vagy a középosztály kormánya, dehogy a szegények kormánya, ilyet még nem hallotta!
Én Fidesze szavazó vagyok, de nagyon elbizonytalanít, hogy nem hangsúlyozzák azt eléggé, hogy a szegényeken, meg az alacsony keresetűeken segíteni kell, mindig a középosztály, meg a gazdagok, akiktől nem sajnálom!
Hogy is van ez?
Minap hallgattam államtitkár Urat, hogy ők lényegében a középosztály kormánya (nem így kimondva, de a lényeg ez volt, utalt rá) és a szegényeket fel kell zárkóztatni a középosztályhoz. Nem úgy kéne, hogy először azon segítünk, aki tényleg rászorul, tehát a szegényeken? De ha a középosztályt erősítjük meg, akkor hogy zárkózik fel a szegény?
Mi ennek az egésznek a lényege? A Fidesznek csak a középosztálybeli emberek az emberek, vagy a szegényekre is számít?
A kozmetikázott számok ára a nyomor
Együtt-PM: ezt nem lehet sikernek nevezni
Statisztikák szerint kevesebb a munkahely ma, mint a kormányváltás előtt. Az Együtt-PM azt ígéri, hogy a valódi munkahelyek számát fogja növelni, s megszünteti a közmunkásokkal szembeni diszkriminációt - áll közleményükben.
MTI/OS| 2014. január 4.
Az is a küldetésünk, hogy ne csak a holnapra, de a holnaputánra is gondoljunk - fogalmazott a miniszterelnök, aki a Hajrá Magyarország, hajrá magyarok! mondattal zárta beszédét. "
Nos mi sem beszédesebb, mint az, hogy azóta (az elmúlt 3 évben) megsokszorozódott a külföldre távozók száma. Vajon miért?
A munkanélküli-ellátások helyett a közmunkára irányított források célja, hogy kozmetikázza a katasztrofális foglalkoztatási statisztikákat, ennek ára a nyomor növekedése. Ezért nem lehet sikernek nevezni a 4 millió foglalkoztatottról szóló friss adatot - fogalmazott közleményében Scheiring Gábor országgyűlési képviselő,
az Együtt-PM képviselőjelöltje.
Az álláskeresési járadékra kifizetett összegek aránya a Nemzeti Foglalkoztatási Alapban 2011 óta 43 százalékról 15 százalék alá csökkent, ezzel szemben a közmunkára fordított összeg 20 százalékról csaknem a felére emelkedett. Az Orbán-kormány három hónapra csökkentette Magyarországon a munkanélkül-ellátás maximális időtartamát. Ezzel gyakorlatilag megszüntette a munkavállalók szociális védelmét, a munkapiacról nem önhibájából kiesőt is szinte azonnal nyomorra ítélik.
A munkanélküliek valódi ellátás helyett a munkapiacra visszajutást nem segítő közmunkát végezhetnek időszakosan, s gyakran csak részmunkaidőben, még éhbérnek sem nevezhető bérért. Mindennek fő célja, hogy a közmunka által javuló foglalkoztatási számokat a kormány időről időre sikerként kommunikálhassa. E célt szolgálja a téli közfoglalkoztatási program is, amely 30 milliárdba kerül, s a választásokig jelentősen hozzáad a foglalkoztatás számaihoz - szól a közlemény.
Arányos közteherviselés. Addig a középosztályt sorvasztották, ennek eredménye egyre több szegény ember lett és egyre kevesebb, de jóval gazdagabb ember.
Jól írtad az a feladata, hogy mindenkinek egységesen legyen jó.
Ha a középosztálynak lesz pénze, akkor többet tud költeni.
A szegénység felszámolásához meg kevés, ha több pénzt kap a szegény, mert azzal nem fognak új munkahelyeket teremteni az a középosztály feladata.
Előző kormány ezért indította el a devizahitel programot, annyira sikertelen volt, hogy csőd közelbe kerültünk...
A régió országa gyarapodtak adósságuk csökkent, mi stagnáltunk és adósságunk jelentősen nőtt!
A legnagyobb probléma Magyarországon az, hogy az ország vagyonának nagy része (kb. az államadósságunk két és félszerese) offshore számlákon van. Ott pihen több tízezer milliárd forint, nem forog, nincs benne a gazdasági vérkeringésben és ez nagyon hiányzik.
Mintha egy ember öt liter véréből lecsapolnánk kettőt, aztán kiraknánk őt a futópályára, hogy "versenyezzé b*szki!".
Nem, kérdező, a kormánynak nem az a feladata, hogy a szegényeket, középosztályt és gazdagokat támogassa. Egy kormány az ország tejesítőképességének növelését kell, hogy megvalósítsa. A teljesítőképesség akkor nő, ha abban mindenki képességei szerint maximálisan részt vesz. A kormánynak tehát az a feladata, hogy ezt a lehető legjobban megszervezze. Mind a három réteg akkor lesz motiválva, ha úgy érzi, egyre többet tud elérni. Ez egy összetett feladat, beletartozik a jó oktatási rendszer, a segítőkész és hatékony egészségügy, de a bankrendszer, a kereskedelem és természetesen a termelő szektor is. Ezek között az egyensúlyt megtalálni nem könnyű, de ha nem is cél, akkor lehetetlen.
Az államtitkár nem ezekről a lehetőségekről beszélt, mert ezek nincsenek. Viszont munkaköri feladat(ává tették) az önfényezést, tehát muszáj neki ilyeneket mondani. Azonban ez nem igaz, csak azokra a csoportokra, amelyek feltétlen, hűséges támogatók (vagy haszonlesők). Az adórendszer persze jó a középrétegeknek is, de igazán a gazdagoknak. A rezsicsökkentést nyilván mindenki szereti (elvben), de ez is elsősorban a gazdagnak jó (havi 20000-ből 2000, de havi 1 millióból már százezer jön vissza - drága ám a télikert, fedett úszómedence fűtése). Viszont más módszerrel - a gazdagok kisebb profitja árán - a többit lényegesen jobban lehetne támogatni, ha már annak nevezzük (én jobban szeretem arányos juttatának és közteherviselésnek nevezni). Ezek az egyszerű esetek, de például az OEP költségek csökkentése csak a szegényeket sújtja. Ugyanis a gazdag már rég nem jár a silány közegészségügybe. Vagy kibulizta, hogy elegáns helyen kezeljék ingyen (a középréteg pénzén), vagy magánklinikára jár (telik neki a ki nem fizetett bérekből).
Hosszan lehetne sorolni, de úgy is kikezdi azokat az értelmükre nem is figyelő, lelkes hívők (nem értők!) hada. Mert már a szavaknak is a hatalom igénye szerinti jelentésük van, akár naponta változóan, ha így hasznosabb.
A szegényeknek csak a szavazatára számít. Idéznék egy Fideszhez erősen kötődő, jobboldali közgazdásztól.
"És ezeknek a társadalom középosztályától leszakadó embereknek is mondani kell valamit. Orbán Viktor látja ezt a csapdát, csak nem beszélhet őszintén a valóságról - mondja a közgazdász. Nem derülhet ki, hogy ezeket az embereket igenis ott kell hagyni az út szélén, mert ha nem így teszünk, akkor a többiek soha nem fognak célba érni."
Forrás: [link]
Na, kb. ez az irányvonal, erre lehet számítani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!