Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért bíznak még az emberek a...

Miért bíznak még az emberek a pártokban ennyi év után?

Figyelt kérdés

Én képtelen vagyok már mind a Fidesszel mind az álbaloldali pártokkal is azonosulni. Az eddig tapasztaltak alapján nem értem, hogy hogy képesek az emberek bízni pártokban és tőlük elvárni akármit, azt pedig főleg nem értem, hogy miért választanak meg egy egyszer már leszavazott pártokat még egyszer (ráadásul úgy, hogy a tagok sem változtak).


Komolyan mire számítanak az emberek? Miért nem eszmélnek fel többen? Mi kellene ahhoz, hogy végre többen is eljussanak erre?


2014. jan. 1. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy csak te jutottál el ide?
2014. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy mind a facebook-on, mind a gyakorin, mind kinn az utcán lelkesen népszerűsítik emberek hadai ezeket a bukott pártokat.
2014. jan. 1. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért szelektálódik ez a része is a világnak.Hullik a férgese.Szocdemek Petrasovitsannástól,szdsz,miép,mdf,kisgazdákok több változatban.Hogy csak a kisbetűseket említsem.Most még hozzájöttek ezek a többoldali pártok.A Kétfarkú kutyapártról nem is szólva.
2014. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem bíznak. Ezt jól mutatják a bármilyen pártkötődésű közvélemény kutatók. Csakhogy a mai társadalmi berendezkedés úgy szól, hogy az ország irányítását, és ami ahhoz kell, pártok végezhetik el. Az állampolgárnak meg az a kötelessége, hogy a lehető legjobbat válassza a rendelkezésre állók közül. Egyben arra ösztökélje a pártokat, hogy számára jó célokat tűzzenek ki, és azokat maradéktalanul valósítsák is meg.

HA az állampolgár e kötelességének (saját jól felfogott érdekében) nem tesz eleget, akkor a pártok valamelyike megerősödik a többiek rovására, és kisajátítja a hatalmat. És akkor már nehezebb az állampolgár dolga (de nem lehetetlen, csak elfelejti, hogy mindig ő az úr).

2014. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy világhatalmi struktúra. A demokrácia egy megtervezett módon felépített pénzhatalmi diktatúra, amely legjobban az amerikai típusú kétpártrendszerben ölt testet. A lényege, hogy a pénzhatalom a sajtó és a pénzcsapok birtoklásán keresztül bármikor a tömegbefolyásolás eszközeivel leválthatja a nem neki megfelelően dolgozó országvezetőket. Az államok érdeke, bármilyen formában is, de az autoriter vezetésben van. Egy személy kezében összpontosuló vezetésben.

Ez a pénzhatalom indítja a háborúkat azok ellen az országok ellen, amelyek nincsenek az irányítása alatt, amelyek vezetőit a demokrácia eszközeivel nem tudja leváltani.

A célja pedig a pénzhatalomnak a nemzetek lebontása, a világ Uniókba, majd világunióba tömörítése, hogy majdan ezt a világuniót egy általa megnevezett személy irányítsa totalitáriusan.

Ha nyitva tartjuk a szemünk, észrevehetjük a pénzhatalom majdani totalitárius rendszerének épülő elemeit: [link]

Szóval a demokrácia egy láthatatlan világhatalmi struktúra eszköze hatalma gyakorlásához és kiteljesítéséhez, hogy majdan látható formában totalitáriusan testet ölthessen.

2014. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem azt írtad ki kérdésnek?Hordószónokok írjatok.Hogy Rejtőt idézzem "hülyéknek nincs diéta"
2014. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!