Miért nem támogatja az ország a magyar vállalatokat?
-Áfa csökkentése a magyar termékek esetén minden esetben 5%-ra. A magyar termékek alacsony áfájával lehet biztosítani a versenyképességüket a többi import termékkel szemben, mely megalapozhatja a magyar ipar fejlődését.
-Egyszerű, stabil, vállalkozóbarát adórendszer felépítése. Az iparűzési adó eltörlése. Le kell számolni az "adóztassuk meg a gonosz nagytőkéseket" mentalitással, mert ezzel csak azt érjük el hogy a befektetők egy másik országban létesítenek munkahelyeket.
-A munkáltatók szigorúbb ellenőrzése: Rendszeres, szúrópróba szerű ellenőrzések. Ha a munkáltató nem jelenti be, nem fizeti ki vagy egyéb módon megkárosítja a munkavállalót vagy adócsalást követ el, akkor a vállalkozás tulajdonosát és vezetőjét pénzbüntetésen kívül első alkalommal 2 évre, ha visszaesik, akkor végleg el kell tiltani bármilyen vállalkozás alapításától és irányításától.
Ezzel a 3 intézkedéssel fel lehetne futtatni Magyarország gazdaságát, több munkalehetőség lenne, magyar termékek piacképesek lehetnének külföldön is és a befektetők bizalma is nőne Magyarországra nézve.
Magyar termékek esetén nincs, vagy kicsi az áfa = egyenlő olcsóbb termékek = több fogy belőlük
Egyszerű, stabil, vállalkozóbarát adórendszer felépítése. Az iparűzési adó eltörlése = több marad a vállalkozó zsebében
Ha több termék fogy és több is marad a vállalkozó zsebében = fejleszteni fogja a cégét = több munkalehetőség
Nincs iparűzési adó, ha Magyarországon gyárt egy külföldi cég valamit magyar termékekből, akkor arra sincs áfa vagy kicsi = behozzák a munkát az országba a befektetők = sok munkalehetőség
A munkáltatók szigorúbb ellenőrzése = sokkal többen fizetik be az adót, mert nem mernek majd kockáztatni, akkorák lesznek a büntetési tételek = az áfa csökkentés és iparűzési adó eltörléséből származó hiány megtérülhet.
Na fideszesek ezt is megfogják magyarázni, hogy miért jó, ha magyar vállalkozók nem léteznek.
Csak figyeljétek meg.
Pont azzal a hülye nacionalista mentalitással kellene leszámolni, hogy az erős magyar ipar erős magyar jólétet eredményez.
Akkor elmesélem, hog ya gazdaság teljesítőképességének SEMMI köze nincs a dolgozók jólétéhez.
A munkásnak kizárólag annyi a bére, amennyit maga kicsikart. Osztályharccal. És igen, a nagytőkét igenis meg kell adóztatni. Elmegy külföldre? Akkor amit itt hagyott, azt államosítani kell, és saját nemzetgazdaságot kell létrehozni, amelyet az állam birtokol... vagy sokkal jobb lenne, ha közösségi tulajdonban lenne.
Azért mert egy nagytőkés "magyar", még nem fog több fizetést adni, csak azért, mert te is magyar vagy. Ilyen szolidaritás a világon nem létezik és soha nem is létezett. Akkor kapsz jó fizetést és jó munkakörülményeket, ha azt te magad kikényszeríted.
A tulajdonviszonyokat kell gyökeresen átalakítani ahhoz, hogy újra élhető ország legyünk, ne 4,6 millió koldus országa.
Mielőtt valaki elkezdi, hülye Jobbikos, közlöm, nem szimpatizálok a Jobbikkal, de az összes többi párttal SE.
Ez csak az én véleményem és megkérek mindenkit, értelmesen, kulturáltan válaszoljon.
Előre is köszönöm.
4-es: Te egy **** vagy.
Egy külföldi cég kifele viszi a hasznot, míg egy magyar idehozza. Melyik a jobb?
Miért erős a német francia amcsi gazdaság? Mert saját cégeik vannak, akik oda lapátolják a pénzt.
Jelenleg kizsákmányolt ország vagyunk.
Ideje lenne kizsákmányoló titulust felvenni. Addig itt nem lesz jó lét. Ha itt az emberek elkezdenek követelőzni, hogy legyen magasabb fizetést, és senki nem vállalná el egy bizonyos szint alatt, akkor a cég fogja magát, és kimegy Kínába, vagy Románba.
Ennyire nem lehetsz hülye....
Nincs szükség erre, mivel a magyar cégek nem fontosabbak, mint a külföldiek. Attól nem fog maximalizálódni a bevétele az államnak, hogy bünteti a külföldi cégeket.
Én inkább a magas szállítási költségeket adóztatnám meg. Elvégre, mindegy, hogy Ausztria keleti részéről szállítanak valamit Magyarország nyugati részére, vagy pedig Magyarország keleti részéről. De az nem, hogy Magyarország keleti részéről, vagy Afganisztánból.
"4-es: Te egy **** vagy.
Egy külföldi cég kifele viszi a hasznot, míg egy magyar idehozza. Melyik a jobb? "
Ha neked viszi "odahaza" a hasznot, akkor neked jó. Ha nem, akkor semmi jelentősége. Egy külföldi cég lehet ugyan, hogy kisebb eséllyel invesztál pénzt Magyarországon, de ez inkább annak köszönhető, hogy reálisabban látja a dolgokat. Ha valaki csak azért invesztál ebbe az országba, mert itt nőtt fel, az nem igaz hazafi, hanem rossz üzletember. És elárulok valamit: a lakosság jólétét nem befolyásolja az, hogy a pénz külföldi vállalathoz megy-e vagy sem. Egyáltalán. A pénzt nem lehet megenni, de főleg nem a másét. Attól, hogy valaki itt gazdagszik, és újabb éhbérért dolgoztató gyárakat, üzemeket, irodákat épít, még nem javul az életszínvonal. A szükséges jóléti javak legnagyobb részét egy szinte maroknyi ember termeli meg.
1. Az ÁFÁ-t EU-s jogszabályok kötik, nem lehet kizárólagosan 1-1 ország termékeire kivetni különböző kulcsokat, mert ez gyakorlatilag olyan lenne, mintha vámot vezetnél be, a vámúniónak pont ezek megszüntetése a lényege.
2. Igen, már sokszor ígéregetik egy normális adórendszer kialakítását, de senkinek sem sikerült. Néhány adót időnként megszüntettek, de mikor rájöttek, hogy így nem lesz elég bevétel ahhoz, hogy stadionokat, autópályát meg hidakat építsenek (vagy legalábbis ahhoz, hogy a pénz felét sebre tehessék), akkor bevezettek hirtelen kétszer annyi másikat.
3. A szigorúbb ellenőrzésnek csak egy normális adórendszer esetén van értelme, jelen esetben olyan kusza és nehezen követhető az adórendszer, hogy szinte lehetetlen hibátlanul átmenni egy ellenőrzésen, a vállalkozósok 80%-a lehúzhatná a rolót egy ilyen esetén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!