Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen tanya/földvásárlási...

Milyen tanya/földvásárlási támogatások lesznek vajon jövőre? Nem találok semmit vásárlásra, csak tanyafejlesztésre

Figyelt kérdés

Nem tudtok valami támogatásról tanyavásárlásra? Vissza nem térítendő és/vagy kedvező kamatozásút, és nagyobb összegűt? Mert önerőm nem sok van. Olyan 20-30%-om.

A fiatal gazdát nem igényelhetem, meg az olyan 5 millió lenne "csak".

ez csak rizsa, az okokról.

Jelenleg nincs semennyi földem, de venni szeretnék, mert a gyerekek is odavannak a jószágokért, én is, és a takarmány meg drága. Állatokkal foglalkozok, mióta megszülettem. Tanyába is gondolkodtam, de az meg több tízmilliós tétel. Ha lenne valami vissza nem térítendő, esetleg kedvező kamatozású hitel tanyavásárlásra, akkor bele mernék fogni, de támogatás nélkül a felvett összeg kétszeresét kell visszafizetni. Ha államilag adnának egy pár milliót, mondjuk 5-öt, én rendelkeznék egy 10-es tőkével, és még lenne valami kedvező hitel, úgy 20 millióra, akkor bevállalnám. Így nem tudom miből, pedig elegem van a szomszédokból is, vagyis egyből, a többivel semmi baj, de az hetente jelentget, mert büdös a gané. Már azt javasolták az önkormányzatnál, jelentsem fel zaklatásért, mert fedett ganétározóm van, vagyis akna, amit hetente viszünk ki, és amit a drága agyas ganénak néz, az 5 m3 házbontásból való agyag. Kicsit bepipultam, amikor ma nekemesett a vénember, hogy mit képzelek magamról, hogy én itt ilyen szaggal vagyok, már az udvarra nem tud kijönni, stb. Aztán voltam olyan kedves, hogy nem gyűrtem orrba, csak megkérdeztem, hogy Jani bá' hány évig volt disznója? Akkor nem volt büdös? Mert neki nem 1-2 volt, hanem 30-40-50. Nehogy az én 3 disznómtól ne tudjon szellőztetni. Aztán jött, hogy de a lovak is úgy nyerítenek nem tud pihenni. Úgyhogy ma kerek 10 óráig szólt hangosan a zene, mentek a fények, meg kinyitottam már neki az ablakokat, hagy örüljön. De a telek is kicsi, úgyhogy tanya kéne, arra meg keret, vagy támogatás.


2013. dec. 29. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mutyitestvéreknek van vissza nem térítendő támogatás, 100M HUF értékben.

Egyszerű halandóknak csak uzsorakamattal, és max. 100ezer, egyéves lejárati idővel.

2013. dec. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a fiatal gazda pályázat? Az ahogy kiszámolgattam, el tudnám érni a 4. év végére a 10 EUME értéket, sőt, felette lennék. Így megpályázhatnám a közel 12 milliót is, ami már nagy segítség lenne. Csak akkor is kéne még 30 millió hitel, ami megint macerás, mert havi 250.000 lenne a törlesztés. Egyenlőre még be tudnám vállalni, de 20 évre előrelátva nembiztos... Ha adnának valami kedvező kamatozású, esetleg kamatmentes hitelt, esetleg csak 10 évre, és akkor is havi 250.000 lenne már belefognék, mert annyit már összegazdálkodnánk, mert van ott jópár épület, pár fólia, így állat és növény is lehetne.
2013. dec. 29. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

3 éve vettem a tanyámat,akkor sem volt és most sem tudok vásárlási támogatásról.

"Felújításra" adtak volna,de akkor,ha nincs villany,akkor sem a vezetékes hálózatot támogatják,hanem a napelemest és neked kell befektetni,előre nem adnak pénzt.Vagy ha mezőgazdasággal foglalkozol,akkor vállalkozóvá válást segítik és akkor van valami földtámogatás is.

Engem ez nem érintett,mert eleve olyan házat kerestem,ami összkomfortos és nem foglalkozunk sem állatokkal sem mezőgazdasággal,csak itt lakunk.

Egyébként ha már meglenne a tanya,akkor tudna jelenleg az illetékes önkormányzat segíteni,én is ott érdeklődtem.Addig nincs semmi tudtommal.

Egy jó tanács: olyan tanyát keress,ahol messzire van a szomszéd,mert egy tanyasoron valószínű nagyon nem szeretnék a lovat meg a malacokat.Felénk se tart senki,max. csirkét.Ezt nem piszkálásból írom,itt nálunk nagyon közel vannak egymáshoz a házak.

Minden jót és sok sikert hozzá :-)

2013. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Volna már kinézve is egy.

Lakó szomszéd nincs egészen a városig, meg ilyen hobbikertek vannak, de ott nem laknak, csak kis gyümölcsös-zöldséges, meg egy pár tanya van, ahol jószág van, juh, marha, aprójószág. Mi csak porszem lennénk ott. Meg magák az ólak a kövesúttól 200 m-re vannak, jobbra balra szántó, tehát annak végképp nincs szomszédja, amúgy egy komoly lakóház van rajta, ami közvetlen kövesút mellett van. Szóval nekem nagyon megfelelne, nem vagyok egy húde közösségi ember. Vannak haverok, velük összejárok, de ez a pár km távolság nem akadály, biciklivel 20-30 perc a városközponttól. Kocsival 10 perc. Aztán itt nem zavarna senkit a tüzijáték, a zene, semmi más. És mennyivel nyugodtabb minden, mindent meg tud termelni magának az ember, és még eladásra is bőven jut. Arról nem is beszélve, hogy jól meg lehet élni belőle. Építek fóliát, ilyeneket, föld alapú támogatás is van, amit ha megigényelsz meg is kapsz, stb. Szóval megéri, csak elkezdeni nehéz, főleg jelentősebb tőke nélkül. Ha a fiatal gazda sikerülne, abból lenne egy 10-12 millió, van szűk 3 millióm, de családból kérnék még párat, így lenne olyan 20-25 millió, és ezen felül kéne a hitel. Földvásárlásra van kedvező, amikor a hitel felét átvállalják, de tanyára nem. Úgyhogy itt max olyat tudnék, hogy külön veszem meg a földeket, de azok meg pár hektár, hiába itt nem kapsz 2-2,5 millió alatt földet, ők 1-et ha adnak rá hitelnek, ami kb 5 millió. És még mindig hiányzik nem kevés.

2013. dec. 30. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen,így van,ahogy írod,támogatás szempontból.

De ha látsz benne fantáziát,akkor vágj bele szerintem.

Anno engem ufo-nak néztek,amiért tanyát vettem,magyarázhattam én,hogy pont azért vettem tanyát,mert ez legalább jó helyen van,a faluba meg fele busz se jár,süket fülekre talált.

Előre is nagyon sok sikert és kitartást kívánok hozzá,nekem nem lett volna erőm (se pénzem) bele fogni,hogy fóliát vegyek,vetőmagot,gépet fogadjak stb.,pedig a terület jó lenne hozzá.Na,meg a szakértelem is hiányzik nálam.

Az ilyen embereké/családoké a jövő szerintem,akik megpróbálnak több lábon (is) állni.

2013. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, a pénz. Nagy úr... De új év, új remények. De aki akar, a 500 m2-en is tesz valamit, aki nem, az meg lenézi a másikat még azért is, ha haladni akar. És egyre több az ilyen e,ber. De ha a paraszt nem szarik... :D Remélem összejön, jól esik a biztatás. :D
2014. jan. 1. 04:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!