Ilyen előfordulhat Magyarországon?
Tegyük fel,megalakul egy párt. Főként fiatalokból áll,de persze azért tapasztalt idősebbek is lennének benne,hogy segítsék a fiatalokat.
Milyen irányvonalat választanának? Szerintem ma Magyarországon legfőképp vegyesek ezek a problémák,szükséges lenne mind radikális,mind pedig megfontolt,lassabban véghez vihető reformokra. DE a párt nem vallaná magát sem radikálisnak,sem szélsőjobboldalinak,sem liberálisnak,sem balliberálisnak stbstb.. amiket az emberek most radikálisnak neveznek,lehet szükséges lenne Magyarországnak,de ugyanígy szükséges lenne egy liberálisabb törvényjavaslat is stbstb.. tehát maga a párt egy vegyespárt lenne,élén egy karakteres,fiatalos miniszterelnökkel,aki tényleg azért dolgozna,és a kormánya is,amire felesküdtek. A növekedés megindulna,az emberek fizetése magasabb lenne,a nép körében egyre nagyobb lenne a párttal az elégedettség,de ez ellenzéki politikusoknak,pártoknak nem lenne épp ínyére.. Összefognának,és a kormánypárton belülre is beszivárognának,a miniszterelnök bizalmasait egyre jobban eltaszítva tőle,mígnem a miniszterelnök szinte egyedül maradna,mert elfordult tőle mindenki. Mi lenne ilyen esetben? számtalanszor átfutott ez a kérdés a fejemben, mert ha tényleg lenne egy ilyen ember,aki mondjuk a miniszterelnök,és tényleg a népért dolgozna.. de onnantól kezdve nem lennének bizalmasai, talán a nép lenne az,aki folytonos bizalmat adna neki,de ez a törvénykezésben alig lenne elég,hisz nem a nép ül a parlamentben,és nyomja meg a válaszadási gombot,ha egy törvényt szavaznak meg.. így a miniszterelnök kénytelen lenne lemondani,új kerülne a helyébe,a gazdaság romlana,az életszinvonal csökkenne,és ott tartanának,ahol elkezdték. Ez a kérdés azért merül fel bennem,mert magyar pártokból simán kinézem ezt a húzást,de ez külföldön nem jellemző,ha pl Angela Merkelt vesszük,akit már harmadszorra választottak kancellárrá. Talán ott nincs annyi irigy az ottani parlamentben mint itt... És minden ellenzéki politikus érzékeli azt,hogy jó az,amit Németországért tesz,hisz ott a politikusok ezért ülnek a parlamentjükbe,a népért. De itt simán elképzelhetőnek tartok ilyen húzást ,hogy ilyen bármikor előfordulhatna.. sajnos
Hogyne fordulhatna ilyen elő. Már most is van hasonló jelenség: Míg az egyik párt kormányoz, a másik szabotálja a munkáját. A zemútnyócév alatt a fidesz volt olyan jelentős erő, hogy tudta akadályozni így az mszp-t. Most meg az mszp terjeszt rémhíreket magyarországról külföldi kapcsolatait felhasználva, rontva külföldi megítélésünket (ugye h jobbikot fideszt összemossák egy "antiszemita kormány"-nyá).
Amíg az egyik bénázik a kormányzással, a másik keresztbetesz neki, hogy még szarabb legyen az élet az országban. Miért? mert ha látják az emberek hogy az "egyik" uralma alatt szarul éltünk, akkor legközelebb a "másikat" választják meg, a "másiknak" meg ez jó ha uralkodhat:D
Szerintem ezzel az egész gondolattal az a baj, hogy egy csomó mindent nem tudunk.
MOst akkor ha ilyen jó ötleted lett, akkor legyél te a miniszterelnök. Bemész szépen a parlamentbe, nagy álmokkal, hogy te majd így meg úgy meg magasabb bér stb.
Akkor jön a külügyminiszter, hogy ja, nem lesz Ikarus gyár, mert az eu csak a rothadó volvot engedi meg nekünk. Azt se lehet tesó mert ez így meg úgy. Akkor elkezded a probléma gyökerét keresni és mindig lesz még egy mélyebb gond.
Akkor ugye te vért izadsz de a nép nem lát belőle semmit, ezért nem választanak újra. Vagy - és szerintem ez a mozgatórugója annak, hogy a politikus először a maga kertyét rendezi át pár milliárdból - elged lesz az egészből, hogy te csinálnál mindent de csak szopás van, fogod, átutalsz magadnak egy kis szeletet a kölcségvetésből, amit papíron fővárosi rózsaszín pingvinekre költesz. Elveszíted a következő választás és szépen kiveszedő a bankból a lekötött pár milliárdot ami összelopkodtál és kubai táncosnők között leéled az életed.
Kérdező, a te gondolatmeneteddel az a baj, hogy egy párt nem attól ilyen, vagy olyan, hogy minek nevezi magát. Hanem attól, mit cselekszik. Tehát a párt jellegét a céljai, és bizonyos mértékben a módszerei határozzák meg.
Még annyit: ha valaki egy párttal kapcsolatban a "jó" és a "rossz" oldalt határozza meg, majd megpróbálja a pártokat ide vagy oda besorolni, máris tévedésben van. Amikor egy párt cselekszik, első a fő vezetői szemlélete. Ez meghatározza a párt céljait. Ezután jön e személyek képessége, ismerete. Majd ezután az objektív lehetőségek, ahol cselekedni kell. Ha például egy"jó"-nak tartott párt lehetősége szinte nulla, ugyanakkor jók a képességei, akkor abban választhat, hogy semmivé válik, vagy "rossz"-nak tartott módszerekkel operál. Ez az erő törvénye, amelyet nem lehet meghágni.
" a párt nem vallaná magát sem radikálisnak,sem szélsőjobboldalinak,sem liberálisnak,sem balliberálisnak stbstb"
Az, hogy minek tartja magát egy párt, és hogy mit gondolnak róla az emberek, az sokszor erősen eltér. Pl a Jobbik sem tartja magát SZÉLSŐjobboldalinak. Mégis a legtöbben ezt gondolják a Jobbikról.
"A növekedés megindulna,az emberek fizetése magasabb lenne"
Ezt minden kormánypárt szeretné, sőt meg is ígérik négyévente... Csak ez nem olyan egyszerűen működik, hogy n+1 db reformtól majd biztosan megtörténik, mivel akkor ezt már rég meglépték volna, ezzel biztosítva a hatalmat.
Spanyolviaszt nem találtál fel. Jelenleg egyik párt sem olyan, hogy csak és kizárólag egyfajta irányvonalat képvisel. Az előző Jobbik példát folytatva, a Jobbiknak sem kizárólag jobboldali terveik vannak, elég komoly szocialista(!) elemek vannak a programjukban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!