Mi lenne egy ilyen gazdasági rendszer következménye?
Figyelt kérdés
Pénzt nyomtatunk. Jó sokat hogy mindenki boldog legyen, és mindenki jó sok pénzt kaphasson. De hogy ne inflálódjon el a forint , az mondjuk hogy az árakat mindenki csak 3%-ka emelheti egy éven belül. Indokolt esetben nagyobb mozgási lehetőséget kapnak bizonyos szolgáltatások / termékek árai .
Nem te vagy az első aki felvetette. Nem attól fog megállni az infláció, hogy törvényileg 3%-nál nagyobb mértékben nem lehet árat emelni, hanem attól, hogy a pénznyomtatásnak nincs FEDEZETE. Ez történt már régebben is, lásd pengő.
2013. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 A kérdező kommentje:
1-es: Nem azt kérdeztem hogy mikor fog megállnia az infláció, hanem hogy mi lenne ANNAK a következménye amit fent leírtam.
2013. dec. 25. 09:12
3/20 anonim válasza:
A pénz értékét, elértéktelenedését a nemzetközi piac határozza meg. Tehát halva született ötlet.
2013. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 anonim válasza:
Rosszul írtam, attól fog inflálódni, hogy nincs fedezet. A következményét is leírtam, olvass utána mi történt a pengővel. Egy értéktelen papír lett, hiába volt ráírva hogy egymillió.
2013. dec. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 anonim válasza:
Ilyen kérdést csak olyan tesz fel, akinek alapvető ismeretei hiányoznak a pénz, pénzrendszer, infláció és a közgazdaság fogalmáról, működéséről.
Ajánlom figyelmedbe, áttanulmányozásra a következő linkeket:
Olyan nincs, hogy sok pénzt nyomtatsz, de nem inflálódik el. Az inflációt ugyanis pontosan az okozza, hogy a gazdaságban forgó pénzmennyiség nagyobbat nőtt, mint maga a gazdaság. Ha a semmibe nyomtatsz pénzt, abból magas infláció lesz. Nem akkora, mint a pengőé, mert az egy eléggé speciális helyzet volt, de annyi biztos, hogy 3%-os törvény ide vagy oda, jóval meg fogja haladni a valós infláció a 3%-ot. Ha mindennek hatósági árat szabunk, akkor a feketepiacon fognak megjelenni a valós árak.
2013. dec. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
Előző nagyon jól mondja, Attól lesz infláció, ha több pént nyomtatnak, mint amennyit a gazdaság nő. Ezt pedig "törvényileg" nem tudod szabályozni.
Ez olyan, mintha hoznál egy olyan törvényt, hogy a pohárból csapoláskor tilos a sörnek kifolynia. Aztán elkezdenél úgy csapolni, hogy több sört töltesz a pohárba, mint amennyi belefér. Szerinted a sör be fogja tartani az általad hozott törvényt?
2013. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 anonim válasza:
Akkor az történne hogy keresek mondjuk havonta 1 milliót, de 20000Ft lenne egy kenyér.
2013. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
10/20 anonim válasza:
Ez még egy zárt gazdaságban sem működne.
Belegondolsz egy elzárt faluban élsz, csak te termelsz tojást (egy héten max 12-t), most adsz egy tojást 1 tallérért, a faluban összesen 150 tallér van forgalomban.
Jön unortodox nemértek a politikához és még logikám sincs Pál, és bevezeti az általad generált rendszert. Mivel még zárt piacon is a termékek száma véges (pl.: Max 12 tojás/hét). 500 tallér kibocsátásánál 150 tallérnál több pénzt nem tudsz úgy elkölteni, hogy ne romoljon a pénzed, mivel nincs mögötte tartalom.
Ilyen esetben vagy visszatérsz a cserekereskedelembe, vagy indirekt módon áthárítod a tojás árát (ami azért nem éri meg, mert a pénznyomtatás ütemének növekedésével egyre bővülőbb termék/szolgáltatáskör ellenértékének nem lesz fedezete.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!