Az egyes társadalmi osztályok között feszült a hangulat?
Igen, főleg a gyk-n :)
Az osztályharc folytatódik.
Mit értesz feszült hangulat alatt?
Akinek a főnöke szemét vállalkozó, az nyilván nem kedveli a főnökét. Vagy akinek a szomszédja uralkodni akar a többi utcabeli fölött, mert neki sok pénze van, akkor feszült közöttük a viszony.
Inkább a társadalmi elégedetlenség nagy. A többség alig tud megélni, míg mások luxusban élnek.
Ilyen a természet... okos...
Vannak feszültségek, de sokan csak szájkarate formájában fejtik ki a véleményüket, nagy többségben lapítunk, mint az a bizonyos a fűben.
Politikai ellentétek: pl. ha valakinek van munkája, és amíg alig tud kijönni a fizetéséből, mert egyik hónapról a másikra túlélünk, nem tud félrerakni senki (csak kevesen), majdnem a vegetálás szintjére süllyed a többség, addig tízmilliók mennek el olyan vezetőknek, akik semmit nem tettek le az asztalra, csak valakinek a valakije.
Ha vállalkozó vagy, a megtermelt hasznodnak több, mint felét lenyúlja az állam. Olyan stiklikre vagy rákényszerítve, hogy minimálbérre jelentsd be az alkalmazottadat és a különbözetet cash-ben pult alatt add oda az alkalmazottadnak. Máskülönben megnyomorít az állam, hogy belerokkansz. 55 féle adó van Magyarországon, egy cikkben olvastam...
Szociális ellentétek: tipikus példa a fagyállós borosgazda esete. A "megélhetési bűnözés" (= nekem jogom van a lopáshoz, de neked nincs, te élj meg abból a kevésből...), erőszakos bűncselekmények tolerálása ill. enyhe szankciója. A bűnözők el vannak pofátlanodva, mert tudják, hogy őket jobban védi a törvény, mint az áldozatot (sértettet). Nézz utána annak a bácsinak, aki a saját kerítésébe áramot vezetett, mert lopkodták a munkával elültetett, öntözött gyümölcseit, zöldségeit. És a bácsit ítélték el emberölésért, mert hiába táblázta ki, hogy áramot vezetett a kerítésbe, nem őt védte a törvény.
Politikai terror:
Ez rosszabb, mint a kommunizmus, pedig én csak hallomásból ismerem, mert nagyon fiatal voltam (vagyok most is), mikor rendszerváltás megtörtént.
Az én nézeteimet legjobban a Hatóságilag Tilos zenekar fogalmazta meg az "Újra eltelt 4 év" c. számában.
Nemzeti ellentétek: Rezesová kurvinye esete, amikor kilóra felvásárolta az egész bíróságot és egy egyszerű embert meg életfogytig tartóan börtönbe zárnának ugyanezért. Rohadt korrupt egy ország ez, nem csoda, hogy sokan itt hagyják.
Ha eszembe jut még valami, leírom, de most dolgom van.
Üdv. Evele
Feszült. De nem mindegy a mértéke, és főleg nem, gerjesztik-e, vagy a dolgok a maguk természetes útján változnak.
A feszültség akkor szokott nőni, ha egyre többeknek tűnik fel, sőt egyre többen érzik a bőrükön az igazságtalanságot. Nem, egyáltalán nem a luxus megléte teszi ezt. Aki tisztességes bért kap a munkájáért, aki el tudja intézni ügyes-bajos dolgait, akit mindenütt emberszámba vesznek, aki reális célokat tűz ki és azokat el is éri, nagyon ritkán figyel mások luxusára. Már csak azért is, mert megvan a tapasztalata, hogy azok valamit jobban tudnak, mint ő. És csak nagyon keveseknek lesz probléma mások jóléte. Ha viszont lépten-nyomon a hátrányt érzik az emberek, ha látják, hogy nem az érték, hanem a haverság számít, ha átverik őket, ha hazudnak nekik, akkor egyre erősebb az érzésük, nem jó ez így. ennek első jele, hogy nő a gazdagabbak iránti utálat. Egy idő után már nem számít a különbség: megalapozott, vagy harácsolt, lopott a luxus. Ekkor már tapintható a feszültség. És egészen bizonyosan robban is, ha ki nem engedik a gőzt. Ami rezsicsökkentés és más varázslótrükkök segítségével csak ideig óráig lehetséges. Ugyanis a feszültség utánpótlása jóval nagyobb.
Ma még csak az utálat elején tartunk. Már feltűnő, de még nem veszélyes. Csak lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!