Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek ilyen komolyan veszik a politikát? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy valaki kijelenti hogy ő kék, de pirosak agyonfikázzák csak mert kék, de ez fordítva is megy, egyébként ha nem tudnák hogy ki hova teszi az ikszet, akár "társak" is lehetnének. Miért veszik ilyen véres komolysággal az emberek? Normális válaszokat kérnék...
2009. nov. 24. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Gondolj vissza az elmúlt 20 évre. Ezt feloszthatod egy 12 és egy 8 éves periódusra. Hasonlítsd össze a kettőt. Emlékezz vissza (én 35 vagyok, pontosan emlékszem) arra, hogy 10 évvel ezelőtt vajon vérre mentek-e az emberek azért, mert a másik eltérő politikai állásponton volt? Nem. Legalábbis nem annyira, mint most. De beszélhetnék a 90-es évek derekáról is, amikor toronymagas volt az infláció, tetőzött a munkanélküliség, családok százezrei szembesültek az átalakulás problémáival, és gyakoriak voltak a demonstrációk. Akkoriban sem volt jellemző, hogy évtizedes barátságok, rokoni és párkapcsolatok kerültek mélypontra a politika miatt.


A vízválasztó emlékeim szerint 2002 tavasza volt. És, hogy miért, arra is pontosan megvan a válaszom, de ajánlom, mindenki gondolja át maga is tárgyilagosan.

2009. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert jobbhelyeken, ha valakik 20 év alatt annyit érnek el hogy az ország 80% elégedetlen, a média harsog a botrányoktól, és az egyén tudja hogy ő segítette hatalomra, akkor legalább megfontolja a másik oldalt. Ha a másik oldalnak is vannak hiányosságai, akkor a harmadikat.

Az meg végképp csuda, hogy az irányról ami felé haladtunk, bebizonyosodik hogy nem jó, és nem csak nálunk hanem úgy a világban, akkor nem szajkózza hogy márpedig, hanem elgondolkodik.

Mert annyira lenyomorítottak bennünket felébredt az emberekben a tudat hogy hiába dolgozik, ha odafent elQrják, mehet az utcára. És mert az embernek egy élete van 30-40 év aktivitással, amiből a lakosság 60-70% nak az életéből 20 szétb@sztak és félti a másik 20at. Mert szeretné ha lenne ellátása, (nyugdíj, orvos) és nem Qrnák el , néhány marék kölesért, a korrupt állatok.

2009. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy valaki kijelenti hogy ő kék, de pirosak agyonfikázzák csak mert kék"


A politika azonban nem erről szól, hanem fontos dolgokról: pl. adókról, bérekről, nyugdíjakról, beruházásokról stb. Ezért van az, hogy az emberek komolyan veszik a politikát, szemben azzal, hogy ki kék és ki piros.

2009. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Csak a saját nézőpontomat írhatom le, hogy én miért haragszom a "másik oldalra".


Közel 30 éves vagyok, tehát vannak emlékeim az elmúlt 12 évről. Tudom, hogy éltem mondjuk 2000-ben, és hogy élek most. 10 éve volt otthonunk, fizettük a számláinkat, volt munkánk, és volt mit enni. Az utóbbi 8 évben gyakorlatilag az egész családom élete tönkrement. Hó végén rendszeres menü a vajas kenyér, munka nincs, és menjen fel bárki az expresszre, nincs ott más, csak olyan hirdetések tömkelege, akik állást keresnek.


Mára tönkrementünk. Pedig ugyanúgy dolgoznánk, mint eddig, mégis el kell döntenünk, hogy eszünk, vagy számlát fizetünk. Szép lassan feléltünk mindent, amiért eddig megdolgoztunk.


Én nem erre szavaztam. Mégis az én egzisztenciám ment tönkre. De ha egy fórumon vitába bocsájtkozom a "másik oldallal", azok legtöbbször annyira sem erőltetik meg magukat, hogy két kattintással utánanézzenek azoknak a tényeknek, amikről írok nekik. Gátlástalanul engem hazugoznak, fasisztáznak, populistáznak, csökkentagyúznak le, miközben egyszerűen átsiklanak tényeken, de szó nélkül bármit elhisznek, és szajkóznak, ami negatív színben állítja be az én pártom vezetőjét.


Miattuk, az ő választásuk, az ő rossz döntésük miatt vagyok most én nehéz helyzetben. De még ők személyeskednek velem, és még csak véletlenül sem hajlandóak belenézni a tükörbe, és beismerni, ha valamiben tévedtek. Úgy gyűlölik a pártomat, mintha az tette volna tönkre az ő életüket, és nem fordítva...

2009. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Mert éhesek, vagy mert kapzsik...
2009. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért a ki gyűlöl kit témakörében érdemes lenne elgondolkodni azon is, hogy nem lehetséges-e, hogy oda-vissza pattognak a villámok? Az ilyenfajták az olyanfajtákat és fordítva is. Nem szegény Jobbik az áldozat, és nem is szegény haddcsináljákok. A magam részéről nem horgonyoznék le egyik mellett sem. Próbálok kilátszani az infókból, aztán mindig eldöntöm, mit hova helyezek az igaz-hamis skálán. Nem pontos módszer, de nincs jobb. Fel kéne ismerni, hogy nem hihetünk azoknak, akik általunk akarnak hatalomra kerülni. A nép érdekeit vagy maga képviseli, vagy senki, ilyen egyszerű. Tessék Orwell-t olvasni, sokkal jobb ő ebben is.
2009. nov. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A magam részéről nem horgonyoznék le egyik mellett sem. ... Tessék Orwell-t olvasni"


Orwell nagyon is elkötelezett, politizáló ember volt, csak szólok.

2009. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, és egyeseknek jól is jön, ha figyelembe veszik, hogy a kommunista ideológiákat vetkőzteti. Minimum rájönnek, mi számít annak. Kicsit több odafigyeléssel pedig hamar le lehet vonni másféle tanulságokat is, nagyrészt olyat, ami független attól, hogy milyen néven nevezzük az aktuális politikai rendszereket, és sokat megtudhat a társadalomról is az olyan ember, aki magától nem jutott ezzel addig, mint mondjuk Orwell.
2009. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 21:13-as helyzetét pedig maximálisan megértem. Tisztán emlékszem, hogy 10 éve még senki sem vette ilyen komolyan mint most. Manapaság már a munkahelyen is egyre jobban érződik ez az elhuzódás, főleg ha valakinek ilyen főnöke van, hogy nincsenek "egy oldalon"...mindenki olyan szinten belemélyed a témába, hogy észre se veszik, esetleg közös lehet a céljuk.
2009. nov. 25. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!