Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hitelt vesz fel az állam?

Hitelt vesz fel az állam?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésből, de így hogyan lesz kevesebb államadósságunk?

Tudom, hogy úgyis megtudjátok magyarázni, de a számok mást fognak mutatni. De azért kíváncsi vagyok.


Forrás: index.hu


2013. dec. 13. 19:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Jól értem, most azt akarod megmagyarázni, hogy mire használják fel a hitelt?


Hitel az hitel. Ez a lényeg. Az adósság nő tőle.

2013. dec. 14. 20:18
 12/12 anonim ***** válasza:

nem érted, de azt hiszem nem is tudom neked elmagyarázni. De örülök neki, hogy legalább megkérdezted, mert így adtál magadnak is egy esélyt, hogy megértsd a folyamatokat...

itt rengeteg fogalmat kellene tisztázni...

Még egyszer sajnálom, hogy nem tudtam neked megmagyarázni, de valóban jól érezted a kérdéseddel, hogy nem iylen egyszerű a dolog, hogy pista bá felvesz hitelt és jövő többet dolgozik és kifizeti az egészet! ( mert az államesetében ha többet dolgozik és nő is a gdp- akkor se biztos, hogy lesz több pénze a költségvetésben és főleg nem annyi, hogy 80% adósságot tudjon rendezni, ezért a lejáró hiteleket újabb hitelekre cseréli )

Amit te most ide kevertél az pedig a 22000 milliárdos adóssághoz képest 45 milliárdot tesz ki, ráadásul ez nagyon kedvező kamatozású és közvetlenül nem az állam adja a hitelt, így nem is az államnál jelentkezik, mint adósság hanem a eu szerve ( az állam csak garantálja a visszafizetést), ahol mi is befizetők vagyunk ...


"Európai Beruházási Bank


Általános feladata a tagországok gazdasági fejlődésének segítése. A bank alaptőkéjét a tagországok adják össze. Nem profitorientált intézmény, ezért rendkívül alacsony kamattal ad hitelt állami és magánvállalatoknak. A kölcsön feltétele, hogy a Bizottság és a hitelt kérő ország kormánya tanúsítsa, hogy a hitel nemzeti és közösségi célokat egyaránt szolgál. "

2013. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!